Menu

Fc St Gallen vs Fc Lugano

kybunpark, St. Gallen9. marca 2024 o 20:30
23
Hostia

FC Lugano

Rozhodca: F. San

Udalosti zápasu

FC ST. Gallen
FC Lugano
Výkop
C. Akolo

asistencia: W. Geubbels

3′
W. Geubbels
13′
23′Anto Grgić
45+2′Amir Saipi
Polčas
47′
H. Mahmoud

asistencia: U. Bislimi

59′
L. MaiJ. Sabbatini
W. GeubbelsI. Schmidt
65′
J. von MoosL. Görtler
65′
69′
Y. CimignaniH. Mahou
70′
M. BottaniR. Steffen
77′
R. MacekJ. Espinoza
77′
Ž. CelarS. Vladi
80′
U. Bislimi

asistencia: H. Mahou

C. OkorojiF. Schubert
83′
B. TomaVíctor Ruiz
83′
C. AkoloN. Möller
84′
Christian Witzig90+6′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

3Shots on Goal7
4Shots off Goal7
8Total Shots18
1Blocked Shots4
4Shots insidebox14
4Shots outsidebox4
10Fouls12
4Corner Kicks6
0Offsides2
31%Ball Possession69%
1Yellow Cards2
0Red Cards0
3Goalkeeper Saves1
240Total passes576
160Passes accurate492
67%Passes %85%
1.12expected_goals2.02

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC ST. Gallen je 7.17, v porovnaní s 7.01 u FC Lugano. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC ST. Gallen je W. Geubbels (8.50), u FC Lugano je to A. Saipi (7.75).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC ST. Gallen prispeli v tejto sezóne 11 gólmi a 7 asistenciami, na čele s C. Witzig (4G). U FC Lugano je to 16 gólov a 11 asistencií s lídrom A. Grgić (7G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC ST. Gallen nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.81, zatiaľ čo FC Lugano má 3 obrancov s priemerom 6.84. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC ST. Gallen nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.73, oproti 4 u FC Lugano s hodnotením 7.02. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC ST. Gallen nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 8.50, v porovnaní s 3 u FC Lugano s priemerom 6.81. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 65% u FC ST. Gallen a 84% u FC Lugano. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC ST. Gallen nazbierali v tejto sezóne 11 žltých kariet, v porovnaní s 30 u FC Lugano. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC ST. Gallen je 26.3 (najmladší: M. Stevanović (23), najstarší: A. Vallci (30)), zatiaľ čo FC Lugano má priemer 26.1 (najmladší: A. Hajdari (22), najstarší: M. Bottani (34)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC ST. Gallen majú priemerne 18 ligových štartov, oproti 25 u FC Lugano. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC ST. Gallen4-3-1-23-4-2-1FC Lugano
GKDEFMIDFWD
1Zigi46Zanotti20Vallci15Diaby36Okoroji11Moos64Stevano.37Witzig24Toma9Geubbels10Akolo1Saipi17Mai4Hajrizi5Hajdari7Macek16Grgić29Mahmoud21Cimigna.10Bottani25Bislimi9Celar

Náhradníci

Tréner: P. Zeidler

Náhradníci

Tréner: M. Croci-Torti

FC ST. GallenSila pozíciíFC Lugano
7.17
Ø Hodnotenie
7.01
7.44Brankár (1 v 1)7.75
0G 0A0G 0A
6.81Obranca (4 v 3)6.84
3G 4A0G 1A
6.73Záložník (4 v 4)7.02
5G 3A11G 7A
8.50Útočník (2 v 3)6.81
3G 0A5G 3A
FC ST. Gallen4-3-1-2
1BrankárL. Zigi7.4
46ObrancaM. Zanotti
20ObrancaA. Vallci6.71A
15ObrancaA. Diaby
36ObrancaC. Okoroji6.93G3A
11ZáložníkJ. von Moos
64ZáložníkM. Stevanović6.61G
37ZáložníkC. Witzig6.94G3A
24ZáložníkB. Toma
9ÚtočníkW. Geubbels8.53G
10ÚtočníkC. Akolo
FC Lugano3-4-2-1
1BrankárA. Saipi7.8
17ObrancaL. Mai7.21A
4ObrancaK. Hajrizi
5ObrancaA. Hajdari6.5
7ZáložníkR. Macek
16ZáložníkA. Grgić7.47G6A
29ZáložníkH. Mahmoud6.71G
21ZáložníkY. Cimignani7.03G1A
10ÚtočníkM. Bottani6.5
25ÚtočníkU. Bislimi7.15G3A
9ÚtočníkŽ. Celar

Prehľad zápasu

FC Lugano zdolal FC ST. Gallen 3:2. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: C. Akolo 3′, Ž. Celar 10′, W. Geubbels 13′, H. Mahmoud 47′, U. Bislimi 80′. Bolo udelených 3 žltých kariet. FC ST. Gallen mal 31% držanie lopty, FC Lugano mal 69%. FC ST. Gallen mal 8 striel (3 na bránu), FC Lugano mal 18 (7 na bránu). Očakávané góly: FC ST. Gallen 1.12 — FC Lugano 2.02. FC ST. Gallen urobil 5 striedaní, FC Lugano urobil 5.

Rivalita od 2016

FC ST. Gallen vs FC Lugano vzájomné výsledky

38 stretnutí
FC ST. Gallen
13
výhier
Remízy
9
FC Lugano
16
výhier
Góly spolu
104 · 2.7/zápas
Obaja skórovali
22/38 · 58%
Nad 2,5
18/38 · 47%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 33 v 2020

Aktuálna forma

FC ST. Gallen

LWWDWD

FC Lugano

WWWWDD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026