Menu

Bsc Young Boys vs Fc Basel 1893

Stadion Wankdorf, Bern8. októbra 2023 o 16:30
Domáci

BSC Young Boys

30
Hostia

FC Basel 1893

Rozhodca: F. San

Udalosti zápasu

BSC Young Boys
FC Basel 1893
Výkop
J. Nsame

asistencia: F. Ugrinic

3′
Cheikh Niasse11′
U. Garcia

asistencia: L. Blum

39′
Polčas
57′
M. MaloneJ. Augustin
63′
G. SiguaY. Demir
D. MalesŁ. Łakomy
66′
J. NsameC. Itten
66′
Joël MonteiroD. Rrudhani
66′
C. Itten

asistencia: Ł. Łakomy

79′
F. UgrinicF. Lustenberger
80′
U. GarciaN. Persson
87′
87′
Đ. JovanovićJonathan Dubasin
87′
D. SchmidK. Rüegg
Mohamed Camara89′
Loris Benito90′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

3Shots on Goal2
4Shots off Goal5
13Total Shots11
6Blocked Shots4
7Shots insidebox7
6Shots outsidebox4
14Fouls3
6Corner Kicks5
2Offsides1
46%Ball Possession54%
3Yellow Cards0
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves0
385Total passes458
303Passes accurate374
79%Passes %82%
1.00expected_goals0.91

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy BSC Young Boys je 6.83, v porovnaní s 7.06 u FC Basel 1893. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč BSC Young Boys je L. Benito (6.94), u FC Basel 1893 je to M. Hitz (7.51).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky BSC Young Boys prispeli v tejto sezóne 10 gólmi a 5 asistenciami, na čele s D. Males (6G). U FC Basel 1893 je to 3 gólov a 5 asistencií s lídrom D. Schmid (3G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

BSC Young Boys nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.94, zatiaľ čo FC Basel 1893 má 3 obrancov s priemerom 6.74. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

BSC Young Boys nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.80, oproti 4 u FC Basel 1893 s hodnotením 7.26. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

BSC Young Boys nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 3 u FC Basel 1893 s priemerom —. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 82% u BSC Young Boys a 82% u FC Basel 1893. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu BSC Young Boys nazbierali v tejto sezóne 13 žltých kariet, v porovnaní s 6 u FC Basel 1893. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky BSC Young Boys je 26.6 (najmladší: L. Blum (24), najstarší: L. Benito (33)), zatiaľ čo FC Basel 1893 má priemer 26.2 (najmladší: G. Sigua (20), najstarší: M. Hitz (38)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu BSC Young Boys majú priemerne 18 ligových štartov, oproti 15 u FC Basel 1893. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

BSC Young Boys4-3-1-23-4-1-2FC Basel 1893
GKDEFMIDFWD
1Racioppi27Blum13Camara23Benito21Garcia77Monteiro20Niasse39Males7Ugrinic15Elia18Nsame1Hitz26Barišić20Frei25Breemen6Dräger34Xhaka40Veiga31Schmid21Sigua11Malone99Jovanov.

Náhradníci

Tréner: R. Wicky

Náhradníci

Tréner: H. Vogel

BSC Young BoysSila pozíciíFC Basel 1893
6.83
Ø Hodnotenie
7.06
Brankár (1 v 1)7.51
0G 0A0G 0A
6.94Obranca (4 v 3)6.74
0G 1A0G 0A
6.80Záložník (4 v 4)7.26
10G 4A3G 5A
BSC Young Boys4-3-1-2
1BrankárA. Racioppi
27ObrancaL. Blum
13ObrancaM. Camara
23ObrancaL. Benito6.91A
21ObrancaU. Garcia
77ZáložníkJoël Monteiro6.84G3A
20ZáložníkC. Niasse
39ZáložníkD. Males6.96G1A
7ZáložníkF. Ugrinic6.8
15ÚtočníkM. Elia
18ÚtočníkJ. Nsame
FC Basel 18933-4-1-2
1BrankárM. Hitz7.5
26ObrancaA. Barišić7.2
20ObrancaF. Frei
25ObrancaF. van Breemen6.3
6ZáložníkM. Dräger
34ZáložníkT. Xhaka
40ZáložníkRenato Veiga
31ZáložníkD. Schmid7.33G5A
21ÚtočníkG. Sigua
11ÚtočníkM. Malone
99ÚtočníkĐ. Jovanović

Prehľad zápasu

BSC Young Boys zdolal FC Basel 1893 3:0. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: J. Nsame 3′, U. Garcia 39′, C. Itten 79′. Bolo udelených 3 žltých kariet. BSC Young Boys mal 46% držanie lopty, FC Basel 1893 mal 54%. BSC Young Boys mal 13 striel (3 na bránu), FC Basel 1893 mal 11 (2 na bránu). Očakávané góly: BSC Young Boys 1.00 — FC Basel 1893 0.91. BSC Young Boys urobil 5 striedaní, FC Basel 1893 urobil 4.

Rivalita od 2025

BSC Young Boys vs FC Basel 1893 vzájomné výsledky

3 stretnutí
BSC Young Boys
0
výhier
Remízy
2
FC Basel 1893
1
výhier
Góly spolu
11 · 3.7/zápas
Obaja skórovali
2/3 · 67%
Nad 2,5
2/3 · 67%

Aktuálna forma

BSC Young Boys

LLDDDW

FC Basel 1893

WLLDWW

Stadium

Stadion Wankdorf, Bern — 32,000 capacity, opened in 2005. Home of BSC Young Boys.

Stadion Wankdorf

M.A. · Public domain

Capacity
32,000
Opened
2005
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 15. 3. 2026