Menu

Grasshoppers vs Fc St Gallen

Stadion Letzigrund, Zürich23. septembra 2023 o 20:30
11
Rozhodca: S. Horisberger

Udalosti zápasu

Grasshoppers
FC ST. Gallen
Výkop
T. Ndenge
25′
Tsiy William Ndenge34′
Polčas
F. de CarvalhoA. Mabil
46′
65′
W. GeubbelsF. Schubert
D. BabunskiB. Fink
68′
72′
B. Fazliji

asistencia: J. von Moos

Dirk Abels76′
76′Julian Von Moos
T. CorbeanuM. Shabani
78′
78′
C. AkoloF. Mambimbi
T. NdickaM. Paskotši
84′
T. NdengeJ. Laws
84′
84′
I. SchmidtC. Okoroji
Riadny čas

Štatistiky zápasu

2Shots on Goal4
2Shots off Goal6
5Total Shots14
1Blocked Shots4
3Shots insidebox7
2Shots outsidebox7
10Fouls17
4Corner Kicks5
1Offsides2
39%Ball Possession61%
2Yellow Cards1
0Red Cards0
3Goalkeeper Saves1
248Total passes396
123Passes accurate277
50%Passes %70%
0.46expected_goals1.03

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Grasshoppers je 6.84, v porovnaní s 7.24 u FC ST. Gallen. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Grasshoppers je J. Hammel (7.00), u FC ST. Gallen je to W. Geubbels (8.50).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Grasshoppers prispeli v tejto sezóne 1 gólmi a 1 asistenciami, na čele s D. Abels (1G). U FC ST. Gallen je to 7 gólov a 4 asistencií s lídrom C. Witzig (4G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Grasshoppers nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.80, zatiaľ čo FC ST. Gallen má 4 obrancov s priemerom 6.74. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Grasshoppers nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.71, oproti 3 u FC ST. Gallen s hodnotením 6.92. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Grasshoppers nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 3 u FC ST. Gallen s priemerom 8.50. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 67% u Grasshoppers a 67% u FC ST. Gallen. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Grasshoppers nazbierali v tejto sezóne 11 žltých kariet, v porovnaní s 6 u FC ST. Gallen. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Grasshoppers je 29.3 (najmladší: J. Hammel (25), najstarší: A. Abrashi (35)), zatiaľ čo FC ST. Gallen má priemer 27.5 (najmladší: C. Witzig (24), najstarší: Jordi Quintillà (32)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Grasshoppers majú priemerne 24 ligových štartov, oproti 13 u FC ST. Gallen. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Grasshoppers4-4-24-3-3FC ST. Gallen
GKDEFMIDFWD
71Hammel2Abels4Tobers15Seko14Ndicka19Corbeanu6Abrashi7Ndenge77Carvalho8Morandi99Babunski1Zigi46Zanotti20Vallci15Diaby33Schmidt23Fazliji8Quintil.37Witzig11Moos9Geubbels10Akolo

Náhradníci

Tréner: B. Berner

Náhradníci

Tréner: P. Zeidler

GrasshoppersSila pozíciíFC ST. Gallen
6.84
Ø Hodnotenie
7.24
7.00Brankár (1 v 1)7.44
0G 0A0G 0A
6.80Obranca (4 v 4)6.74
1G 1A0G 1A
6.71Záložník (4 v 3)6.92
0G 0A4G 3A
Útočník (2 v 3)8.50
0G 0A3G 0A
Grasshoppers4-4-2
71BrankárJ. Hammel7.0
2ObrancaD. Abels6.81G1A
4ObrancaK. Tobers
15ObrancaA. Seko
14ObrancaT. Ndicka
19ZáložníkT. Corbeanu
6ZáložníkA. Abrashi6.7
7ZáložníkT. Ndenge
77ZáložníkF. de Carvalho
8ÚtočníkG. Morandi
99ÚtočníkD. Babunski
FC ST. Gallen4-3-3
1BrankárL. Zigi7.4
46ObrancaM. Zanotti
20ObrancaA. Vallci6.71A
15ObrancaA. Diaby
33ObrancaI. Schmidt
23ZáložníkB. Fazliji6.7
8ZáložníkJordi Quintillà7.2
37ZáložníkC. Witzig6.94G3A
11ÚtočníkJ. von Moos
9ÚtočníkW. Geubbels8.53G
10ÚtočníkC. Akolo

Prehľad zápasu

Grasshoppers a FC ST. Gallen remizovali 1:1. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: T. Ndenge 25′, B. Fazliji 72′. Bolo udelených 3 žltých kariet. Grasshoppers mal 39% držanie lopty, FC ST. Gallen mal 61%. Grasshoppers mal 5 striel (2 na bránu), FC ST. Gallen mal 14 (4 na bránu). Očakávané góly: Grasshoppers 0.46 — FC ST. Gallen 1.03. Grasshoppers urobil 5 striedaní, FC ST. Gallen urobil 3.

Rivalita od 2016

Grasshoppers vs FC ST. Gallen vzájomné výsledky

30 stretnutí
Grasshoppers
8
výhier
Remízy
6
FC ST. Gallen
16
výhier
Góly spolu
94 · 3.1/zápas
Obaja skórovali
21/30 · 70%
Nad 2,5
21/30 · 70%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 52 v 2021

Aktuálna forma

Grasshoppers

LLLWLL

FC ST. Gallen

LWWDWD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026