Menu

Fc Basel 1893 vs Fc St Gallen

St. Jakob-Park, Basel11. februára 2024 o 16:30
10
Rozhodca: U. Schnyder

Udalosti zápasu

FC Basel 1893
FC ST. Gallen
Výkop
Polčas
A. KadeT. Xhaka
53′
54′
F. SchubertN. Möller
F. FreiF. van Breemen
57′
T. Barry

asistencia: F. van Breemen

63′
74′
I. SchmidtF. Mambimbi
74′
P. SutterC. Konietzke
85′
C. OkorojiJ. Parente
85′
B. TomaA. Krasniqi
B. KololliK. Rüegg
86′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

1Shots on Goal1
3Shots off Goal10
4Total Shots15
0Blocked Shots4
3Shots insidebox9
1Shots outsidebox6
9Fouls9
5Corner Kicks13
0Offsides1
46%Ball Possession54%
0Yellow Cards0
1Red Cards0
2Goalkeeper Saves0
389Total passes459
309Passes accurate372
79%Passes %81%
0.80expected_goals1.56

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Basel 1893 je 7.07, v porovnaní s 6.93 u FC ST. Gallen. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Basel 1893 je M. Hitz (7.51), u FC ST. Gallen je to L. Zigi (7.44).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Basel 1893 prispeli v tejto sezóne 3 gólmi a 7 asistenciami, na čele s D. Schmid (3G). U FC ST. Gallen je to 6 gólov a 4 asistencií s lídrom C. Okoroji (3G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Basel 1893 nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.13, zatiaľ čo FC ST. Gallen má 4 obrancov s priemerom 6.87. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Basel 1893 nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.48, oproti 4 u FC ST. Gallen s hodnotením 6.59. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Basel 1893 nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 2 u FC ST. Gallen s priemerom —. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 83% u FC Basel 1893 a 68% u FC ST. Gallen. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Basel 1893 nazbierali v tejto sezóne 8 žltých kariet, v porovnaní s 20 u FC ST. Gallen. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Basel 1893 je 26.8 (najmladší: A. Kade (21), najstarší: M. Hitz (38)), zatiaľ čo FC ST. Gallen má priemer 27.0 (najmladší: M. Stevanović (23), najstarší: A. Vallci (30)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Basel 1893 majú priemerne 22 ligových štartov, oproti 21 u FC ST. Gallen. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Basel 18934-2-3-14-1-3-2FC ST. Gallen
GKDEFMIDFWD
1Hitz3Vouilloz26Barišić20Frei31Schmid37Avdulla.40Veiga33Gauto7Kololli30Kade9Barry1Zigi46Zanotti4Stanić20Vallci36Okoroji64Stevano.6Sutter24Toma33Schmidt10Akolo7Schubert

Náhradníci

Tréner: F. Celestini

Náhradníci

Tréner: P. Zeidler

FC Basel 1893Sila pozíciíFC ST. Gallen
7.07
Ø Hodnotenie
6.93
7.51Brankár (1 v 1)7.44
0G 0A0G 0A
7.13Obranca (4 v 4)6.87
3G 7A5G 4A
6.48Záložník (5 v 4)6.59
0G 0A1G 0A
FC Basel 18934-2-3-1
1BrankárM. Hitz7.5
3ObrancaN. Vouilloz6.92A
26ObrancaA. Barišić7.2
20ObrancaF. Frei
31ObrancaD. Schmid7.33G5A
37ZáložníkL. Avdullahu
40ZáložníkRenato Veiga
33ZáložníkJ. Gauto
7ZáložníkB. Kololli
30ZáložníkA. Kade6.5
9ÚtočníkT. Barry
FC ST. Gallen4-1-3-2
1BrankárL. Zigi7.4
46ObrancaM. Zanotti
4ObrancaJ. Stanić7.02G
20ObrancaA. Vallci6.71A
36ObrancaC. Okoroji6.93G3A
64ZáložníkM. Stevanović6.61G
6ZáložníkP. Sutter
24ZáložníkB. Toma
33ZáložníkI. Schmidt
10ÚtočníkC. Akolo
7ÚtočníkF. Schubert

Prehľad zápasu

FC Basel 1893 zdolal FC ST. Gallen 1:0. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: T. Barry 63′. 1 červených kariet. FC Basel 1893 mal 46% držanie lopty, FC ST. Gallen mal 54%. FC Basel 1893 mal 4 striel (1 na bránu), FC ST. Gallen mal 15 (1 na bránu). Očakávané góly: FC Basel 1893 0.80 — FC ST. Gallen 1.56. FC Basel 1893 urobil 3 striedaní, FC ST. Gallen urobil 5.

Rivalita od 2016

FC Basel 1893 vs FC ST. Gallen vzájomné výsledky

37 stretnutí
FC Basel 1893
15
výhier
Remízy
10
FC ST. Gallen
12
výhier
Góly spolu
109 · 2.9/zápas
Obaja skórovali
23/37 · 62%
Nad 2,5
24/37 · 65%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 61 v 2023

Aktuálna forma

FC Basel 1893

LWLLDW

FC ST. Gallen

LWWDWD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026