Menu

Lausanne vs Fc Lugano

Stade de la Tuilière, Lausanne4. novembra 2023 o 18:00
Domáci

Lausanne

31
Hostia

FC Lugano

Rozhodca: E. Staubli

Udalosti zápasu

Lausanne
FC Lugano
Výkop
26′Kreshnik Hajrizi
Alvyn Sanches27′
Mamadou Kaly Sene32′
41′
M. BottaniY. Cimignani
Polčas
54′
B. BabicR. Macek
F. DiabatéT. Suzuki
57′
K. SèneB. Labeau
57′
S. Kalu
71′
75′
J. Sabbatini

asistencia: R. Steffen

79′Roman Macek
B. Labeau

asistencia: S. Kalu

80′
M. PoatyB. Dabanlı
81′
A. SanchesS. Kukuruzović
81′
83′
J. EspinozaA. Arigoni
83′
H. MahmoudH. Mahou
83′
U. BislimiL. Mai
S. KaluD. Schwizer
90+2′
D. Schwizer

asistencia: T. Suzuki

90+4′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal4
9Shots off Goal6
18Total Shots13
4Blocked Shots3
6Shots insidebox10
12Shots outsidebox3
12Fouls11
4Corner Kicks3
0Offsides2
50%Ball Possession50%
2Yellow Cards4
0Red Cards1
3Goalkeeper Saves2
417Total passes418
345Passes accurate331
83%Passes %79%
1.06expected_goals1.45

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Lausanne je 6.86, v porovnaní s 6.75 u FC Lugano. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Lausanne je K. Letica (7.17), u FC Lugano je to R. Steffen (7.19).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Lausanne prispeli v tejto sezóne 10 gólmi a 7 asistenciami, na čele s O. Custodio (3G). U FC Lugano je to 15 gólov a 8 asistencií s lídrom R. Steffen (7G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Lausanne nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.78, zatiaľ čo FC Lugano má 4 obrancov s priemerom 6.52. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Lausanne nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.94, oproti 3 u FC Lugano s hodnotením 6.91. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Lausanne nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 6.70, v porovnaní s 3 u FC Lugano s priemerom 6.84. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 76% u Lausanne a 82% u FC Lugano. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Lausanne nazbierali v tejto sezóne 15 žltých kariet, v porovnaní s 18 u FC Lugano. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Lausanne je 27.8 (najmladší: J. Roche (24), najstarší: N. Dussenne (33)), zatiaľ čo FC Lugano má priemer 27.0 (najmladší: Martim Marques (21), najstarší: R. Steffen (34)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Lausanne majú priemerne 21 ligových štartov, oproti 22 u FC Lugano. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Lausanne4-4-24-3-3FC Lugano
GKDEFMIDFWD
25Letica10Custodio6Dussenne4Husic18Poaty11Diabaté8Roche24Bernede22Kalu80Sanches9Sène90Deana6Espinoza4Hajrizi5Hajdari26Marques29Mahmoud14Sabbati.25Bislimi11Steffen27Babic10Bottani

Náhradníci

Tréner: L. Magnin

Náhradníci

Tréner: M. Croci-Torti

LausanneSila pozíciíFC Lugano
6.86
Ø Hodnotenie
6.75
7.17Brankár (1 v 1)
0G 0A0G 0A
6.78Obranca (4 v 4)6.52
4G 6A1G 2A
6.94Záložník (4 v 3)6.91
3G 1A7G 3A
6.70Útočník (2 v 3)6.84
3G 0A7G 3A
Lausanne4-4-2
25BrankárK. Letica7.2
10ObrancaO. Custodio6.93G4A
6ObrancaN. Dussenne6.7
4ObrancaA. Husic
18ObrancaM. Poaty6.71G2A
11ZáložníkF. Diabaté
8ZáložníkJ. Roche6.93G1A
24ZáložníkA. Bernede
22ZáložníkS. Kalu
80ÚtočníkA. Sanches
9ÚtočníkK. Sène6.73G
FC Lugano4-3-3
90BrankárS. Deana
6ObrancaJ. Espinoza
4ObrancaK. Hajrizi
5ObrancaA. Hajdari6.5
26ObrancaMartim Marques6.51G2A
29ZáložníkH. Mahmoud6.72G
14ZáložníkJ. Sabbatini
25ZáložníkU. Bislimi7.15G3A
11ÚtočníkR. Steffen7.27G3A
27ÚtočníkB. Babic
10ÚtočníkM. Bottani6.5

Prehľad zápasu

Lausanne zdolal FC Lugano 3:1. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: S. Kalu 71′, J. Sabbatini 75′, B. Labeau 80′, D. Schwizer 90′. Bolo udelených 6 žltých kariet, 1 červených kariet. Lausanne mal 50% držanie lopty, FC Lugano mal 50%. Lausanne mal 18 striel (5 na bránu), FC Lugano mal 13 (4 na bránu). Očakávané góly: Lausanne 1.06 — FC Lugano 1.45. Lausanne urobil 5 striedaní, FC Lugano urobil 5.

Rivalita od 2016

Lausanne vs FC Lugano vzájomné výsledky

27 stretnutí
Lausanne
8
výhier
Remízy
5
FC Lugano
14
výhier
Góly spolu
72 · 2.7/zápas
Obaja skórovali
15/27 · 56%
Nad 2,5
14/27 · 52%

Aktuálna forma

Lausanne

LWLWLL

FC Lugano

LWWWWD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026