Menu

Fc Lugano vs Bsc Young Boys

Stadio Comunale di Cornaredo, Lugano10. februára 2024 o 20:30
Domáci

FC Lugano

33
Rozhodca: N. Gianforte

Udalosti zápasu

FC Lugano
BSC Young Boys
Výkop
8′
E. Colley

asistencia: F. Ugrinic

U. Bislimi

asistencia: M. Valenzuela

45+1′
Polčas
46′
E. ColleyJ. Mvuka
52′
J. Mvuka

asistencia: C. Itten

K. Hajrizi

asistencia: A. Grgić

56′
60′Mohamed Camara
62′
F. Ugrinic

asistencia: J. Mvuka

A. HajdariJ. Espinoza
67′
Goal cancelled73′
VAR
H. MahouR. Macek
78′
H. MahmoudS. Vladi
78′
Penalty confirmed79′
VAR
Ž. Celar

Penalty

80′
Anto Grgić82′
82′
J. HadjamN. Persson
83′
Joël MonteiroS. Ganvoula
83′
Ł. ŁakomyD. Males
Ž. CelarM. Bottani
85′
Jhon Espinoza87′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

4Shots on Goal6
6Shots off Goal6
12Total Shots14
2Blocked Shots2
7Shots insidebox12
5Shots outsidebox2
8Fouls18
3Corner Kicks6
3Offsides1
48%Ball Possession52%
2Yellow Cards1
0Red Cards0
3Goalkeeper Saves1
390Total passes410
316Passes accurate333
81%Passes %81%
0expected_goals0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Lugano je 7.06, v porovnaní s 6.88 u BSC Young Boys. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Lugano je A. Saipi (7.75), u BSC Young Boys je to J. Hadjam (7.20).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Lugano prispeli v tejto sezóne 15 gólmi a 12 asistenciami, na čele s A. Grgić (7G). U BSC Young Boys je to 12 gólov a 9 asistencií s lídrom Joël Monteiro (4G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Lugano nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.83, zatiaľ čo BSC Young Boys má 4 obrancov s priemerom 7.20. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Lugano nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 7.04, oproti 3 u BSC Young Boys s hodnotením 6.91. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Lugano nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.97, v porovnaní s 3 u BSC Young Boys s priemerom 6.78. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 86% u FC Lugano a 82% u BSC Young Boys. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Lugano nazbierali v tejto sezóne 29 žltých kariet, v porovnaní s 17 u BSC Young Boys. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Lugano je 25.4 (najmladší: A. Hajdari (22), najstarší: A. Grgić (29)), zatiaľ čo BSC Young Boys má priemer 26.3 (najmladší: J. Hadjam (22), najstarší: D. von Ballmoos (31)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Lugano majú priemerne 25 ligových štartov, oproti 12 u BSC Young Boys. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Lugano4-3-34-3-3BSC Young Boys
GKDEFMIDFWD
1Saipi4Hajrizi17Mai5Hajdari23Valenzu.14Sabbati.16Grgić29Mahmoud18Mahou9Celar25Bislimi26Ballmoos27Blum13Camara28Lustenb.3Hadjam8Łakomy30Lauper7Ugrinic77Monteiro9Itten11Colley

Náhradníci

Tréner: M. Croci-Torti

Náhradníci

Tréner: R. Wicky

FC LuganoSila pozíciíBSC Young Boys
7.06
Ø Hodnotenie
6.88
7.75Brankár (1 v 1)6.80
0G 0A0G 0A
6.83Obranca (4 v 4)7.20
0G 1A2G 4A
7.04Záložník (3 v 3)6.91
9G 6A1G 2A
6.97Útočník (3 v 3)6.78
6G 5A9G 3A
FC Lugano4-3-3
1BrankárA. Saipi7.8
4ObrancaK. Hajrizi
17ObrancaL. Mai7.21A
5ObrancaA. Hajdari6.5
23ObrancaM. Valenzuela
14ZáložníkJ. Sabbatini
16ZáložníkA. Grgić7.47G6A
29ZáložníkH. Mahmoud6.72G
18ÚtočníkH. Mahou6.81G2A
9ÚtočníkŽ. Celar
25ÚtočníkU. Bislimi7.15G3A
BSC Young Boys4-3-3
26BrankárD. von Ballmoos6.8
27ObrancaL. Blum
13ObrancaM. Camara
28ObrancaF. Lustenberger
3ObrancaJ. Hadjam7.22G4A
8ZáložníkŁ. Łakomy6.9
30ZáložníkS. Lauper7.11G2A
7ZáložníkF. Ugrinic6.8
77ÚtočníkJoël Monteiro6.84G3A
9ÚtočníkC. Itten6.83G
11ÚtočníkE. Colley6.72G

Prehľad zápasu

FC Lugano a BSC Young Boys remizovali 3:3. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: E. Colley 8′, U. Bislimi 45′, J. Mvuka 52′, K. Hajrizi 56′, F. Ugrinic 62′, Ž. Celar 80′ (pen.). Bolo udelených 3 žltých kariet. FC Lugano mal 48% držanie lopty, BSC Young Boys mal 52%. FC Lugano mal 12 striel (4 na bránu), BSC Young Boys mal 14 (6 na bránu). FC Lugano urobil 4 striedaní, BSC Young Boys urobil 4. VAR zasiahol: Goal cancelled (Žan Celar 73′), Penalty confirmed (Anto Grgić 79′).

Rivalita od 2016

FC Lugano vs BSC Young Boys vzájomné výsledky

41 stretnutí
FC Lugano
10
výhier
Remízy
8
BSC Young Boys
23
výhier
Góly spolu
113 · 2.8/zápas
Obaja skórovali
21/41 · 51%
Nad 2,5
23/41 · 56%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 24 v 2018

Aktuálna forma

FC Lugano

LWWWWD

BSC Young Boys

WLLDDD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026