Menu

Lausanne vs Fc Winterthur

Stade de la Tuilière, Lausanne25. februára 2024 o 16:30
Domáci

Lausanne

11
Rozhodca: L. Fähndrich

Udalosti zápasu

Lausanne
FC Winterthur
Výkop
8′
B. Fofana

asistencia: A. Gantenbein

25′
A. JankewitzB. Stillhart
B. Labeau
33′
Polčas
46′
S. LtaiefN. Burkart
Mamadou Kaly Sene61′
64′Boubacar Fofana
S. PafundiA. Sanches
72′
75′Granit Lekaj
D. RrudhaniO. Custodio
77′
H. LoucifC. Kablan
77′
79′Nishan Burkart
81′
B. FofanaA. Turkes
81′
R. SchneiderM. Di Giusto
Brighton Labeau87′
B. LabeauS. Kukuruzović
88′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

3Shots on Goal4
9Shots off Goal2
20Total Shots10
8Blocked Shots4
12Shots insidebox8
8Shots outsidebox2
11Fouls13
7Corner Kicks3
1Offsides3
50%Ball Possession50%
2Yellow Cards3
0Red Cards0
3Goalkeeper Saves2
481Total passes482
397Passes accurate380
83%Passes %79%
1.96expected_goals1.25

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Lausanne je 6.86, v porovnaní s 6.69 u FC Winterthur. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Lausanne je K. Letica (7.17), u FC Winterthur je to R. Schneider (6.88).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Lausanne prispeli v tejto sezóne 7 gólmi a 3 asistenciami, na čele s J. Roche (3G). U FC Winterthur je to 8 gólov a 9 asistencií s lídrom A. Jankewitz (2G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Lausanne nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.74, zatiaľ čo FC Winterthur má 4 obrancov s priemerom 6.54. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Lausanne nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 6.94, oproti 5 u FC Winterthur s hodnotením 6.84. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Lausanne nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.70, v porovnaní s 1 u FC Winterthur s priemerom —. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 74% u Lausanne a 76% u FC Winterthur. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Lausanne nazbierali v tejto sezóne 10 žltých kariet, v porovnaní s 26 u FC Winterthur. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Lausanne je 27.4 (najmladší: J. Roche (24), najstarší: N. Dussenne (33)), zatiaľ čo FC Winterthur má priemer 27.3 (najmladší: A. Jankewitz (24), najstarší: L. Zuffi (35)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Lausanne majú priemerne 19 ligových štartov, oproti 26 u FC Winterthur. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Lausanne4-3-34-2-3-1FC Winterthur
GKDEFMIDFWD
25Letica13Loucif6Dussenne12Szalai18Poaty29Rrudhani8Roche24Bernede30Pafundi9Sène96Labeau33Keller24Sidler23Lekaj16Arnold18Diaby45Jankewi.77Zuffi19Gantenb.6Schneid.70Ltaief29Fofana

Náhradníci

Tréner: L. Magnin

Náhradníci

Tréner: P. Rahmen

LausanneSila pozíciíFC Winterthur
6.86
Ø Hodnotenie
6.69
7.17Brankár (1 v 1)
0G 0A0G 0A
6.74Obranca (4 v 4)6.54
1G 2A3G 3A
6.94Záložník (3 v 5)6.84
3G 1A5G 6A
6.70Útočník (3 v 1)
3G 0A0G 0A
Lausanne4-3-3
25BrankárK. Letica7.2
13ObrancaH. Loucif
6ObrancaN. Dussenne6.7
12ObrancaG. Szalai
18ObrancaM. Poaty6.71G2A
29ZáložníkD. Rrudhani
8ZáložníkJ. Roche6.93G1A
24ZáložníkA. Bernede
30ÚtočníkS. Pafundi
9ÚtočníkK. Sène6.73G
96ÚtočníkB. Labeau
FC Winterthur4-2-3-1
33BrankárM. Keller
24ObrancaS. Sidler6.61G2A
23ObrancaG. Lekaj
16ObrancaR. Arnold6.51G
18ObrancaS. Diaby6.51G1A
45ZáložníkA. Jankewitz6.82G3A
77ZáložníkL. Zuffi6.81G
19ZáložníkA. Gantenbein
6ZáložníkR. Schneider6.92G3A
70ZáložníkS. Ltaief
29ÚtočníkB. Fofana

Prehľad zápasu

Lausanne a FC Winterthur remizovali 1:1. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: B. Fofana 8′, B. Labeau 33′. Bolo udelených 5 žltých kariet. Lausanne mal 50% držanie lopty, FC Winterthur mal 50%. Lausanne mal 20 striel (3 na bránu), FC Winterthur mal 10 (4 na bránu). Očakávané góly: Lausanne 1.96 — FC Winterthur 1.25. Lausanne urobil 4 striedaní, FC Winterthur urobil 4.

Rivalita od 2018

Lausanne vs FC Winterthur vzájomné výsledky

17 stretnutí
Lausanne
8
výhier
Remízy
2
FC Winterthur
7
výhier
Góly spolu
55 · 3.2/zápas
Obaja skórovali
9/17 · 53%
Nad 2,5
11/17 · 65%

Aktuálna forma

Lausanne

LWLWLL

FC Winterthur

DLLLLW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026