Menu

Fc Luzern vs Fc Lugano

swissporarena, Luzern3. marca 2024 o 14:15
Domáci

FC Luzern

01
Hostia

FC Lugano

Rozhodca: A. Kanagasingam
Affiliate odkaz · Kurzy poskytuje DOXXbet · Hraj zodpovedne · 18+ · Pravidlá zodpovedného hrania
Pozri všetky kurzy na DOXXBET ›

Udalosti zápasu

FC Luzern
FC Lugano
Výkop
Goal cancelled4′
VAR
34′Shkelqim Vladi
40′
S. Vladi

asistencia: M. Bottani

Polčas
M. MeyerJ. Kadák
46′
S. ChaderT. Klidje
46′
Adrian Grbić51′
Jakub Kadák52′
58′Milton Valenzuela
59′
M. BottaniJ. Sabbatini
Ardon Jashari62′
68′
Y. CimignaniJ. Espinoza
69′
U. BislimiR. Macek
69′
S. VladiR. Steffen
S. OttigerD. Ulrich
72′
P. DornT. Okou
72′
74′Jonathan Sabbatini
75′Lars Lukas Mai
N. BelokoL. Winkler
84′
85′
M. ValenzuelaA. Hajdari
Dario Ulrich90+2′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

4Shots on Goal4
5Shots off Goal5
17Total Shots13
8Blocked Shots4
10Shots insidebox6
7Shots outsidebox7
12Fouls11
6Corner Kicks1
2Offsides0
44%Ball Possession56%
4Yellow Cards4
0Red Cards0
3Goalkeeper Saves4
339Total passes453
257Passes accurate361
76%Passes %80%
1.47expected_goals0.79

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Luzern je 6.73, v porovnaní s 7.01 u FC Lugano. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Luzern je P. Loretz (6.95), u FC Lugano je to A. Saipi (7.75).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Luzern prispeli v tejto sezóne 10 gólmi a 6 asistenciami, na čele s A. Grbic (6G). U FC Lugano je to 15 gólov a 11 asistencií s lídrom A. Grgić (7G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Luzern nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.53, zatiaľ čo FC Lugano má 3 obrancov s priemerom 6.88. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Luzern nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.74, oproti 4 u FC Lugano s hodnotením 7.15. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Luzern nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 6.70, v porovnaní s 3 u FC Lugano s priemerom 6.57. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 70% u FC Luzern a 83% u FC Lugano. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Luzern nazbierali v tejto sezóne 18 žltých kariet, v porovnaní s 27 u FC Lugano. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Luzern je 26.0 (najmladší: P. Loretz (22), najstarší: P. Dorn (29)), zatiaľ čo FC Lugano má priemer 26.0 (najmladší: A. El Wafi (21), najstarší: M. Bottani (34)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Luzern majú priemerne 22 ligových štartov, oproti 23 u FC Lugano. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Luzern4-3-1-23-4-1-2FC Lugano
GKDEFMIDFWD
1Loretz2Ottiger4Jaquez3Löfgren13Frýdek20Dorn18Beloko6Jashari7Meyer9Grbic69Chader1Saipi17Mai4Hajrizi22Wafi21Cimigna.25Bislimi16Grgić23Valenzu.10Bottani19Vladi9Celar

Náhradníci

Tréner: M. Frick

Náhradníci

Tréner: M. Croci-Torti

FC LuzernSila pozíciíFC Lugano
6.73
Ø Hodnotenie
7.01
6.95Brankár (1 v 1)7.75
0G 0A0G 0A
6.53Obranca (4 v 3)6.88
1G 1A0G 1A
6.74Záložník (4 v 4)7.15
3G 4A15G 10A
6.70Útočník (2 v 3)6.57
6G 1A0G 0A
FC Luzern4-3-1-2
1BrankárP. Loretz7.0
2ObrancaS. Ottiger6.51G1A
4ObrancaL. Jaquez
3ObrancaJ. Löfgren
13ObrancaM. Frýdek
20ZáložníkP. Dorn6.73G4A
18ZáložníkN. Beloko
6ZáložníkA. Jashari
7ZáložníkM. Meyer
9ÚtočníkA. Grbic6.76G1A
69ÚtočníkS. Chader
FC Lugano3-4-1-2
1BrankárA. Saipi7.8
17ObrancaL. Mai7.21A
4ObrancaK. Hajrizi
22ObrancaA. El Wafi6.6
21ZáložníkY. Cimignani7.03G1A
25ZáložníkU. Bislimi7.15G3A
16ZáložníkA. Grgić7.47G6A
23ZáložníkM. Valenzuela
10ÚtočníkM. Bottani6.5
19ÚtočníkS. Vladi6.7
9ÚtočníkŽ. Celar

Prehľad zápasu

FC Lugano zdolal FC Luzern 1:0. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: S. Vladi 40′. Bolo udelených 8 žltých kariet. FC Luzern mal 44% držanie lopty, FC Lugano mal 56%. FC Luzern mal 17 striel (4 na bránu), FC Lugano mal 13 (4 na bránu). Očakávané góly: FC Luzern 1.47 — FC Lugano 0.79. FC Luzern urobil 5 striedaní, FC Lugano urobil 5. VAR zasiahol: Goal cancelled (Pius Dorn 4′).

Rivalita od 2016

FC Luzern vs FC Lugano vzájomné výsledky

37 stretnutí
FC Luzern
14
výhier
Remízy
6
FC Lugano
17
výhier
Góly spolu
119 · 3.2/zápas
Obaja skórovali
25/37 · 68%
Nad 2,5
23/37 · 62%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 25 v 2026

Aktuálna forma

FC Luzern

WWDLWL

FC Lugano

LWWWWD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026