Menu

Fc Winterthur vs Fc Lugano

Stadion Schützenwiese, Winterthur30. septembra 2023 o 18:00
23
Hostia

FC Lugano

Rozhodca: S. Horisberger

Udalosti zápasu

FC Winterthur
FC Lugano
Výkop
22′
S. Vladi

asistencia: J. Sabbatini

Basil Stillhart31′
33′Albian Hajdari
Polčas
49′Roman Macek
52′
R. MacekH. Mahmoud
Tobias Schättin62′
62′Yanis Cimignani
S. BalletS. Ramizi
68′
M. Di GiustoR. Schneider
68′
S. LtaiefN. Burkart
68′
N. Burkart

asistencia: A. Gantenbein

68′
72′
I. AlisedaM. Bottani
72′
S. VladiŽ. Celar
72′
Y. CimignaniR. Steffen
73′
H. Mahmoud

asistencia: R. Steffen

84′Renato Steffen
Y. SchmidR. Buess
84′
A. GantenbeinM. Araz
84′
Alexandre Jankewitz85′
85′
Martim MarquesL. Mai
89′Jonathan Sabbatini
R. Buess

asistencia: R. Schneider

90+3′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

6Shots on Goal8
7Shots off Goal5
16Total Shots13
3Blocked Shots0
12Shots insidebox10
4Shots outsidebox3
11Fouls17
6Corner Kicks2
0Offsides1
50%Ball Possession50%
3Yellow Cards5
0Red Cards0
5Goalkeeper Saves2
390Total passes408
320Passes accurate333
82%Passes %82%
1.90expected_goals1.55

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Winterthur je 6.63, v porovnaní s 6.97 u FC Lugano. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Winterthur je L. Zuffi (6.85), u FC Lugano je to A. Saipi (7.75).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Winterthur prispeli v tejto sezóne 3 gólmi a 3 asistenciami, na čele s A. Jankewitz (2G). U FC Lugano je to 11 gólov a 9 asistencií s lídrom A. Grgić (7G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Winterthur nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.27, zatiaľ čo FC Lugano má 4 obrancov s priemerom 6.52. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Winterthur nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.81, oproti 5 u FC Lugano s hodnotením 7.20. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Winterthur nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 1 u FC Lugano s priemerom 6.65. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 79% u FC Winterthur a 81% u FC Lugano. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Winterthur nazbierali v tejto sezóne 10 žltých kariet, v porovnaní s 16 u FC Lugano. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Winterthur je 30.0 (najmladší: A. Jankewitz (24), najstarší: L. Zuffi (35)), zatiaľ čo FC Lugano má priemer 24.2 (najmladší: Martim Marques (21), najstarší: A. Grgić (29)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Winterthur majú priemerne 20 ligových štartov, oproti 20 u FC Lugano. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Winterthur4-2-3-14-1-4-1FC Lugano
GKDEFMIDFWD
33Keller19Gantenb.25Schmid4Stillha.3Schättin45Jankewi.77Zuffi17Ballet10Giusto70Ltaief11Turkes1Saipi6Espinoza4Hajrizi5Hajdari26Marques16Grgić21Cimigna.7Macek14Sabbati.31Aliseda19Vladi

Náhradníci

Tréner: P. Rahmen

Náhradníci

Tréner: M. Croci-Torti

FC WinterthurSila pozíciíFC Lugano
6.63
Ø Hodnotenie
6.97
Brankár (1 v 1)7.75
0G 0A0G 0A
6.27Obranca (4 v 4)6.52
0G 0A1G 2A
6.81Záložník (5 v 5)7.20
3G 3A10G 7A
Útočník (1 v 1)6.65
0G 0A0G 0A
FC Winterthur4-2-3-1
33BrankárM. Keller
19ObrancaA. Gantenbein
25ObrancaY. Schmid
4ObrancaB. Stillhart6.3
3ObrancaT. Schättin
45ZáložníkA. Jankewitz6.82G3A
77ZáložníkL. Zuffi6.81G
17ZáložníkS. Ballet
10ZáložníkM. Di Giusto
70ZáložníkS. Ltaief
11ÚtočníkA. Turkes
FC Lugano4-1-4-1
1BrankárA. Saipi7.8
6ObrancaJ. Espinoza
4ObrancaK. Hajrizi
5ObrancaA. Hajdari6.5
26ObrancaMartim Marques6.51G2A
16ZáložníkA. Grgić7.47G6A
21ZáložníkY. Cimignani7.03G1A
7ZáložníkR. Macek
14ZáložníkJ. Sabbatini
31ZáložníkI. Aliseda
19ÚtočníkS. Vladi6.7

Prehľad zápasu

FC Lugano zdolal FC Winterthur 3:2. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: S. Vladi 22′, N. Burkart 68′, Martim Marques 70′, H. Mahmoud 73′, R. Buess 90′. Bolo udelených 8 žltých kariet. FC Winterthur mal 50% držanie lopty, FC Lugano mal 50%. FC Winterthur mal 16 striel (6 na bránu), FC Lugano mal 13 (8 na bránu). Očakávané góly: FC Winterthur 1.90 — FC Lugano 1.55. FC Winterthur urobil 5 striedaní, FC Lugano urobil 5.

Rivalita od 2021

FC Winterthur vs FC Lugano vzájomné výsledky

15 stretnutí
FC Winterthur
1
výhier
Remízy
3
FC Lugano
11
výhier
Góly spolu
51 · 3.4/zápas
Obaja skórovali
12/15 · 80%
Nad 2,5
11/15 · 73%

Aktuálna forma

FC Winterthur

DLLLLW

FC Lugano

WWWWDD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026