Menu

Bayern Munich vs Rb Leipzig

Riadny čas

Super Cup · Sezóna 2023

Allianz Arena, München12. augusta 2023 o 20:45
03
Rozhodca: B. Dankert

Udalosti zápasu

Bayern Munich
RB Leipzig
Výkop
3′
Dani Olmo

asistencia: B. Henrichs

Benjamin Pavard13′
Dayot Upamecano34′
44′
Dani Olmo

asistencia: T. Werner

Polčas
K. LaimerK. Coman
46′
B. PavardN. Mazraoui
46′
M. de LigtKim Min-Jae
46′
M. TelH. Kane
64′
64′
L. OpendaY. Poulsen
64′
T. WernerB. Šeško
68′
Dani Olmo

Penalty

J. KimmichL. Goretzka
78′
78′
Dani OlmoFábio Carvalho
78′
X. SimonsE. Forsberg
85′
B. HenrichsL. Klostermann
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal5
7Shots off Goal2
13Total Shots10
1Blocked Shots3
9Shots insidebox6
4Shots outsidebox4
14Fouls13
9Corner Kicks6
1Offsides2
67%Ball Possession33%
2Yellow Cards1
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves5
590Total passes289
541Passes accurate219
92%Passes %76%
0expected_goals0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Bayern Munich je 7.01, v porovnaní s 7.11 u RB Leipzig. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Bayern Munich je J. Kimmich (7.90), u RB Leipzig je to X. Simons (8.70).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Bayern Munich prispeli v tejto sezóne 4 gólmi a 8 asistenciami, na čele s J. Musiala (3G). U RB Leipzig je to 8 gólov a 10 asistencií s lídrom D. Raum (3G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Bayern Munich nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.07, zatiaľ čo RB Leipzig má 4 obrancov s priemerom 7.09. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Bayern Munich nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 7.00, oproti 4 u RB Leipzig s hodnotením 7.50. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Bayern Munich nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.90, v porovnaní s 2 u RB Leipzig s priemerom 6.55. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 81% u Bayern Munich a 85% u RB Leipzig. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Bayern Munich nazbierali v tejto sezóne 3 žltých kariet, v porovnaní s 19 u RB Leipzig. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Bayern Munich je 27.7 (najmladší: M. Tel (20), najstarší: S. Ulreich (37)), zatiaľ čo RB Leipzig má priemer 27.0 (najmladší: X. Simons (22), najstarší: W. Orbán (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Bayern Munich majú priemerne 4 ligových štartov, oproti 17 u RB Leipzig. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Bayern Munich4-2-3-14-2-2-2RB Leipzig
GKDEFMIDFWD
26Ulreich5Pavard2Upameca.4Ligt19Davies27Laimer6Kimmich10Sané42Musiala7Gnabry39Tel21Blaswich39Henrichs2Simakan4Orbán22Raum13Seiwald24Schlager20Simons7Olmo17Openda11Werner

Náhradníci

Tréner: T. Tuchel

Náhradníci

Tréner: M. Rose

Bayern MunichSila pozíciíRB Leipzig
7.01
Ø Hodnotenie
7.11
7.07Obranca (4 v 4)7.09
1G 3A5G 6A
7.00Záložník (5 v 4)7.50
3G 5A3G 4A
6.90Útočník (1 v 2)6.55
0G 0A0G 0A
Bayern Munich4-2-3-1
26BrankárS. Ulreich
5ObrancaB. Pavard
2ObrancaD. Upamecano7.3
4ObrancaM. de Ligt
19ObrancaA. Davies6.81G3A
27ZáložníkK. Laimer6.6
6ZáložníkJ. Kimmich7.9
10ZáložníkL. Sané6.6
42ZáložníkJ. Musiala6.73G4A
7ZáložníkS. Gnabry7.21A
39ÚtočníkM. Tel6.9
RB Leipzig4-2-2-2
21BrankárJ. Blaswich
39ObrancaB. Henrichs6.71G
2ObrancaM. Simakan
4ObrancaW. Orbán7.31G
22ObrancaD. Raum7.43G6A
13ZáložníkN. Seiwald6.92A
24ZáložníkX. Schlager6.92G1A
20ZáložníkX. Simons8.71G1A
7ZáložníkDani Olmo
17ÚtočníkL. Openda6.8
11ÚtočníkT. Werner6.3

Prehľad zápasu

RB Leipzig zdolal Bayern Munich 3:0. Zápas sa hral v Super Cup 2023. Góly strelili: Dani Olmo 3′, Dani Olmo 44′, Dani Olmo 68′ (pen.). Bolo udelených 3 žltých kariet. Bayern Munich mal 67% držanie lopty, RB Leipzig mal 33%. Bayern Munich mal 13 striel (5 na bránu), RB Leipzig mal 10 (5 na bránu). Bayern Munich urobil 5 striedaní, RB Leipzig urobil 5.

Rivalita od 2016

Bayern Munich vs RB Leipzig vzájomné výsledky

23 stretnutí
Bayern Munich
14
výhier
Remízy
7
RB Leipzig
2
výhier
Góly spolu
87 · 3.8/zápas
Obaja skórovali
14/23 · 61%
Nad 2,5
15/23 · 65%

Aktuálna forma

Bayern Munich

WDDLWW

RB Leipzig

LWWWWW

Predpoveď zápasu

Bayern Munich

45%

Výhra domácich

 

45%

Remíza

RB Leipzig

10%

Výhra hostí

Odporúčanie modelu

Double chance : Bayern Munich or draw

0%Forma0%
0%Útok0%
0%Obrana0%
71%Vzájomné zápasy29%
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026