Menu

Fc Basel 1893 vs Lausanne

St. Jakob-Park, Basel13. augusta 2023 o 14:15
12
Hostia

Lausanne

Rozhodca: L. Fähndrich

Udalosti zápasu

FC Basel 1893
Lausanne
Výkop
4′Noë Dussenne
6′
K. Sène
VAR
40′Goal cancelled
44′Mamadou Kaly Sene
Polčas
T. BarryA. Hunziker
46′
J. AugustinE. Essiam
46′
59′Aliou Balde
A. Hunziker

asistencia: W. Burger

61′
62′
K. SèneB. Labeau
Wouter Burger71′
76′
C. KablanS. Grippo
L. AvdullahuG. Sigua
78′
L. MillarJ. Zé
84′
D. SchmidH. Vogel
84′
90+1′
A. SanchesT. Coyle
90+1′
R. IlieJ. Roche
90+3′
A. Balde
Riadny čas

Štatistiky zápasu

3Shots on Goal7
5Shots off Goal1
11Total Shots16
3Blocked Shots8
7Shots insidebox13
4Shots outsidebox3
12Fouls19
3Corner Kicks6
3Offsides4
54%Ball Possession46%
1Yellow Cards3
0Red Cards0
5Goalkeeper Saves2
373Total passes312
274Passes accurate238
73%Passes %76%
1.10expected_goals2.40

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Basel 1893 je 6.89, v porovnaní s 6.88 u Lausanne. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Basel 1893 je M. Hitz (7.51), u Lausanne je to T. Castella (7.20).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Basel 1893 prispeli v tejto sezóne 3 gólmi a 5 asistenciami, na čele s D. Schmid (3G). U Lausanne je to 6 gólov a 4 asistencií s lídrom O. Custodio (3G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Basel 1893 nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.78, zatiaľ čo Lausanne má 4 obrancov s priemerom 6.73. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Basel 1893 nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.48, oproti 3 u Lausanne s hodnotením 6.88. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Basel 1893 nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 3 u Lausanne s priemerom 6.70. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 81% u FC Basel 1893 a 77% u Lausanne. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Basel 1893 nazbierali v tejto sezóne 6 žltých kariet, v porovnaní s 8 u Lausanne. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Basel 1893 je 27.0 (najmladší: A. Kade (21), najstarší: M. Hitz (38)), zatiaľ čo Lausanne má priemer 29.8 (najmladší: K. Sène (24), najstarší: N. Dussenne (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Basel 1893 majú priemerne 18 ligových štartov, oproti 10 u Lausanne. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Basel 18934-2-3-14-3-3Lausanne
GKDEFMIDFWD
1Hitz5Lang24Djiga25Breemen31Schmid23Burger37Avdulla.30Kade10Augustin7Millar9Barry1Castella34Giger6Dussenne4Husic20Kablan10Custodio24Bernede80Sanches11Balde9Sène19Ilie

Náhradníci

Tréner: T. Schultz

Náhradníci

Tréner: L. Magnin

FC Basel 1893Sila pozíciíLausanne
6.89
Ø Hodnotenie
6.88
7.51Brankár (1 v 1)7.20
0G 0A0G 0A
6.78Obranca (4 v 4)6.73
3G 5A0G 0A
6.48Záložník (5 v 3)6.88
0G 0A3G 4A
Útočník (1 v 3)6.70
0G 0A3G 0A
FC Basel 18934-2-3-1
1BrankárM. Hitz7.5
5ObrancaM. Lang
24ObrancaN. Djiga
25ObrancaF. van Breemen6.3
31ObrancaD. Schmid7.33G5A
23ZáložníkW. Burger
37ZáložníkL. Avdullahu
30ZáložníkA. Kade6.5
10ZáložníkJ. Augustin
7ZáložníkL. Millar
9ÚtočníkT. Barry
Lausanne4-3-3
1BrankárT. Castella7.2
34ObrancaR. Giger
6ObrancaN. Dussenne6.7
4ObrancaA. Husic
20ObrancaC. Kablan
10ZáložníkO. Custodio6.93G4A
24ZáložníkA. Bernede
80ZáložníkA. Sanches
11ÚtočníkA. Balde
9ÚtočníkK. Sène6.73G
19ÚtočníkR. Ilie

Prehľad zápasu

Lausanne zdolal FC Basel 1893 2:1. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: K. Sène 6′, A. Hunziker 61′, A. Balde 90′. Bolo udelených 4 žltých kariet. FC Basel 1893 mal 54% držanie lopty, Lausanne mal 46%. FC Basel 1893 mal 11 striel (3 na bránu), Lausanne mal 16 (7 na bránu). Očakávané góly: FC Basel 1893 1.10 — Lausanne 2.40. FC Basel 1893 urobil 5 striedaní, Lausanne urobil 4. VAR zasiahol: Goal cancelled (Mamadou Kaly Sene 40′).

Rivalita od 2016

FC Basel 1893 vs Lausanne vzájomné výsledky

28 stretnutí
FC Basel 1893
13
výhier
Remízy
10
Lausanne
5
výhier
Góly spolu
85 · 3.0/zápas
Obaja skórovali
19/28 · 68%
Nad 2,5
19/28 · 68%

Aktuálna forma

FC Basel 1893

WLLDWW

Lausanne

LWLWLL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026