Menu

Grasshoppers vs Fc Basel 1893

Stadion Letzigrund, Zürich6. augusta 2023 o 16:30
Domáci

Grasshoppers

31
Hostia

FC Basel 1893

Rozhodca: L. Piccolo

Udalosti zápasu

Grasshoppers
FC Basel 1893
Výkop
F. de Carvalho

asistencia: T. Corbeanu

7′
G. Morandi

asistencia: A. Abrashi

16′
18′
Arnau Comas

asistencia: D. Schmid

R. Dadashov

asistencia: G. Morandi

37′
Polčas
46′
F. van BreemenJ. Augustin
46′
A. KadeJ. Zé
VAR
49′Goal cancelled
G. MorandiT. Meyer
56′
56′
Arnau ComasN. Djiga
56′
M. LangSergio López
R. DadashovB. Fink
68′
F. de CarvalhoF. Momoh
68′
73′
R. CalafioriE. Essiam
Riadny čas

Štatistiky zápasu

4Shots on Goal7
2Shots off Goal10
10Total Shots19
4Blocked Shots2
7Shots insidebox14
3Shots outsidebox5
10Fouls8
8Corner Kicks10
3Offsides3
39%Ball Possession61%
0Yellow Cards0
0Red Cards0
5Goalkeeper Saves1
298Total passes469
212Passes accurate395
71%Passes %84%
0expected_goals0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Grasshoppers je 6.84, v porovnaní s 6.89 u FC Basel 1893. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Grasshoppers je J. Hammel (7.00), u FC Basel 1893 je to M. Hitz (7.51).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Grasshoppers prispeli v tejto sezóne 1 gólmi a 1 asistenciami, na čele s D. Abels (1G). U FC Basel 1893 je to 3 gólov a 5 asistencií s lídrom D. Schmid (3G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Grasshoppers nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.80, zatiaľ čo FC Basel 1893 má 4 obrancov s priemerom 6.30. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Grasshoppers nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.71, oproti 3 u FC Basel 1893 s hodnotením 7.26. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Grasshoppers nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 3 u FC Basel 1893 s priemerom 6.48. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 67% u Grasshoppers a 81% u FC Basel 1893. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Grasshoppers nazbierali v tejto sezóne 11 žltých kariet, v porovnaní s 6 u FC Basel 1893. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Grasshoppers je 29.3 (najmladší: J. Hammel (25), najstarší: A. Abrashi (35)), zatiaľ čo FC Basel 1893 má priemer 27.0 (najmladší: A. Kade (21), najstarší: M. Hitz (38)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Grasshoppers majú priemerne 24 ligových štartov, oproti 18 u FC Basel 1893. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Grasshoppers4-4-1-14-3-3FC Basel 1893
GKDEFMIDFWD
71Hammel2Abels4Tobers15Seko24Kempter19Corbeanu6Abrashi7Ndenge77Carvalho8Morandi27Dadashov1Hitz5Lang4Comas25Breemen33Calafio.23Burger20Frei31Schmid30Kade9Barry7Millar

Náhradníci

Tréner: B. Berner

Náhradníci

Tréner: T. Schultz

GrasshoppersSila pozíciíFC Basel 1893
6.84
Ø Hodnotenie
6.89
7.00Brankár (1 v 1)7.51
0G 0A0G 0A
6.80Obranca (4 v 4)6.30
1G 1A0G 0A
6.71Záložník (4 v 3)7.26
0G 0A3G 5A
Útočník (2 v 3)6.48
0G 0A0G 0A
Grasshoppers4-4-1-1
71BrankárJ. Hammel7.0
2ObrancaD. Abels6.81G1A
4ObrancaK. Tobers
15ObrancaA. Seko
24ObrancaM. Kempter
19ZáložníkT. Corbeanu
6ZáložníkA. Abrashi6.7
7ZáložníkT. Ndenge
77ZáložníkF. de Carvalho
8ÚtočníkG. Morandi
27ÚtočníkR. Dadashov
FC Basel 18934-3-3
1BrankárM. Hitz7.5
5ObrancaM. Lang
4ObrancaArnau Comas
25ObrancaF. van Breemen6.3
33ObrancaR. Calafiori
23ZáložníkW. Burger
20ZáložníkF. Frei
31ZáložníkD. Schmid7.33G5A
30ÚtočníkA. Kade6.5
9ÚtočníkT. Barry
7ÚtočníkL. Millar

Prehľad zápasu

Grasshoppers zdolal FC Basel 1893 3:1. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: F. de Carvalho 7′, G. Morandi 16′, Arnau Comas 18′, R. Dadashov 37′. Grasshoppers mal 39% držanie lopty, FC Basel 1893 mal 61%. Grasshoppers mal 10 striel (4 na bránu), FC Basel 1893 mal 19 (7 na bránu). Grasshoppers urobil 3 striedaní, FC Basel 1893 urobil 5. VAR zasiahol: Goal cancelled (Thierno Barry 49′).

Rivalita od 2025

Grasshoppers vs FC Basel 1893 vzájomné výsledky

3 stretnutí
Grasshoppers
0
výhier
Remízy
1
FC Basel 1893
2
výhier
Góly spolu
6 · 2.0/zápas
Obaja skórovali
2/3 · 67%
Nad 2,5
1/3 · 33%

Aktuálna forma

Grasshoppers

LLLWLL

FC Basel 1893

WLLDWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 15. 3. 2026