Menu

Changchun Yatai vs Shanghai Shenhua

Changchun's People Stadium, Changchun22. júla 2023 o 13:35
Rozhodca: Ma Ning

Udalosti zápasu

Changchun Yatai
Shanghai Shenhua
Výkop
Cheng Changcheng

asistencia: Zhang Yufeng

8′
Polčas
46′
Jin ShunkaiJiang Shenglong
53′
Jiang Shenglong

asistencia: João Teixeira

57′
C. BassogogXu Haoyang
Zhang YufengSabit Abdusalam
58′
62′
Jiang ShenglongCui Lin
Cheng ChangchengN. Lukić
63′
66′
João TeixeiraFei Ernanduo
66′
C. MaleleDai Wai-tsun
Tan LongLiu Yun
82′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

2Shots on Goal6
8Shots off Goal4
13Total Shots12
3Blocked Shots2
8Shots insidebox8
5Shots outsidebox4
12Fouls17
0Corner Kicks4
0Offsides4
62%Ball Possession38%
0Yellow Cards1
0Red Cards0
4Goalkeeper Saves1
487Total passes295
385Passes accurate210
79%Passes %71%
1.45expected_goals1.64

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Changchun Yatai je 6.79, v porovnaní s 6.97 u Shanghai Shenhua. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Changchun Yatai je Wu Yake (7.01), u Shanghai Shenhua je to Wu Xi (7.46).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Changchun Yatai prispeli v tejto sezóne 9 gólmi a 1 asistenciami, na čele s Tan Long (9G). U Shanghai Shenhua je to 18 gólov a 10 asistencií s lídrom Wu Xi (9G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Changchun Yatai nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.64, zatiaľ čo Shanghai Shenhua má 3 obrancov s priemerom 6.92. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Changchun Yatai nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom —, oproti 4 u Shanghai Shenhua s hodnotením 6.92. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Changchun Yatai nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.86, v porovnaní s 3 u Shanghai Shenhua s priemerom 7.46. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne —% u Changchun Yatai a 43% u Shanghai Shenhua. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Changchun Yatai nazbierali v tejto sezóne 6 žltých kariet, v porovnaní s 14 u Shanghai Shenhua. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Changchun Yatai je 31.5 (najmladší: Abduhamit Abdugheni (27), najstarší: Tan Long (37)), zatiaľ čo Shanghai Shenhua má priemer 29.4 (najmladší: Jin Shunkai (24), najstarší: Wu Xi (36)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Changchun Yatai majú priemerne 15 ligových štartov, oproti 18 u Shanghai Shenhua. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Changchun Yatai4-3-33-4-3Shanghai Shenhua
GKDEFMIDFWD
23Yake2Abdughe.21Qi4Okore24Zhiyu20Yufeng19Chengji.44Žulj29Long13Changch.8Jinxian1Zhen3Shunkai5Chenjie22Yangyang16Zexiang15Xi33Haijian32Fulangx.17Bassogog11Malele10Teixeira

Náhradníci

Tréner: Chen Yang

Náhradníci

Tréner: Wu Jingui

Changchun YataiSila pozíciíShanghai Shenhua
6.79
Ø Hodnotenie
6.97
7.01Brankár (1 v 1)6.77
0G 0A0G 0A
6.64Obranca (4 v 3)6.92
0G 0A1G 2A
Záložník (3 v 4)6.92
0G 0A11G 5A
6.86Útočník (3 v 3)7.46
9G 1A6G 3A
Changchun Yatai4-3-3
23BrankárWu Yake7.0
2ObrancaAbduhamit Abdugheni6.7
21ObrancaCui Qi
4ObrancaJ. Okore
24ObrancaYan Zhiyu6.5
20ZáložníkZhang Yufeng
19ZáložníkLiao Chengjian
44ZáložníkP. Žulj
29ÚtočníkTan Long6.99G1A
13ÚtočníkCheng Changcheng
8ÚtočníkWang Jinxian
Shanghai Shenhua3-4-3
1BrankárMa Zhen6.8
3ObrancaJin Shunkai6.8
5ObrancaZhu Chenjie7.11G2A
22ObrancaJin Yangyang
16ZáložníkYang Zexiang6.81G
15ZáložníkWu Xi7.59G5A
33ZáložníkWang Haijian6.91G
32ZáložníkAidi Fulangxisi6.5
17ÚtočníkC. Bassogog
11ÚtočníkC. Malele
10ÚtočníkJoão Teixeira7.56G3A

Prehľad zápasu

Changchun Yatai a Shanghai Shenhua remizovali 1:1. Zápas sa hral v Super League 2023. Góly strelili: Cheng Changcheng 8′, Jiang Shenglong 53′. Bolo udelených 1 žltých kariet. Changchun Yatai mal 62% držanie lopty, Shanghai Shenhua mal 38%. Changchun Yatai mal 13 striel (2 na bránu), Shanghai Shenhua mal 12 (6 na bránu). Očakávané góly: Changchun Yatai 1.45 — Shanghai Shenhua 1.64. Changchun Yatai urobil 3 striedaní, Shanghai Shenhua urobil 5.

Rivalita od 2016

Changchun Yatai vs Shanghai Shenhua vzájomné výsledky

15 stretnutí
Changchun Yatai
3
výhier
Remízy
5
Shanghai Shenhua
7
výhier
Góly spolu
34 · 2.3/zápas
Obaja skórovali
9/15 · 60%
Nad 2,5
7/15 · 47%

Aktuálna forma

Changchun Yatai

LLDLDD

Shanghai Shenhua

LLLLWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026