Menu

Lausanne vs Servette Fc

Stade de la Tuilière, Lausanne9. decembra 2023 o 20:30
Domáci

Lausanne

11
Rozhodca: L. Tschudi

Udalosti zápasu

Lausanne
Servette FC
Výkop
3′
B. Bolla
Polčas
46′
A. BaronN. Vouilloz
Antoine Bernede56′
65′Chris Bedia
S. Kalu

asistencia: A. Bernede

72′
77′Keigo Tsunemoto
84′
B. BollaA. Antunes
F. DiabatéT. Suzuki
87′
88′Timothé Cognat
Karlo Letica90+12′
K. SèneT. Coyle
90+2′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal2
3Shots off Goal3
11Total Shots6
3Blocked Shots1
4Shots insidebox3
7Shots outsidebox3
10Fouls17
5Corner Kicks0
0Offsides2
59%Ball Possession41%
2Yellow Cards3
0Red Cards0
1Goalkeeper Saves4
434Total passes305
324Passes accurate181
75%Passes %59%
0.66expected_goals1.16

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Lausanne je 6.86, v porovnaní s 6.80 u Servette FC. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Lausanne je K. Letica (7.17), u Servette FC je to T. Cognat (7.26).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Lausanne prispeli v tejto sezóne 7 gólmi a 3 asistenciami, na čele s J. Roche (3G). U Servette FC je to 19 gólov a 13 asistencií s lídrom M. Stevanović (13G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Lausanne nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.74, zatiaľ čo Servette FC má 4 obrancov s priemerom 6.82. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Lausanne nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.94, oproti 4 u Servette FC s hodnotením 6.92. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Lausanne nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 6.70, v porovnaní s 2 u Servette FC s priemerom —. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 74% u Lausanne a 79% u Servette FC. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Lausanne nazbierali v tejto sezóne 10 žltých kariet, v porovnaní s 23 u Servette FC. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Lausanne je 27.4 (najmladší: J. Roche (24), najstarší: N. Dussenne (33)), zatiaľ čo Servette FC má priemer 31.4 (najmladší: T. Cognat (27), najstarší: S. Rouiller (35)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Lausanne majú priemerne 19 ligových štartov, oproti 20 u Servette FC. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Lausanne4-4-24-4-2Servette FC
GKDEFMIDFWD
25Letica34Giger6Dussenne5Dabanlı18Poaty11Diabaté24Bernede8Roche22Kalu96Labeau9Sène32Frick3Tsunemo.4Rouiller19Severin6Baron9Stevano.8Cognat5Ondoua77Bolla29Bedia17Kutesa

Náhradníci

Tréner: L. Magnin

Náhradníci

Tréner: R. Weiler

LausanneSila pozíciíServette FC
6.86
Ø Hodnotenie
6.80
7.17Brankár (1 v 1)6.39
0G 0A0G 0A
6.74Obranca (4 v 4)6.82
1G 2A4G 2A
6.94Záložník (4 v 4)6.92
3G 1A15G 11A
6.70Útočník (2 v 2)
3G 0A0G 0A
Lausanne4-4-2
25BrankárK. Letica7.2
34ObrancaR. Giger
6ObrancaN. Dussenne6.7
5ObrancaB. Dabanlı
18ObrancaM. Poaty6.71G2A
11ZáložníkF. Diabaté
24ZáložníkA. Bernede
8ZáložníkJ. Roche6.93G1A
22ZáložníkS. Kalu
96ÚtočníkB. Labeau
9ÚtočníkK. Sène6.73G
Servette FC4-4-2
32BrankárJ. Frick6.4
3ObrancaK. Tsunemoto
4ObrancaS. Rouiller6.93G1A
19ObrancaY. Severin6.71G
6ObrancaA. Baron6.91A
9ZáložníkM. Stevanović7.213G7A
8ZáložníkT. Cognat7.32G4A
5ZáložníkG. Ondoua6.3
77ZáložníkB. Bolla
29ÚtočníkC. Bedia
17ÚtočníkD. Kutesa

Prehľad zápasu

Lausanne a Servette FC remizovali 1:1. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: B. Bolla 3′, S. Kalu 72′. Bolo udelených 5 žltých kariet. Lausanne mal 59% držanie lopty, Servette FC mal 41%. Lausanne mal 11 striel (5 na bránu), Servette FC mal 6 (2 na bránu). Očakávané góly: Lausanne 0.66 — Servette FC 1.16. Lausanne urobil 2 striedaní, Servette FC urobil 2.

Rivalita od 2018

Lausanne vs Servette FC vzájomné výsledky

21 stretnutí
Lausanne
7
výhier
Remízy
5
Servette FC
9
výhier
Góly spolu
61 · 2.9/zápas
Obaja skórovali
13/21 · 62%
Nad 2,5
11/21 · 52%

Aktuálna forma

Lausanne

LWLWLL

Servette FC

WWDWWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026