Menu

Fc Zurich vs Grasshoppers

Stadion Letzigrund, Zürich10. februára 2024 o 18:00
Domáci

FC Zurich

10
Rozhodca: S. Horisberger

Udalosti zápasu

FC Zurich
Grasshoppers
Výkop
Nikola Katić26′
37′Tim Meyer
A. Marchesano

Penalty

38′
Polčas
F. DaprelàM. Kryeziu
46′
46′
T. MeyerD. Kameri
61′
P. SchürpfO. Batista Meier
61′
D. BabunskiB. Fink
A. MarchesanoF. Rohner
71′
71′
F. HoxhaT. Ndicka
Rodrigo ConceiçãoJ. Okita
86′
86′
D. AbelsL. Bollati
N. BoranijaševićS. Wallner
87′
Jonathan Okita90+3′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

1Shots on Goal1
3Shots off Goal4
5Total Shots8
1Blocked Shots3
4Shots insidebox4
1Shots outsidebox4
11Fouls10
1Corner Kicks4
3Offsides0
40%Ball Possession60%
1Yellow Cards1
1Red Cards1
1Goalkeeper Saves0
357Total passes542
290Passes accurate470
81%Passes %87%
0.96expected_goals0.48

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Zurich je 6.86, v porovnaní s 6.84 u Grasshoppers. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Zurich je Y. Brecher (7.15), u Grasshoppers je to J. Hammel (7.00).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Zurich prispeli v tejto sezóne 3 gólmi a 7 asistenciami, na čele s L. Kamberi (2G). U Grasshoppers je to 2 gólov a 2 asistencií s lídrom D. Abels (1G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Zurich nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 6.74, zatiaľ čo Grasshoppers má 4 obrancov s priemerom 6.80. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Zurich nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.68, oproti 4 u Grasshoppers s hodnotením 6.77. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Zurich nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 2 u Grasshoppers s priemerom —. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 75% u FC Zurich a 70% u Grasshoppers. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Zurich nazbierali v tejto sezóne 4 žltých kariet, v porovnaní s 15 u Grasshoppers. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Zurich je 27.3 (najmladší: B. Krasniqi (24), najstarší: Y. Brecher (32)), zatiaľ čo Grasshoppers má priemer 26.6 (najmladší: T. Meyer (21), najstarší: A. Abrashi (35)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Zurich majú priemerne 27 ligových štartov, oproti 25 u Grasshoppers. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Zurich3-4-2-14-4-2Grasshoppers
GKDEFMIDFWD
25Brecher2Kamberi24Katić5Daprelà19Boranij.12Mathew7Krasniqi3Guerrero27Conceiç.10Marches.18Afriyie71Hammel2Abels4Tobers5Laws73Hoxha8Morandi53Meyer6Abrashi11Schürpf99Babunski27Abubakar

Náhradníci

Tréner: B. Henriksen

Náhradníci

Tréner: B. Berner

FC ZurichSila pozíciíGrasshoppers
6.86
Ø Hodnotenie
6.84
7.15Brankár (1 v 1)7.00
0G 0A0G 0A
6.74Obranca (3 v 4)6.80
2G 1A1G 1A
6.68Záložník (4 v 4)6.77
1G 6A1G 1A
FC Zurich3-4-2-1
25BrankárY. Brecher7.2
2ObrancaL. Kamberi6.72G1A
24ObrancaN. Katić
5ObrancaF. Daprelà
19ZáložníkN. Boranijašević
12ZáložníkI. Mathew
7ZáložníkB. Krasniqi6.71G6A
3ZáložníkAdrián Guerrero
27ÚtočníkRodrigo Conceição
10ÚtočníkA. Marchesano
18ÚtočníkD. Afriyie
Grasshoppers4-4-2
71BrankárJ. Hammel7.0
2ObrancaD. Abels6.81G1A
4ObrancaK. Tobers
5ObrancaJ. Laws
73ObrancaF. Hoxha
8ZáložníkG. Morandi
53ZáložníkT. Meyer6.81G1A
6ZáložníkA. Abrashi6.7
11ZáložníkP. Schürpf
99ÚtočníkD. Babunski
27ÚtočníkAsumah Abubakar

Prehľad zápasu

FC Zurich zdolal Grasshoppers 1:0. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: A. Marchesano 38′ (pen.). Bolo udelených 2 žltých kariet, 2 červených kariet. FC Zurich mal 40% držanie lopty, Grasshoppers mal 60%. FC Zurich mal 5 striel (1 na bránu), Grasshoppers mal 8 (1 na bránu). Očakávané góly: FC Zurich 0.96 — Grasshoppers 0.48. FC Zurich urobil 4 striedaní, Grasshoppers urobil 5.

Rivalita od 2017

FC Zurich vs Grasshoppers vzájomné výsledky

26 stretnutí
FC Zurich
15
výhier
Remízy
6
Grasshoppers
5
výhier
Góly spolu
72 · 2.8/zápas
Obaja skórovali
17/26 · 65%
Nad 2,5
15/26 · 58%

Aktuálna forma

FC Zurich

DLLLWL

Grasshoppers

LLLWLL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026