Menu

Ruh Lviv vs Shakhtar Donetsk

Arena Lviv, Lviv28. septembra 2025 o 17:00
Domáci

Ruh Lviv

04
Hostia

Shakhtar Donetsk

Rozhodca: Alexander Kalyonov

Udalosti zápasu

Ruh Lviv
Shakhtar Donetsk
Výkop
27′
Luca Meirelles

asistencia: A. Bondarenko

31′
Pedrinho

asistencia: Y. Konoplya

Polčas
49′
Pedrinho

asistencia: P. Henrique

56′Luca Meirelles
I. KvasnytsyaV. Raileanu
57′
D. SlyusarV. Runich
57′
Rostyslav Liakh59′
Bohdan Slyubyk62′
62′Marlon Gomes
64′
D. KryskivO. Ocheretko
65′
Luca MeirellesM. Shved
65′
Marlon GomesY. Nazaryna
69′Yukhym Konoplia
71′
Y. KonoplyaV. Tobias
R. LyakhV. Yasinsky
83′
KlayverB. Almazbekov
83′
Edson FernandoM. Boyko
86′
86′
PedrinhoLucas Ferreira
90′
Isaque Silva

asistencia: V. Bondar

Riadny čas

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Ruh Lviv je 6.93, v porovnaní s 7.02 u Shakhtar Donetsk. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Ruh Lviv je B. Faal (7.51), u Shakhtar Donetsk je to P. Henrique (7.43).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Ruh Lviv prispeli v tejto sezóne 10 gólmi a 4 asistenciami, na čele s B. Faal (6G). U Shakhtar Donetsk je to 11 gólov a 10 asistencií s lídrom Luca Meirelles (4G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Ruh Lviv nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.94, zatiaľ čo Shakhtar Donetsk má 4 obrancov s priemerom 7.19. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Ruh Lviv nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.79, oproti 5 u Shakhtar Donetsk s hodnotením 6.96. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Ruh Lviv nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 7.51, v porovnaní s 1 u Shakhtar Donetsk s priemerom 6.91. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 80% u Ruh Lviv a 87% u Shakhtar Donetsk. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Ruh Lviv nazbierali v tejto sezóne 29 žltých kariet, v porovnaní s 17 u Shakhtar Donetsk. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Ruh Lviv je 23.5 (najmladší: Y. Gereta (21), najstarší: Y. Kopyna (29)), zatiaľ čo Shakhtar Donetsk má priemer 24.1 (najmladší: Isaque Silva (18), najstarší: M. Matviienko (29)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Ruh Lviv majú priemerne 17 ligových štartov, oproti 20 u Shakhtar Donetsk. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Ruh Lviv4-3-34-3-3Shakhtar Donetsk
GKDEFMIDFWD
1Gereta23Kopyna92Slyubyk4Kholod73Lyakh17Slyusar10Prytula5Fernando14Kvasnyt.99Faal7Klayver31Riznyk26Konoplya5Bondar22Matviie.13Henrique8Kryskiv6Gomes14Silva21Bondare.49Meirell.10Pedrinho

Náhradníci

Tréner: Ivan Fedyk

Náhradníci

Tréner: Arda Turan

Ruh LvivSila pozíciíShakhtar Donetsk
6.93
Ø Hodnotenie
7.02
7.02Brankár (1 v 1)6.74
0G 0A0G 1A
6.94Obranca (4 v 4)7.19
1G 2A2G 3A
6.79Záložník (5 v 5)6.96
3G 1A5G 6A
7.51Útočník (1 v 1)6.91
6G 1A4G 0A
Ruh Lviv4-3-3
1BrankárY. Gereta7.0
23ObrancaY. Kopyna6.81G1A
92ObrancaB. Slyubyk7.1
4ObrancaV. Kholod6.9
73ObrancaR. Lyakh7.01A
17ZáložníkD. Slyusar6.6
10ZáložníkO. Prytula6.81G
5ZáložníkEdson Fernando7.01A
14ZáložníkI. Kvasnytsya7.01G
7ZáložníkKlayver6.51G
99ÚtočníkB. Faal7.56G1A
Shakhtar Donetsk4-3-3
31BrankárD. Riznyk6.71A
26ObrancaY. Konoplya7.01G2A
5ObrancaV. Bondar7.01G
22ObrancaM. Matviienko7.2
13ObrancaP. Henrique7.41A
8ZáložníkD. Kryskiv6.8
6ZáložníkMarlon Gomes7.01G1A
14ZáložníkIsaque Silva6.91G3A
21ZáložníkA. Bondarenko6.92A
10ZáložníkPedrinho7.13G
49ÚtočníkLuca Meirelles6.94G

Prehľad zápasu

Shakhtar Donetsk zdolal Ruh Lviv 4:0. Zápas sa hral v Premier League 2025. Góly strelili: Luca Meirelles 27′, Pedrinho 31′, Pedrinho 49′, Isaque Silva 90′. Bolo udelených 5 žltých kariet. Ruh Lviv urobil 5 striedaní, Shakhtar Donetsk urobil 5.

Rivalita od 2026

Ruh Lviv vs Shakhtar Donetsk vzájomné výsledky

1 stretnutí
Ruh Lviv
0
výhier
Remízy
0
Shakhtar Donetsk
1
výhier
Góly spolu
3 · 3.0/zápas
Obaja skórovali
0/1 · 0%
Nad 2,5
1/1 · 100%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 30 v 2026Všetkých 1 stretnutí

Aktuálna forma

Ruh Lviv

LLLDLL

Shakhtar Donetsk

LWLWWW

Predpoveď zápasu

Ruh Lviv

10%

Výhra domácich

 

45%

Remíza

Shakhtar Donetsk

45%

Výhra hostí

Odporúčanie modelu

Winner : Shakhtar Donetsk

0%Forma100%
18%Útok82%
27%Obrana73%
38%Vzájomné zápasy62%

Zranenia a stopky

Ruh Lviv

Shakhtar Donetsk

  • OtáznyL. Traoré
  • OtáznyEguinaldo

Stadium

Arena Lviv, Lviv — 34,915 capacity, designed by Albert Wimmer. Home of FC Karpaty Lviv.

Arena Lviv

On tour · CC BY-SA 3.0

Capacity
34,915
Opened
Architect
Albert Wimmer
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 3. 5. 2026