Menu

Fc St Gallen vs Fc Zurich

kybunpark, St. Gallen16. decembra 2023 o 18:00
10
Hostia

FC Zurich

Rozhodca: F. San

Udalosti zápasu

FC ST. Gallen
FC Zurich
Výkop
30′Cheick Oumar Conde
C. Akolo
39′
Polčas
46′
S. WallnerM. Hornschuh
46′
D. AfriyieA. Marchesano
Mattia Zanotti50′
63′
M. HornschuhS. Hodža
I. SchmidtC. Okoroji
67′
B. TomaG. Karlen
67′
W. GeubbelsF. Schubert
76′
C. AkoloM. Stevanović
76′
83′
N. BoranijaševićI. Santini
Lukas Görtler88′
C. WitzigA. Diaby
89′
89′
C. CondeN. Reichmuth
Riadny čas

Štatistiky zápasu

6Shots on Goal7
4Shots off Goal3
15Total Shots11
5Blocked Shots1
8Shots insidebox4
7Shots outsidebox7
16Fouls13
4Corner Kicks3
3Offsides2
50%Ball Possession50%
3Yellow Cards1
0Red Cards0
7Goalkeeper Saves4
389Total passes375
285Passes accurate266
73%Passes %71%
0.95expected_goals0.57

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC ST. Gallen je 7.29, v porovnaní s 6.92 u FC Zurich. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC ST. Gallen je W. Geubbels (8.50), u FC Zurich je to Y. Brecher (7.15).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC ST. Gallen prispeli v tejto sezóne 17 gólmi a 11 asistenciami, na čele s L. Görtler (8G). U FC Zurich je to 1 gólov a 6 asistencií s lídrom B. Krasniqi (1G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC ST. Gallen nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.86, zatiaľ čo FC Zurich má 3 obrancov s priemerom —. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC ST. Gallen nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 7.13, oproti 4 u FC Zurich s hodnotením —. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC ST. Gallen nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 8.50, v porovnaní s 3 u FC Zurich s priemerom 6.68. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 70% u FC ST. Gallen a 74% u FC Zurich. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC ST. Gallen nazbierali v tejto sezóne 26 žltých kariet, v porovnaní s 1 u FC Zurich. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC ST. Gallen je 27.8 (najmladší: C. Witzig (24), najstarší: Jordi Quintillà (32)), zatiaľ čo FC Zurich má priemer 28.0 (najmladší: B. Krasniqi (24), najstarší: Y. Brecher (32)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC ST. Gallen majú priemerne 17 ligových štartov, oproti 25 u FC Zurich. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC ST. Gallen4-3-1-23-4-2-1FC Zurich
GKDEFMIDFWD
1Zigi46Zanotti4Stanić20Vallci33Schmidt16Görtler8Quintil.37Witzig24Toma9Geubbels10Akolo25Brecher4Wallner24Katić5Daprelà19Boranij.17Conde12Mathew3Guerrero7Krasniqi11Okita18Afriyie

Náhradníci

Tréner: P. Zeidler

Náhradníci

Tréner: B. Henriksen

FC ST. GallenSila pozíciíFC Zurich
7.29
Ø Hodnotenie
6.92
7.44Brankár (1 v 1)7.15
0G 0A0G 0A
6.86Obranca (4 v 3)
2G 1A0G 0A
7.13Záložník (4 v 4)
12G 10A0G 0A
8.50Útočník (2 v 3)6.68
3G 0A1G 6A
FC ST. Gallen4-3-1-2
1BrankárL. Zigi7.4
46ObrancaM. Zanotti
4ObrancaJ. Stanić7.02G
20ObrancaA. Vallci6.71A
33ObrancaI. Schmidt
16ZáložníkL. Görtler7.38G7A
8ZáložníkJordi Quintillà7.2
37ZáložníkC. Witzig6.94G3A
24ZáložníkB. Toma
9ÚtočníkW. Geubbels8.53G
10ÚtočníkC. Akolo
FC Zurich3-4-2-1
25BrankárY. Brecher7.2
4ObrancaS. Wallner
24ObrancaN. Katić
5ObrancaF. Daprelà
19ZáložníkN. Boranijašević
17ZáložníkC. Conde
12ZáložníkI. Mathew
3ZáložníkAdrián Guerrero
7ÚtočníkB. Krasniqi6.71G6A
11ÚtočníkJ. Okita
18ÚtočníkD. Afriyie

Prehľad zápasu

FC ST. Gallen zdolal FC Zurich 1:0. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: C. Akolo 39′. Bolo udelených 4 žltých kariet. FC ST. Gallen mal 50% držanie lopty, FC Zurich mal 50%. FC ST. Gallen mal 15 striel (6 na bránu), FC Zurich mal 11 (7 na bránu). Očakávané góly: FC ST. Gallen 0.95 — FC Zurich 0.57. FC ST. Gallen urobil 5 striedaní, FC Zurich urobil 5.

Rivalita od 2017

FC ST. Gallen vs FC Zurich vzájomné výsledky

34 stretnutí
FC ST. Gallen
12
výhier
Remízy
8
FC Zurich
14
výhier
Góly spolu
108 · 3.2/zápas
Obaja skórovali
25/34 · 74%
Nad 2,5
24/34 · 71%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 33 v 2021

Aktuálna forma

FC ST. Gallen

LWWDWD

FC Zurich

DLLLWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026