Menu

Al Ahli Doha vs Al Gharafa

Al Thumama Stadium, Doha18. augusta 2024 o 19:30
10

Udalosti zápasu

Al Ahli Doha
Al-Gharafa
Výkop
S. Yansané

asistencia: J. Draxler

16′
33′Seydou Sano
Polčas
46′
Abdalla YousifRabeh Boussafi
Sekou Oumar Yansane55′
Erik ExpósitoAbdulrahman Fahmi Moustafa
73′
73′
Jamal HamedAmro Surag
Islam YassineMohammed Abdulla Al-Ishaq
75′
81′
Assim MadiboAndri Syahputra
Julian Draxler85′
Ahmad Al SebaiJassem Al Sharshani
86′
J. DraxlerNavid Mohammad Doozandeh
87′
88′
Saif Eldeen HassanYousef Saaed Ahmed
90+5′Joselu
Riadny čas

Štatistiky zápasu

2Shots on Goal6
2Shots off Goal8
4Total Shots17
0Blocked Shots3
3Shots insidebox9
1Shots outsidebox8
20Fouls11
3Corner Kicks6
3Offsides0
42%Ball Possession58%
5Yellow Cards3
0Red Cards0
7Goalkeeper Saves1
337Total passes450
248Passes accurate389
74%Passes %86%
0expected_goals0
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Al Ahli Doha je 7.04, v porovnaní s 6.62 u Al-Gharafa. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Al Ahli Doha je S. Yansané (7.49), u Al-Gharafa je to S. Sano (6.97).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Al Ahli Doha prispeli v tejto sezóne 10 gólmi a 5 asistenciami, na čele s S. Yansané (6G). U Al-Gharafa je to 3 gólov a 0 asistencií s lídrom F. Sassi (2G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Al Ahli Doha nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 6.60, zatiaľ čo Al-Gharafa má 5 obrancov s priemerom 6.78. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Al Ahli Doha nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 7.14, oproti 3 u Al-Gharafa s hodnotením 6.67. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Al Ahli Doha nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 7.19, v porovnaní s 2 u Al-Gharafa s priemerom 6.37. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 75% u Al Ahli Doha a 79% u Al-Gharafa. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Al Ahli Doha nazbierali v tejto sezóne 6 žltých kariet, v porovnaní s 26 u Al-Gharafa. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Al Ahli Doha je 28.1 (najmladší: S. Yansané (22), najstarší: D. Fettouhi (36)), zatiaľ čo Al-Gharafa má priemer 29.3 (najmladší: S. Sano (21), najstarší: Hamid Ismaeil (39)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Al Ahli Doha majú priemerne 11 ligových štartov, oproti 11 u Al-Gharafa. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Al Ahli Doha3-4-35-3-2Al-Gharafa
GKDEFMIDFWD
35Badreld.16Tihi8Doumbia6Ellithi18Mohammed12Sebai33Fettouhi3Yassine9Yansané10Expósito7Draxler18Ababacar12Ismaeil2Yousif20Hyun-Soo42Sano21Hassan4Madibo31Sassi7Coman99Hamed9Joselu

Náhradníci

Tréner: I. Bišćan

Náhradníci

Tréner: Pedro Martins

Al Ahli DohaSila pozíciíAl-Gharafa
7.04
Ø Hodnotenie
6.62
6.90Brankár (1 v 1)6.51
0G 0A0G 0A
6.60Obranca (3 v 5)6.78
0G 0A1G 0A
7.14Záložník (4 v 3)6.67
2G 2A2G 0A
7.19Útočník (3 v 2)6.37
8G 3A0G 0A
Al Ahli Doha3-4-3
35BrankárMarwan Badreldin6.9
16ObrancaR. Tihi6.6
8ObrancaI. Doumbia
6ObrancaBahaa Ellithi
18ZáložníkJassem Mohammed
12ZáložníkAhmad Al Sebai
33ZáložníkD. Fettouhi7.12G2A
3ZáložníkIslam Yassine
9ÚtočníkS. Yansané7.56G2A
10ÚtočníkErik Expósito7.11G1A
7ÚtočníkJ. Draxler7.01G
Al-Gharafa5-3-2
18BrankárKhalifa Ababacar6.5
12ObrancaHamid Ismaeil
2ObrancaAbdalla Yousif
20ObrancaJang Hyun-Soo6.5
42ObrancaS. Sano7.01G
21ObrancaSaif Eldeen Hassan6.9
4ZáložníkAssim Madibo
31ZáložníkF. Sassi6.92G
7ZáložníkF. Coman6.4
99ÚtočníkJamal Hamed6.3
9ÚtočníkJoselu6.5

Prehľad zápasu

Al Ahli Doha zdolal Al-Gharafa 1:0. Zápas sa hral v Stars League 2024. Góly strelili: S. Yansané 16′. Bolo udelených 8 žltých kariet. Al Ahli Doha mal 42% držanie lopty, Al-Gharafa mal 58%. Al Ahli Doha mal 4 striel (2 na bránu), Al-Gharafa mal 17 (6 na bránu). Al Ahli Doha urobil 4 striedaní, Al-Gharafa urobil 4.

Rivalita od 2011

Al Ahli Doha vs Al-Gharafa vzájomné výsledky

29 stretnutí
Al Ahli Doha
7
výhier
Remízy
7
Al-Gharafa
15
výhier
Góly spolu
94 · 3.2/zápas
Obaja skórovali
17/29 · 59%
Nad 2,5
17/29 · 59%

Aktuálna forma

Al Ahli Doha

WLWWDW

Al-Gharafa

DDLLLW

Predpoveď zápasu

Al Ahli Doha

10%

Výhra domácich

 

45%

Remíza

Al-Gharafa

45%

Výhra hostí

Odporúčanie modelu

Combo Double chance : draw or Al-Gharafa and -3.5 goals

50%Forma50%
100%Útok0%
0%Obrana100%
38%Vzájomné zápasy62%
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026