Menu

Fc Lugano vs Fc Winterthur

Stadio Comunale di Cornaredo, Lugano10. decembra 2023 o 14:15
Domáci

FC Lugano

21

Udalosti zápasu

FC Lugano
FC Winterthur
Výkop
Mohamed Haj Mahmoud16′
Albian Hajdari35′
R. Steffen

asistencia: S. Vladi

39′
Polčas
46′
S. LtaiefN. Burkart
Y. CimignaniH. Mahou
57′
A. HajdariA. Arigoni
58′
63′
M. Di GiustoS. Ballet
R. MacekU. Bislimi
64′
S. VladiŽ. Celar
64′
Allan Arigoni74′
74′
R. SchneiderS. Ramizi
74′
R. BuessA. Turkes
82′Nishan Burkart
Ž. Celar

asistencia: R. Steffen

83′
85′Tobias Schättin
R. SteffenB. Babic
87′
87′
T. SchättinS. Diaby
Uran Bislimi90+4′
Kreshnik Hajrizi90+3′
90+7′Samir Ramizi
90+2′
S. Ballet

asistencia: A. Gantenbein

Riadny čas

Štatistiky zápasu

2Shots on Goal2
8Shots off Goal4
12Total Shots12
2Blocked Shots6
12Shots insidebox4
0Shots outsidebox8
13Fouls16
3Corner Kicks6
0Offsides0
53%Ball Possession47%
5Yellow Cards3
0Red Cards0
1Goalkeeper Saves0
428Total passes382
322Passes accurate290
75%Passes %76%
2.24expected_goals0.81

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Lugano je 6.99, v porovnaní s 6.70 u FC Winterthur. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Lugano je A. Saipi (7.75), u FC Winterthur je to R. Schneider (6.88).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Lugano prispeli v tejto sezóne 12 gólmi a 5 asistenciami, na čele s R. Steffen (7G). U FC Winterthur je to 7 gólov a 4 asistencií s lídrom R. Buess (3G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Lugano nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.83, zatiaľ čo FC Winterthur má 4 obrancov s priemerom 6.58. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Lugano nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.95, oproti 5 u FC Winterthur s hodnotením 6.87. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Lugano nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.65, v porovnaní s 1 u FC Winterthur s priemerom 6.62. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 83% u FC Lugano a 76% u FC Winterthur. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Lugano nazbierali v tejto sezóne 21 žltých kariet, v porovnaní s 15 u FC Winterthur. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Lugano je 25.6 (najmladší: A. Hajdari (22), najstarší: R. Steffen (34)), zatiaľ čo FC Winterthur má priemer 28.4 (najmladší: L. Lüthi (22), najstarší: L. Zuffi (35)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Lugano majú priemerne 21 ligových štartov, oproti 22 u FC Winterthur. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Lugano4-3-2-14-2-3-1FC Winterthur
GKDEFMIDFWD
1Saipi6Espinoza17Mai4Hajrizi5Hajdari29Mahmoud14Sabbati.7Macek11Steffen21Cimigna.19Vladi33Keller19Gantenb.21Lüthi16Arnold3Schättin14Corbaz77Zuffi6Schneid.10Giusto70Ltaief9Buess

Náhradníci

Tréner: M. Croci-Torti

Náhradníci

Tréner: P. Rahmen

FC LuganoSila pozíciíFC Winterthur
6.99
Ø Hodnotenie
6.70
7.75Brankár (1 v 1)
0G 0A0G 0A
6.83Obranca (4 v 4)6.58
0G 1A1G 0A
6.95Záložník (5 v 5)6.87
12G 4A3G 3A
6.65Útočník (1 v 1)6.62
0G 0A3G 1A
FC Lugano4-3-2-1
1BrankárA. Saipi7.8
6ObrancaJ. Espinoza
17ObrancaL. Mai7.21A
4ObrancaK. Hajrizi
5ObrancaA. Hajdari6.5
29ZáložníkH. Mahmoud6.72G
14ZáložníkJ. Sabbatini
7ZáložníkR. Macek
11ZáložníkR. Steffen7.27G3A
21ZáložníkY. Cimignani7.03G1A
19ÚtočníkS. Vladi6.7
FC Winterthur4-2-3-1
33BrankárM. Keller
19ObrancaA. Gantenbein
21ObrancaL. Lüthi6.6
16ObrancaR. Arnold6.51G
3ObrancaT. Schättin
14ZáložníkT. Corbaz
77ZáložníkL. Zuffi6.81G
6ZáložníkR. Schneider6.92G3A
10ZáložníkM. Di Giusto
70ZáložníkS. Ltaief
9ÚtočníkR. Buess6.63G1A

Prehľad zápasu

FC Lugano zdolal FC Winterthur 2:1. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: R. Steffen 39′, Ž. Celar 83′, S. Ballet 90′. Bolo udelených 8 žltých kariet. FC Lugano mal 53% držanie lopty, FC Winterthur mal 47%. FC Lugano mal 12 striel (2 na bránu), FC Winterthur mal 12 (2 na bránu). Očakávané góly: FC Lugano 2.24 — FC Winterthur 0.81. FC Lugano urobil 5 striedaní, FC Winterthur urobil 5.

Rivalita od 2021

FC Lugano vs FC Winterthur vzájomné výsledky

15 stretnutí
FC Lugano
11
výhier
Remízy
3
FC Winterthur
1
výhier
Góly spolu
53 · 3.5/zápas
Obaja skórovali
12/15 · 80%
Nad 2,5
11/15 · 73%

Aktuálna forma

FC Lugano

LWWWWD

FC Winterthur

DLLLLW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026