Menu

Lausanne vs Fc St Gallen

Stade de la Tuilière, Lausanne20. januára 2024 o 20:30
Domáci

Lausanne

01
Rozhodca: L. Cibelli

Udalosti zápasu

Lausanne
FC ST. Gallen
Výkop
14′
C. Akolo

asistencia: W. Geubbels

Polčas
R. GigerJ. Roche
46′
Penalty cancelled52′
VAR
55′Jozo Stanić
Rares Ilie62′
Olivier Custodio63′
63′
W. GeubbelsI. Schmidt
63′
C. WitzigF. Mambimbi
74′
C. AkoloF. Schubert
R. IlieT. Coyle
76′
K. SèneD. Schwizer
86′
86′
L. GörtlerM. Stevanović
86′
B. TomaA. Diaby
Noë Dussenne90+1′
90+4′Lukas Watkowiak
90+2′Abdoulaye Diaby
90+1′Fabian Schubert
Riadny čas

Štatistiky zápasu

3Shots on Goal2
8Shots off Goal3
13Total Shots6
2Blocked Shots1
7Shots insidebox5
6Shots outsidebox1
9Fouls17
4Corner Kicks1
4Offsides1
52%Ball Possession48%
3Yellow Cards4
0Red Cards0
1Goalkeeper Saves2
449Total passes429
353Passes accurate323
79%Passes %75%
0.96expected_goals0.90

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Lausanne je 6.84, v porovnaní s 7.21 u FC ST. Gallen. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Lausanne je K. Letica (7.17), u FC ST. Gallen je to W. Geubbels (8.50).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Lausanne prispeli v tejto sezóne 7 gólmi a 6 asistenciami, na čele s O. Custodio (3G). U FC ST. Gallen je to 20 gólov a 14 asistencií s lídrom L. Görtler (8G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Lausanne nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.74, zatiaľ čo FC ST. Gallen má 4 obrancov s priemerom 6.87. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Lausanne nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.88, oproti 4 u FC ST. Gallen s hodnotením 7.13. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Lausanne nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 6.70, v porovnaní s 2 u FC ST. Gallen s priemerom 8.50. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 74% u Lausanne a 69% u FC ST. Gallen. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Lausanne nazbierali v tejto sezóne 13 žltých kariet, v porovnaní s 32 u FC ST. Gallen. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Lausanne je 28.6 (najmladší: K. Sène (24), najstarší: N. Dussenne (33)), zatiaľ čo FC ST. Gallen má priemer 27.8 (najmladší: C. Witzig (24), najstarší: Jordi Quintillà (32)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Lausanne majú priemerne 20 ligových štartov, oproti 16 u FC ST. Gallen. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Lausanne4-4-24-3-1-2FC ST. Gallen
GKDEFMIDFWD
25Letica34Giger6Dussenne12Szalai18Poaty19Ilie24Bernede10Custodio22Kalu9Sène96Labeau25Watkowi.46Zanotti4Stanić20Vallci36Okoroji16Görtler8Quintil.37Witzig24Toma9Geubbels10Akolo

Náhradníci

Tréner: L. Magnin

Náhradníci

Tréner: P. Zeidler

LausanneSila pozíciíFC ST. Gallen
6.84
Ø Hodnotenie
7.21
7.17Brankár (1 v 1)7.20
0G 0A0G 0A
6.74Obranca (4 v 4)6.87
1G 2A5G 4A
6.88Záložník (4 v 4)7.13
3G 4A12G 10A
6.70Útočník (2 v 2)8.50
3G 0A3G 0A
Lausanne4-4-2
25BrankárK. Letica7.2
34ObrancaR. Giger
6ObrancaN. Dussenne6.7
12ObrancaG. Szalai
18ObrancaM. Poaty6.71G2A
19ZáložníkR. Ilie
24ZáložníkA. Bernede
10ZáložníkO. Custodio6.93G4A
22ZáložníkS. Kalu
9ÚtočníkK. Sène6.73G
96ÚtočníkB. Labeau
FC ST. Gallen4-3-1-2
25BrankárL. Watkowiak7.2
46ObrancaM. Zanotti
4ObrancaJ. Stanić7.02G
20ObrancaA. Vallci6.71A
36ObrancaC. Okoroji6.93G3A
16ZáložníkL. Görtler7.38G7A
8ZáložníkJordi Quintillà7.2
37ZáložníkC. Witzig6.94G3A
24ZáložníkB. Toma
9ÚtočníkW. Geubbels8.53G
10ÚtočníkC. Akolo

Prehľad zápasu

FC ST. Gallen zdolal Lausanne 1:0. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: C. Akolo 14′. Bolo udelených 7 žltých kariet. Lausanne mal 52% držanie lopty, FC ST. Gallen mal 48%. Lausanne mal 13 striel (3 na bránu), FC ST. Gallen mal 6 (2 na bránu). Očakávané góly: Lausanne 0.96 — FC ST. Gallen 0.90. Lausanne urobil 3 striedaní, FC ST. Gallen urobil 5. VAR zasiahol: Penalty cancelled (Samuel Kalu 52′).

Rivalita od 2016

Lausanne vs FC ST. Gallen vzájomné výsledky

24 stretnutí
Lausanne
6
výhier
Remízy
4
FC ST. Gallen
14
výhier
Góly spolu
85 · 3.5/zápas
Obaja skórovali
13/24 · 54%
Nad 2,5
16/24 · 67%

Aktuálna forma

Lausanne

LWLWLL

FC ST. Gallen

LWWDWD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026