Menu

Polessya vs Dynamo Kyiv

Tsentralnyi Stadion, Zhytomyr8. marca 2026 o 17:00
Domáci

Polessya

12
Rozhodca: Mykola Balakin

Udalosti zápasu

Polessya
Dynamo Kyiv
Výkop
O. Gutsulyak

Penalty

40′
45′Matvii Ponomarenko
45′
M. Ponomarenko
Polčas
60′
M. Ponomarenko

asistencia: O. Pikhalyonok

63′
O. KaravaevO. Tymchyk
R. BabenkoI. Krasniqi
65′
O. AndriyevskiO. Fedor
65′
I. KrasnopirM. Gayduchyk
65′
73′
M. ShaparenkoM. Mykhaylenko
81′
M. PonomarenkoE. Guerrero
81′
O. PikhalyonokO. Yatsyk
L. EmerllahuV. Shepelev
82′
O. NazarenkoG. Maisuradze
82′
Riadny čas

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Polessya je 7.15, v porovnaní s 7.12 u Dynamo Kyiv. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Polessya je E. Sarapiy (7.61), u Dynamo Kyiv je to O. Pikhalyonok (7.41).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Polessya prispeli v tejto sezóne 19 gólmi a 9 asistenciami, na čele s O. Gutsulyak (6G). U Dynamo Kyiv je to 15 gólov a 11 asistencií s lídrom M. Ponomarenko (6G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Polessya nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 7.38, zatiaľ čo Dynamo Kyiv má 3 obrancov s priemerom 7.12. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Polessya nasadzuje 6 stredopoliarov s priemerom 7.07, oproti 5 u Dynamo Kyiv s hodnotením 7.22. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Polessya nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.88, v porovnaní s 2 u Dynamo Kyiv s priemerom 7.19. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 83% u Polessya a 82% u Dynamo Kyiv. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Polessya nazbierali v tejto sezóne 20 žltých kariet, v porovnaní s 9 u Dynamo Kyiv. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Polessya je 27.3 (najmladší: B. Krushynskyi (23), najstarší: R. Babenko (33)), zatiaľ čo Dynamo Kyiv má priemer 23.8 (najmladší: B. Redushko (18), najstarší: O. Karavaev (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Polessya majú priemerne 21 ligových štartov, oproti 19 u Dynamo Kyiv. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Polessya4-1-4-14-1-4-1Dynamo Kyiv
GKDEFMIDFWD
23Volynets15Mykhayl.44Chobote.5Sarapiy55Krushyn.8Babenko11Gutsuly.18Andriye.14Emerlla.7Nazaren.95Krasnop.35Neshche.13Korobov40Bilovar32Mykhavko20Karavaev6Brazhko9Voloshyn8Pikhaly.10Shapare.70Redushko11Ponomar.

Náhradníci

Tréner: Ruslan Rotan

Náhradníci

Tréner: Igor Kostyuk

PolessyaSila pozíciíDynamo Kyiv
7.15
Ø Hodnotenie
7.12
7.25Brankár (1 v 1)6.59
0G 0A0G 0A
7.38Obranca (3 v 3)7.12
3G 2A2G 2A
7.07Záložník (6 v 5)7.22
14G 6A5G 7A
6.88Útočník (1 v 2)7.19
2G 1A8G 2A
Polessya4-1-4-1
23BrankárY. Volynets7.3
15ObrancaB. Mykhaylichenko7.31A
44ObrancaS. Chobotenko7.31A
5ObrancaE. Sarapiy7.63G
55ZáložníkB. Krushynskyi7.01A
8ZáložníkR. Babenko7.2
11ZáložníkO. Gutsulyak7.56G3A
18ZáložníkO. Andriyevski6.93G
14ZáložníkL. Emerllahu6.91G1A
7ZáložníkO. Nazarenko7.04G1A
95ÚtočníkI. Krasnopir6.92G1A
Dynamo Kyiv4-1-4-1
35BrankárR. Neshcheret6.6
40ObrancaK. Bilovar7.0
32ObrancaT. Mykhavko7.22G
20ObrancaO. Karavaev7.22A
13ZáložníkM. Korobov
6ZáložníkV. Brazhko7.21G
9ZáložníkN. Voloshyn7.12G1A
8ZáložníkO. Pikhalyonok7.41G3A
10ZáložníkM. Shaparenko7.21G3A
70ÚtočníkB. Redushko7.32G2A
11ÚtočníkM. Ponomarenko7.16G

Prehľad zápasu

Dynamo Kyiv zdolal Polessya 2:1. Zápas sa hral v Premier League 2025. Góly strelili: O. Gutsulyak 40′ (pen.), M. Ponomarenko 45′, M. Ponomarenko 60′. Bolo udelených 1 žltých kariet. Polessya urobil 5 striedaní, Dynamo Kyiv urobil 4.

Rivalita od 2020

Polessya vs Dynamo Kyiv vzájomné výsledky

6 stretnutí
Polessya
1
výhier
Remízy
1
Dynamo Kyiv
4
výhier
Góly spolu
22 · 3.7/zápas
Obaja skórovali
4/6 · 67%
Nad 2,5
5/6 · 83%

Aktuálna forma

Polessya

DWWLWD

Dynamo Kyiv

WDLWWW

Predpoveď zápasu

Polessya

10%

Výhra domácich

 

45%

Remíza

Dynamo Kyiv

45%

Výhra hostí

Odporúčanie modelu

Double chance : draw or Dynamo Kyiv

50%Forma50%
48%Útok52%
43%Obrana57%
29%Vzájomné zápasy71%
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026