Menu

Fc Luzern vs Fc Winterthur

swissporarena, Luzern25. novembra 2023 o 18:00
Domáci

FC Luzern

31
Rozhodca: E. Staubli

Udalosti zápasu

FC Luzern
FC Winterthur
Výkop
S. Chader

asistencia: M. Frýdek

6′
Martin Frýdek13′
Polčas
46′
S. BalletR. Schneider
50′
T. CorbazN. Burkart
A. JashariN. Haas
51′
66′
T. Schättin

asistencia: S. Ltaief

S. ChaderD. Ulrich
71′
74′Remo Arnold
76′Basil Stillhart
M. MeyerJ. Kadák
81′
L. VilligerAsumah Abubakar
81′
84′
S. LtaiefS. Ramizi
D. Simani
85′
Dario Ulrich87′
89′
T. SchättinR. Buess
Nicolas Haas90+6′
90+6′Samir Ramizi
90+5′Randy Schneider
Asumah Abubakar

asistencia: M. Frýdek

90′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal3
6Shots off Goal10
16Total Shots20
5Blocked Shots7
9Shots insidebox10
7Shots outsidebox10
13Fouls10
3Corner Kicks5
0Offsides0
51%Ball Possession49%
3Yellow Cards4
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves2
442Total passes421
369Passes accurate344
83%Passes %82%
2.22expected_goals1.12

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Luzern je 6.74, v porovnaní s 6.55 u FC Winterthur. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Luzern je P. Loretz (6.95), u FC Winterthur je to L. Zuffi (6.85).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Luzern prispeli v tejto sezóne 9 gólmi a 8 asistenciami, na čele s L. Villiger (5G). U FC Winterthur je to 2 gólov a 0 asistencií s lídrom R. Arnold (1G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Luzern nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.53, zatiaľ čo FC Winterthur má 4 obrancov s priemerom 6.40. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Luzern nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.74, oproti 5 u FC Winterthur s hodnotením 6.85. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Luzern nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 6.75, v porovnaní s 1 u FC Winterthur s priemerom —. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 70% u FC Luzern a 79% u FC Winterthur. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Luzern nazbierali v tejto sezóne 19 žltých kariet, v porovnaní s 7 u FC Winterthur. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Luzern je 23.8 (najmladší: P. Loretz (22), najstarší: P. Dorn (29)), zatiaľ čo FC Winterthur má priemer 31.3 (najmladší: R. Arnold (28), najstarší: L. Zuffi (35)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Luzern majú priemerne 27 ligových štartov, oproti 19 u FC Winterthur. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Luzern4-3-1-24-2-3-1FC Winterthur
GKDEFMIDFWD
1Loretz2Ottiger4Jaquez5Simani13Frýdek20Dorn6Jashari18Beloko7Meyer69Chader27Villiger33Keller19Gantenb.4Stillha.16Arnold3Schättin14Corbaz77Zuffi17Ballet10Giusto70Ltaief11Turkes

Náhradníci

Tréner: M. Frick

Náhradníci

Tréner: P. Rahmen

FC LuzernSila pozíciíFC Winterthur
6.74
Ø Hodnotenie
6.55
6.95Brankár (1 v 1)
0G 0A0G 0A
6.53Obranca (4 v 4)6.40
1G 1A1G 0A
6.74Záložník (4 v 5)6.85
3G 4A1G 0A
6.75Útočník (2 v 1)
5G 3A0G 0A
FC Luzern4-3-1-2
1BrankárP. Loretz7.0
2ObrancaS. Ottiger6.51G1A
4ObrancaL. Jaquez
5ObrancaD. Simani
13ObrancaM. Frýdek
20ZáložníkP. Dorn6.73G4A
6ZáložníkA. Jashari
18ZáložníkN. Beloko
7ZáložníkM. Meyer
69ÚtočníkS. Chader
27ÚtočníkL. Villiger6.85G3A
FC Winterthur4-2-3-1
33BrankárM. Keller
19ObrancaA. Gantenbein
4ObrancaB. Stillhart6.3
16ObrancaR. Arnold6.51G
3ObrancaT. Schättin
14ZáložníkT. Corbaz
77ZáložníkL. Zuffi6.81G
17ZáložníkS. Ballet
10ZáložníkM. Di Giusto
70ZáložníkS. Ltaief
11ÚtočníkA. Turkes

Prehľad zápasu

FC Luzern zdolal FC Winterthur 3:1. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: S. Chader 6′, T. Schättin 66′, D. Simani 85′, Asumah Abubakar 90′. Bolo udelených 7 žltých kariet. FC Luzern mal 51% držanie lopty, FC Winterthur mal 49%. FC Luzern mal 16 striel (5 na bránu), FC Winterthur mal 20 (3 na bránu). Očakávané góly: FC Luzern 2.22 — FC Winterthur 1.12. FC Luzern urobil 4 striedaní, FC Winterthur urobil 4.

Rivalita od 2020

FC Luzern vs FC Winterthur vzájomné výsledky

17 stretnutí
FC Luzern
10
výhier
Remízy
3
FC Winterthur
4
výhier
Góly spolu
59 · 3.5/zápas
Obaja skórovali
12/17 · 71%
Nad 2,5
13/17 · 76%

Aktuálna forma

FC Luzern

WWDLWL

FC Winterthur

DLLLLW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026