Menu

Fc St Gallen vs Lausanne

kybunpark, St. Gallen2. septembra 2023 o 18:00
21
Hostia

Lausanne

Rozhodca: L. Piccolo

Udalosti zápasu

FC ST. Gallen
Lausanne
Výkop
Mattia Zanotti27′
Albert Vallci33′
40′Mamadou Kaly Sene
Chima Okoroji45+1′
Polčas
C. OkorojiI. Schmidt
46′
C. AkoloF. Schubert
60′
W. GeubbelsR. van der Venne
60′
61′Mamadou Kaly Sene
61′Mamadou Kaly Sene
VAR
63′
65′
J. RocheB. Labeau
F. Schubert

asistencia: C. Witzig

74′
Fabian Schubert79′
Julian Von Moos79′
79′Olivier Custodio
79′Chris Kablan
B. FazlijiM. Stevanovic
81′
82′
C. KablanM. Poaty
82′
S. GrippoR. Ilie
A. Husic

Own Goal

84′
J. von MoosN. Möller
86′
88′
A. BernedeS. Kukuruzović
88′
A. SanchesT. Coyle
90+8′Noë Dussenne
90′
B. Labeau

asistencia: R. Ilie

Riadny čas

Štatistiky zápasu

3Shots on Goal3
4Shots off Goal6
14Total Shots13
7Blocked Shots4
9Shots insidebox9
5Shots outsidebox4
14Fouls16
3Corner Kicks4
2Offsides3
56%Ball Possession44%
6Yellow Cards5
0Red Cards1
2Goalkeeper Saves2
411Total passes318
304Passes accurate218
74%Passes %69%
1.82expected_goals1.10

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC ST. Gallen je 7.19, v porovnaní s 6.88 u Lausanne. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC ST. Gallen je W. Geubbels (8.50), u Lausanne je to K. Letica (7.17).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC ST. Gallen prispeli v tejto sezóne 10 gólmi a 7 asistenciami, na čele s C. Witzig (4G). U Lausanne je to 9 gólov a 5 asistencií s lídrom J. Roche (3G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC ST. Gallen nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.81, zatiaľ čo Lausanne má 3 obrancov s priemerom 6.73. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC ST. Gallen nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.92, oproti 4 u Lausanne s hodnotením 6.94. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC ST. Gallen nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 8.50, v porovnaní s 3 u Lausanne s priemerom 6.79. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 68% u FC ST. Gallen a 75% u Lausanne. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC ST. Gallen nazbierali v tejto sezóne 12 žltých kariet, v porovnaní s 14 u Lausanne. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC ST. Gallen je 27.6 (najmladší: C. Witzig (24), najstarší: Jordi Quintillà (32)), zatiaľ čo Lausanne má priemer 27.8 (najmladší: J. Roche (24), najstarší: N. Dussenne (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC ST. Gallen majú priemerne 16 ligových štartov, oproti 19 u Lausanne. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC ST. Gallen4-2-2-23-4-2-1Lausanne
GKDEFMIDFWD
1Zigi46Zanotti20Vallci15Diaby36Okoroji8Quintil.23Fazliji11Moos37Witzig9Geubbels10Akolo25Letica6Dussenne2Grippo4Husic34Giger24Bernede8Roche20Kablan80Sanches10Custodio9Sène

Náhradníci

Tréner: P. Zeidler

Náhradníci

Tréner: L. Magnin

FC ST. GallenSila pozíciíLausanne
7.19
Ø Hodnotenie
6.88
7.44Brankár (1 v 1)7.17
0G 0A0G 0A
6.81Obranca (4 v 3)6.73
3G 4A0G 0A
6.92Záložník (4 v 4)6.94
4G 3A3G 1A
8.50Útočník (2 v 3)6.79
3G 0A6G 4A
FC ST. Gallen4-2-2-2
1BrankárL. Zigi7.4
46ObrancaM. Zanotti
20ObrancaA. Vallci6.71A
15ObrancaA. Diaby
36ObrancaC. Okoroji6.93G3A
8ZáložníkJordi Quintillà7.2
23ZáložníkB. Fazliji6.7
11ZáložníkJ. von Moos
37ZáložníkC. Witzig6.94G3A
9ÚtočníkW. Geubbels8.53G
10ÚtočníkC. Akolo
Lausanne3-4-2-1
25BrankárK. Letica7.2
6ObrancaN. Dussenne6.7
2ObrancaS. Grippo
4ObrancaA. Husic
34ZáložníkR. Giger
24ZáložníkA. Bernede
8ZáložníkJ. Roche6.93G1A
20ZáložníkC. Kablan
80ÚtočníkA. Sanches
10ÚtočníkO. Custodio6.93G4A
9ÚtočníkK. Sène6.73G

Prehľad zápasu

FC ST. Gallen zdolal Lausanne 2:1. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: F. Schubert 74′, A. Husic 84′ (o.g.), B. Labeau 90′. Bolo udelených 11 žltých kariet, 1 červených kariet. FC ST. Gallen mal 56% držanie lopty, Lausanne mal 44%. FC ST. Gallen mal 14 striel (3 na bránu), Lausanne mal 13 (3 na bránu). Očakávané góly: FC ST. Gallen 1.82 — Lausanne 1.10. FC ST. Gallen urobil 5 striedaní, Lausanne urobil 5. VAR zasiahol: VAR (Mamadou Kaly Sene 63′).

Rivalita od 2016

FC ST. Gallen vs Lausanne vzájomné výsledky

24 stretnutí
FC ST. Gallen
14
výhier
Remízy
4
Lausanne
6
výhier
Góly spolu
83 · 3.5/zápas
Obaja skórovali
12/24 · 50%
Nad 2,5
15/24 · 63%

Aktuálna forma

FC ST. Gallen

LWWDWD

Lausanne

LWLWLL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026