Menu

Servette Fc vs Fc Lugano

Stade de Genève, Lancy17. decembra 2023 o 16:30
22
Hostia

FC Lugano

Rozhodca: L. Cibelli

Udalosti zápasu

Servette FC
FC Lugano
Výkop
26′Renato Steffen
C. Bedia

Penalty

27′
Gaël Ondoua29′
31′Roman Macek
C. Bedia

asistencia: K. Tsunemoto

40′
Goal confirmed42′
VAR
Polčas
46′
Y. CimignaniJ. Nkama
46′
A. HajdariA. El Wafi
53′
S. Vladi

asistencia: R. Steffen

67′Chinwendu Johan Nkama
VAR
67′Red card cancelled
A. AntunesB. Bolla
71′
71′
S. VladiŽ. Celar
78′
R. MacekR. Morandi
D. KutesaS. Diba
81′
Gaël Ondoua83′
Gaël Ondoua83′
84′
A. El Wafi

asistencia: R. Steffen

Samba Diba89′
90+2′Jonathan Sabbatini
M. StevanovićJ. Guillemenot
90′
90+4′
H. MahouB. Babic
Riadny čas

Štatistiky zápasu

6Shots on Goal5
4Shots off Goal4
12Total Shots12
2Blocked Shots3
6Shots insidebox8
6Shots outsidebox4
13Fouls11
2Corner Kicks5
0Offsides1
48%Ball Possession52%
3Yellow Cards3
1Red Cards1
3Goalkeeper Saves4
382Total passes421
309Passes accurate341
81%Passes %81%
1.64expected_goals1.01

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Servette FC je 6.75, v porovnaní s 7.01 u FC Lugano. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Servette FC je T. Cognat (7.26), u FC Lugano je to A. Saipi (7.75).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Servette FC prispeli v tejto sezóne 21 gólmi a 16 asistenciami, na čele s M. Stevanović (14G). U FC Lugano je to 11 gólov a 7 asistencií s lídrom R. Steffen (7G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Servette FC nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.77, zatiaľ čo FC Lugano má 4 obrancov s priemerom 6.83. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Servette FC nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.96, oproti 5 u FC Lugano s hodnotením 6.99. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Servette FC nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 6.41, v porovnaní s 1 u FC Lugano s priemerom 6.65. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 80% u Servette FC a 82% u FC Lugano. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Servette FC nazbierali v tejto sezóne 34 žltých kariet, v porovnaní s 20 u FC Lugano. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Servette FC je 30.1 (najmladší: A. Antunes (25), najstarší: S. Rouiller (35)), zatiaľ čo FC Lugano má priemer 25.7 (najmladší: A. Hajdari (22), najstarší: R. Steffen (34)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Servette FC majú priemerne 23 ligových štartov, oproti 21 u FC Lugano. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Servette FC4-4-24-2-3-1FC Lugano
GKDEFMIDFWD
32Frick3Tsunemo.4Rouiller19Severin18Mazikou9Stevano.8Cognat5Ondoua17Kutesa29Bedia10Antunes1Saipi6Espinoza17Mai5Hajdari34Arigoni14Sabbati.7Macek21Cimigna.11Steffen18Mahou19Vladi

Náhradníci

Tréner: R. Weiler

Náhradníci

Tréner: M. Croci-Torti

Servette FCSila pozíciíFC Lugano
6.75
Ø Hodnotenie
7.01
6.39Brankár (1 v 1)7.75
0G 0A0G 0A
6.77Obranca (4 v 4)6.83
4G 5A0G 1A
6.96Záložník (4 v 5)6.99
16G 11A11G 6A
6.41Útočník (2 v 1)6.65
1G 0A0G 0A
Servette FC4-4-2
32BrankárJ. Frick6.4
3ObrancaK. Tsunemoto
4ObrancaS. Rouiller6.93G1A
19ObrancaY. Severin6.71G
18ObrancaB. Mazikou6.74A
9ZáložníkM. Stevanović7.214G7A
8ZáložníkT. Cognat7.32G4A
5ZáložníkG. Ondoua6.5
17ZáložníkD. Kutesa
29ÚtočníkC. Bedia
10ÚtočníkA. Antunes6.41G
FC Lugano4-2-3-1
1BrankárA. Saipi7.8
6ObrancaJ. Espinoza
17ObrancaL. Mai7.21A
5ObrancaA. Hajdari6.5
34ObrancaA. Arigoni
14ZáložníkJ. Sabbatini
7ZáložníkR. Macek
21ZáložníkY. Cimignani7.03G1A
11ZáložníkR. Steffen7.27G3A
18ZáložníkH. Mahou6.81G2A
19ÚtočníkS. Vladi6.7

Prehľad zápasu

Servette FC a FC Lugano remizovali 2:2. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: C. Bedia 27′ (pen.), C. Bedia 40′, S. Vladi 53′, A. El Wafi 84′. Bolo udelených 6 žltých kariet, 2 červených kariet. Servette FC mal 48% držanie lopty, FC Lugano mal 52%. Servette FC mal 12 striel (6 na bránu), FC Lugano mal 12 (5 na bránu). Očakávané góly: Servette FC 1.64 — FC Lugano 1.01. Servette FC urobil 3 striedaní, FC Lugano urobil 5. VAR zasiahol: Goal confirmed (Chris Bedia 42′), Red card cancelled (Chinwendu Johan Nkama 67′).

Rivalita od 2019

Servette FC vs FC Lugano vzájomné výsledky

26 stretnutí
Servette FC
8
výhier
Remízy
10
FC Lugano
8
výhier
Góly spolu
63 · 2.4/zápas
Obaja skórovali
15/26 · 58%
Nad 2,5
10/26 · 38%

Aktuálna forma

Servette FC

WDWWDW

FC Lugano

LWWWWD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026