Menu

Lausanne vs Fc Basel 1893

Stade de la Tuilière, Lausanne29. októbra 2023 o 14:15
Domáci

Lausanne

30
Rozhodca: F. San

Udalosti zápasu

Lausanne
FC Basel 1893
Výkop
Penalty confirmed17′
VAR
K. Sène

Penalty

19′
37′Taulant Xhaka
Polčas
46′
M. DrägerK. Rüegg
46′
T. BarryF. Frei
Penalty confirmed63′
VAR
B. DabanlıM. Nanizayamo
66′
K. Sène

Penalty

66′
67′
Đ. JovanovićM. Malone
67′
G. SiguaY. Demir
A. Sanches

asistencia: K. Sène

69′
K. SèneB. Labeau
77′
S. KaluT. Suzuki
77′
M. PoatyC. Kablan
77′
78′Kevin Rüegg
Card upgrade85′
VAR
Chris Kablan86′
86′
J. AugustinJ. Gauto
Noë Dussenne90+6′
90+8′Yusuf Demir
90+2′Adrian Leon Barišić
A. SanchesR. Ilie
90′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

8Shots on Goal3
4Shots off Goal3
17Total Shots9
5Blocked Shots3
11Shots insidebox5
6Shots outsidebox4
14Fouls15
5Corner Kicks4
2Offsides3
46%Ball Possession54%
1Yellow Cards5
1Red Cards0
3Goalkeeper Saves5
346Total passes403
270Passes accurate328
78%Passes %81%
2.86expected_goals0.47

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Lausanne je 6.86, v porovnaní s 7.11 u FC Basel 1893. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Lausanne je K. Letica (7.17), u FC Basel 1893 je to M. Hitz (7.51).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Lausanne prispeli v tejto sezóne 7 gólmi a 3 asistenciami, na čele s J. Roche (3G). U FC Basel 1893 je to 3 gólov a 5 asistencií s lídrom D. Schmid (3G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Lausanne nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.74, zatiaľ čo FC Basel 1893 má 4 obrancov s priemerom 7.22. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Lausanne nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 6.94, oproti 4 u FC Basel 1893 s hodnotením 6.48. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Lausanne nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.70, v porovnaní s 2 u FC Basel 1893 s priemerom —. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 74% u Lausanne a 82% u FC Basel 1893. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Lausanne nazbierali v tejto sezóne 10 žltých kariet, v porovnaní s 6 u FC Basel 1893. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Lausanne je 27.4 (najmladší: J. Roche (24), najstarší: N. Dussenne (33)), zatiaľ čo FC Basel 1893 má priemer 26.0 (najmladší: G. Sigua (20), najstarší: M. Hitz (38)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Lausanne majú priemerne 19 ligových štartov, oproti 16 u FC Basel 1893. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Lausanne4-3-34-2-2-2FC Basel 1893
GKDEFMIDFWD
25Letica34Giger6Dussenne5Dabanlı18Poaty24Bernede8Roche80Sanches11Diabaté9Sène22Kalu1Hitz6Dräger26Barišić40Veiga31Schmid34Xhaka21Sigua9Barry30Kade10Augustin99Jovanov.

Náhradníci

Tréner: L. Magnin

Náhradníci

Tréner: H. Vogel

LausanneSila pozíciíFC Basel 1893
6.86
Ø Hodnotenie
7.11
7.17Brankár (1 v 1)7.51
0G 0A0G 0A
6.74Obranca (4 v 4)7.22
1G 2A3G 5A
6.94Záložník (3 v 4)6.48
3G 1A0G 0A
6.70Útočník (3 v 2)
3G 0A0G 0A
Lausanne4-3-3
25BrankárK. Letica7.2
34ObrancaR. Giger
6ObrancaN. Dussenne6.7
5ObrancaB. Dabanlı
18ObrancaM. Poaty6.71G2A
24ZáložníkA. Bernede
8ZáložníkJ. Roche6.93G1A
80ZáložníkA. Sanches
11ÚtočníkF. Diabaté
9ÚtočníkK. Sène6.73G
22ÚtočníkS. Kalu
FC Basel 18934-2-2-2
1BrankárM. Hitz7.5
6ObrancaM. Dräger
26ObrancaA. Barišić7.2
40ObrancaRenato Veiga
31ObrancaD. Schmid7.33G5A
34ZáložníkT. Xhaka
21ZáložníkG. Sigua
9ZáložníkT. Barry
30ZáložníkA. Kade6.5
10ÚtočníkJ. Augustin
99ÚtočníkĐ. Jovanović

Prehľad zápasu

Lausanne zdolal FC Basel 1893 3:0. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: K. Sène 19′ (pen.), K. Sène 66′ (pen.), A. Sanches 69′. Bolo udelených 6 žltých kariet, 1 červených kariet. Lausanne mal 46% držanie lopty, FC Basel 1893 mal 54%. Lausanne mal 17 striel (8 na bránu), FC Basel 1893 mal 9 (3 na bránu). Očakávané góly: Lausanne 2.86 — FC Basel 1893 0.47. Lausanne urobil 5 striedaní, FC Basel 1893 urobil 5. VAR zasiahol: Penalty confirmed (Alvyn Sanches 17′), Penalty confirmed (Berkay Dabanlı 63′), Card upgrade (Chris Kablan 85′).

Rivalita od 2016

Lausanne vs FC Basel 1893 vzájomné výsledky

28 stretnutí
Lausanne
5
výhier
Remízy
10
FC Basel 1893
13
výhier
Góly spolu
85 · 3.0/zápas
Obaja skórovali
20/28 · 71%
Nad 2,5
19/28 · 68%

Aktuálna forma

Lausanne

LWLWLL

FC Basel 1893

WLLDWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026