Menu

Fc Luzern vs Lausanne

swissporarena, Luzern28. januára 2024 o 16:30
Domáci

FC Luzern

21
Hostia

Lausanne

Rozhodca: J. von Mandach

Udalosti zápasu

FC Luzern
Lausanne
Výkop
Card upgrade6′
VAR
Nicky Medja Beloko7′
20′
K. Sène

Penalty

M. MeyerL. Winkler
22′
Polčas
L. MeyerJ. Löfgren
46′
Denis Simani49′
49′Olivier Custodio
54′Gábor Szalai
P. Dorn
62′
S. ChaderJ. Kadák
71′
D. SimaniN. Haas
72′
73′
B. LabeauT. Coyle
80′
K. SèneR. Giger
80′
M. PoatyC. Kablan
81′Chris Kablan
Severin Ottiger83′
87′Rares Ilie
T. OkouL. Villiger
88′
88′
R. IlieS. Traore
S. Ottiger
89′
Jakub Kadák90+3′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

3Shots on Goal3
5Shots off Goal7
15Total Shots16
7Blocked Shots6
12Shots insidebox8
3Shots outsidebox8
12Fouls15
7Corner Kicks1
1Offsides1
47%Ball Possession53%
3Yellow Cards4
1Red Cards0
2Goalkeeper Saves1
325Total passes363
239Passes accurate289
74%Passes %80%
1.17expected_goals2.22

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Luzern je 6.74, v porovnaní s 6.89 u Lausanne. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Luzern je P. Loretz (6.95), u Lausanne je to K. Letica (7.17).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Luzern prispeli v tejto sezóne 4 gólmi a 5 asistenciami, na čele s P. Dorn (3G). U Lausanne je to 10 gólov a 7 asistencií s lídrom O. Custodio (3G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Luzern nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.53, zatiaľ čo Lausanne má 4 obrancov s priemerom 6.81. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Luzern nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.74, oproti 4 u Lausanne s hodnotením 6.94. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Luzern nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 2 u Lausanne s priemerom 6.70. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 73% u FC Luzern a 75% u Lausanne. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Luzern nazbierali v tejto sezóne 13 žltých kariet, v porovnaní s 13 u Lausanne. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Luzern je 24.3 (najmladší: P. Loretz (22), najstarší: P. Dorn (29)), zatiaľ čo Lausanne má priemer 26.8 (najmladší: J. Roche (24), najstarší: O. Custodio (30)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Luzern majú priemerne 28 ligových štartov, oproti 25 u Lausanne. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Luzern4-3-1-24-4-2Lausanne
GKDEFMIDFWD
1Loretz2Ottiger4Jaquez5Simani33Meyer20Dorn6Jashari18Beloko7Meyer69Chader11Okou25Letica10Custodio5Dabanlı12Szalai18Poaty19Ilie24Bernede8Roche22Kalu9Sène96Labeau

Náhradníci

Tréner: M. Frick

Náhradníci

Tréner: L. Magnin

FC LuzernSila pozíciíLausanne
6.74
Ø Hodnotenie
6.89
6.95Brankár (1 v 1)7.17
0G 0A0G 0A
6.53Obranca (4 v 4)6.81
1G 1A4G 6A
6.74Záložník (4 v 4)6.94
3G 4A3G 1A
Útočník (2 v 2)6.70
0G 0A3G 0A
FC Luzern4-3-1-2
1BrankárP. Loretz7.0
2ObrancaS. Ottiger6.51G1A
4ObrancaL. Jaquez
5ObrancaD. Simani
33ObrancaL. Meyer
20ZáložníkP. Dorn6.73G4A
6ZáložníkA. Jashari
18ZáložníkN. Beloko
7ZáložníkM. Meyer
69ÚtočníkS. Chader
11ÚtočníkT. Okou
Lausanne4-4-2
25BrankárK. Letica7.2
10ObrancaO. Custodio6.93G4A
5ObrancaB. Dabanlı
12ObrancaG. Szalai
18ObrancaM. Poaty6.71G2A
19ZáložníkR. Ilie
24ZáložníkA. Bernede
8ZáložníkJ. Roche6.93G1A
22ZáložníkS. Kalu
9ÚtočníkK. Sène6.73G
96ÚtočníkB. Labeau

Prehľad zápasu

FC Luzern zdolal Lausanne 2:1. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: K. Sène 20′ (pen.), P. Dorn 62′, S. Ottiger 89′. Bolo udelených 7 žltých kariet, 1 červených kariet. FC Luzern mal 47% držanie lopty, Lausanne mal 53%. FC Luzern mal 15 striel (3 na bránu), Lausanne mal 16 (3 na bránu). Očakávané góly: FC Luzern 1.17 — Lausanne 2.22. FC Luzern urobil 5 striedaní, Lausanne urobil 4. VAR zasiahol: Card upgrade (Nicky Medja Beloko 6′).

Rivalita od 2025

FC Luzern vs Lausanne vzájomné výsledky

4 stretnutí
FC Luzern
3
výhier
Remízy
1
Lausanne
0
výhier
Góly spolu
16 · 4.0/zápas
Obaja skórovali
2/4 · 50%
Nad 2,5
4/4 · 100%

Aktuálna forma

FC Luzern

WWDLWL

Lausanne

LWLWLL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 15. 3. 2026