Menu

Athletic Club vs Barcelona

Riadny čas

Super Cup · Sezóna 2024

King Abdullah Sports City, Jeddah8. januára 2025 o 20:00
02
Hostia

Barcelona

Rozhodca: Miguel Ortiz

Udalosti zápasu

Athletic Club
Barcelona
Výkop
17′
Gavi

asistencia: Alejandro Balde

Polčas
52′
Lamine Yamal

asistencia: Gavi

LekueDe Marcos
63′
Gorka GuruzetaNico Williams
63′
Beñat PradosMikel Vesga
63′
63′
Lamine YamalFermín López
Álex BerenguerNico Serrano
73′
73′
R. LewandowskiFerran Torres
73′
GaviF. de Jong
Unai GómezÁlvaro Djaló
80′
83′
Alejandro BaldeGerard Martín
83′
Marc CasadóEric García
Goal cancelled89′
VAR
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal8
4Shots off Goal4
10Total Shots14
1Blocked Shots2
5Shots insidebox11
5Shots outsidebox3
13Fouls8
7Corner Kicks2
5Offsides4
44%Ball Possession56%
2Yellow Cards0
0Red Cards0
5Goalkeeper Saves5
388Total passes521
302Passes accurate437
78%Passes %84%
0expected_goals0
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Athletic Club je 6.33, v porovnaní s 7.42 u Barcelona. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Athletic Club je Yuri (6.98), u Barcelona je to Raphinha (9.85).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Athletic Club prispeli v tejto sezóne 0 gólmi a 5 asistenciami, na čele s —. U Barcelona je to 5 gólov a 3 asistencií s lídrom Raphinha (4G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Athletic Club nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.62, zatiaľ čo Barcelona má 4 obrancov s priemerom 6.85. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Athletic Club nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.40, oproti 5 u Barcelona s hodnotením 7.89. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Athletic Club nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.60, v porovnaní s 1 u Barcelona s priemerom 7.20. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 81% u Athletic Club a 84% u Barcelona. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Athletic Club nazbierali v tejto sezóne 5 žltých kariet, v porovnaní s 4 u Barcelona. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Athletic Club je 27.6 (najmladší: Mikel Jauregizar (22), najstarší: Yuri (35)), zatiaľ čo Barcelona má priemer 25.2 (najmladší: Pau Cubarsí (18), najstarší: R. Lewandowski (37)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Athletic Club majú priemerne 4 ligových štartov, oproti 2 u Barcelona. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Athletic Club4-2-3-14-2-3-1Barcelona
GKDEFMIDFWD
1Simón15Lekue3Vivian4Paredes17Yuri24Prados23Jauregi.9Williams20Gómez7Berengu.12Guruzeta25Szczęsny23Koundé2Cubarsí5Martínez3Balde17Casadó8Pedri19Yamal6Gavi11Raphinha9Lewando.

Náhradníci

Tréner: Ernesto Valverde

Náhradníci

Tréner: H. Flick

Athletic ClubSila pozíciíBarcelona
6.33
Ø Hodnotenie
7.42
4.60Brankár (1 v 1)
0G 0A0G 0A
6.62Obranca (4 v 4)6.85
0G 5A0G 0A
6.40Záložník (5 v 5)7.89
0G 0A4G 3A
6.60Útočník (1 v 1)7.20
0G 0A1G 0A
Athletic Club4-2-3-1
1BrankárUnai Simón4.6
15ObrancaLekue6.6
3ObrancaDani Vivian6.7
4ObrancaAitor Paredes6.2
17ObrancaYuri7.05A
24ZáložníkBeñat Prados6.5
23ZáložníkMikel Jauregizar5.9
9ZáložníkI. Williams6.7
20ZáložníkUnai Gómez6.7
7ZáložníkÁlex Berenguer6.2
12ÚtočníkGorka Guruzeta6.6
Barcelona4-2-3-1
25BrankárW. Szczęsny
23ObrancaJ. Koundé7.3
2ObrancaPau Cubarsí6.8
5ObrancaIñigo Martínez
3ObrancaAlejandro Balde6.4
17ZáložníkMarc Casadó
8ZáložníkPedri7.21A
19ZáložníkLamine Yamal7.6
6ZáložníkGavi6.91A
11ZáložníkRaphinha9.84G1A
9ÚtočníkR. Lewandowski7.21G

Prehľad zápasu

Barcelona zdolal Athletic Club 2:0. Zápas sa hral v Super Cup 2024. Góly strelili: Gavi 17′, Lamine Yamal 52′. Bolo udelených 2 žltých kariet. Athletic Club mal 44% držanie lopty, Barcelona mal 56%. Athletic Club mal 10 striel (5 na bránu), Barcelona mal 14 (8 na bránu). Athletic Club urobil 5 striedaní, Barcelona urobil 5. VAR zasiahol: Goal cancelled (Iñaki Williams 89′).

Rivalita od 2010

Athletic Club vs Barcelona vzájomné výsledky

35 stretnutí
Athletic Club
3
výhier
Remízy
6
Barcelona
26
výhier
Góly spolu
96 · 2.7/zápas
Obaja skórovali
12/35 · 34%
Nad 2,5
18/35 · 51%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 25 v 2015

Aktuálna forma

Athletic Club

LWLWLL

Barcelona

WWWWWW

Predpoveď zápasu

Athletic Club

10%

Výhra domácich

 

45%

Remíza

Barcelona

45%

Výhra hostí

Odporúčanie modelu

Double chance : draw or Barcelona

0%Forma0%
0%Útok0%
0%Obrana0%
29%Vzájomné zápasy71%
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026