Menu

Fc Lugano vs Fc Zurich

Stadio Comunale di Cornaredo, Lugano25. februára 2024 o 14:15
Domáci

FC Lugano

20
Hostia

FC Zurich

Udalosti zápasu

FC Lugano
FC Zurich
Výkop
U. BislimiJ. Sabbatini
14′
Mohamed Haj Mahmoud19′
24′Mirlind Kryeziu
S. Vladi

Penalty

25′
29′Cheveyo Tsawa
33′Rodrigo Conceição
Polčas
46′
A. Oko-FlexJ. Okita
46′
C. TsawaN. Di Giusto
M. BottaniY. Cimignani
61′
S. VladiŽ. Celar
61′
64′
N. ReichmuthN. Boranijašević
Ž. Celar

asistencia: Y. Cimignani

68′
72′
C. LigueD. Afriyie
Hicham Mahou82′
H. MahmoudJ. Nkama
83′
H. MahouA. El Wafi
84′
90+3′
Rodrigo ConceiçãoF. Rohner
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal3
3Shots off Goal5
11Total Shots8
3Blocked Shots0
7Shots insidebox3
4Shots outsidebox5
13Fouls17
1Corner Kicks1
0Offsides1
44%Ball Possession56%
2Yellow Cards3
0Red Cards0
3Goalkeeper Saves3
366Total passes474
267Passes accurate383
73%Passes %81%
2.82expected_goals0.27

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Lugano je 6.90, v porovnaní s 6.76 u FC Zurich. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Lugano je A. Saipi (7.75), u FC Zurich je to Y. Brecher (7.15).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Lugano prispeli v tejto sezóne 7 gólmi a 6 asistenciami, na čele s U. Bislimi (5G). U FC Zurich je to 4 gólov a 2 asistencií s lídrom L. Kamberi (2G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Lugano nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.84, zatiaľ čo FC Zurich má 4 obrancov s priemerom 6.74. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Lugano nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.87, oproti 5 u FC Zurich s hodnotením 6.79. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Lugano nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 6.58, v porovnaní s 1 u FC Zurich s priemerom 6.37. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 84% u FC Lugano a 74% u FC Zurich. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Lugano nazbierali v tejto sezóne 23 žltých kariet, v porovnaní s 14 u FC Zurich. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Lugano je 26.0 (najmladší: A. Hajdari (22), najstarší: M. Bottani (34)), zatiaľ čo FC Zurich má priemer 24.0 (najmladší: C. Tsawa (19), najstarší: Y. Brecher (32)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Lugano majú priemerne 20 ligových štartov, oproti 19 u FC Zurich. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Lugano4-4-24-2-3-1FC Zurich
GKDEFMIDFWD
1Saipi6Espinoza17Mai5Hajdari23Valenzu.7Macek25Bislimi29Mahmoud18Mahou19Vladi10Bottani25Brecher27Conceiç.2Kamberi31Kryeziu44Dante12Mathew36Tsawa37Reichmu.10Marches.22Oko-Flex20Ligue

Náhradníci

Tréner: M. Croci-Torti

Náhradníci

Tréner: M. Ural

FC LuganoSila pozíciíFC Zurich
6.90
Ø Hodnotenie
6.76
7.75Brankár (1 v 1)7.15
0G 0A0G 0A
6.84Obranca (4 v 4)6.74
0G 1A2G 1A
6.87Záložník (4 v 5)6.79
7G 5A2G 1A
6.58Útočník (2 v 1)6.37
0G 0A0G 0A
FC Lugano4-4-2
1BrankárA. Saipi7.8
6ObrancaJ. Espinoza
17ObrancaL. Mai7.21A
5ObrancaA. Hajdari6.5
23ObrancaM. Valenzuela
7ZáložníkR. Macek
25ZáložníkU. Bislimi7.15G3A
29ZáložníkH. Mahmoud6.71G
18ZáložníkH. Mahou6.81G2A
19ÚtočníkS. Vladi6.7
10ÚtočníkM. Bottani6.5
FC Zurich4-2-3-1
25BrankárY. Brecher7.2
27ObrancaRodrigo Conceição
2ObrancaL. Kamberi6.72G1A
31ObrancaM. Kryeziu
44ObrancaA. Dante
12ZáložníkI. Mathew
36ZáložníkC. Tsawa6.82G1A
37ZáložníkN. Reichmuth
10ZáložníkA. Marchesano
22ZáložníkA. Oko-Flex
20ÚtočníkC. Ligue6.4

Prehľad zápasu

FC Lugano zdolal FC Zurich 2:0. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: S. Vladi 25′ (pen.), Ž. Celar 68′. Bolo udelených 5 žltých kariet. FC Lugano mal 44% držanie lopty, FC Zurich mal 56%. FC Lugano mal 11 striel (5 na bránu), FC Zurich mal 8 (3 na bránu). Očakávané góly: FC Lugano 2.82 — FC Zurich 0.27. FC Lugano urobil 5 striedaní, FC Zurich urobil 5.

Rivalita od 2025

FC Lugano vs FC Zurich vzájomné výsledky

3 stretnutí
FC Lugano
3
výhier
Remízy
0
FC Zurich
0
výhier
Góly spolu
3 · 1.0/zápas
Obaja skórovali
0/3 · 0%
Nad 2,5
0/3 · 0%

Aktuálna forma

FC Lugano

WWWWDD

FC Zurich

DLLLWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 15. 3. 2026