Menu

Newcastle vs Arsenal

St. James' Park, Newcastle28. septembra 2025 o 17:30
Domáci

Newcastle

12
Hostia

Arsenal

Rozhodca: Jarred Gillett

Udalosti zápasu

Newcastle
Arsenal
Výkop
VAR
15′Penalty cancelled
N. Woltemade

asistencia: S. Tonali

34′
Polčas
46′
C. MosqueraW. Saliba
56′Riccardo Calafiori
J. MurphyA. Elanga
66′
A. GordonK. Trippier
67′
N. WoltemadeW. Osula
67′
70′
R. CalafioriM. Merino
70′
B. SakaG. Martinelli
V. LivramentoJ. Lascelles
77′
82′
M. ZubimendiM. Odegaard
Joelinton83′
84′
M. Merino

asistencia: D. Rice

Dan Burn88′
88′
L. TrossardM. Lewis-Skelly
JoelintonH. Barnes
90+4′
90′
Gabriel

asistencia: M. Odegaard

Riadny čas

Štatistiky zápasu

3Shots on Goal7
1Shots off Goal7
8Total Shots20
4Blocked Shots6
7Shots insidebox18
1Shots outsidebox2
8Fouls9
7Corner Kicks12
1Offsides0
37%Ball Possession63%
2Yellow Cards1
0Red Cards0
5Goalkeeper Saves2
279Total passes495
194Passes accurate405
70%Passes %82%
0.61expected_goals2.04
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Newcastle je 6.92, v porovnaní s 7.04 u Arsenal. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Newcastle je Bruno Guimaraes (7.48), u Arsenal je to D. Rice (7.44).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Newcastle prispeli v tejto sezóne 33 gólmi a 19 asistenciami, na čele s Bruno Guimaraes (9G). U Arsenal je to 49 gólov a 30 asistencií s lídrom V. Gyökeres (14G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Newcastle nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.87, zatiaľ čo Arsenal má 4 obrancov s priemerom 7.04. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Newcastle nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 7.08, oproti 5 u Arsenal s hodnotením 7.14. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Newcastle nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.82, v porovnaní s 1 u Arsenal s priemerom 6.63. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 80% u Newcastle a 80% u Arsenal. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Newcastle nazbierali v tejto sezóne 43 žltých kariet, v porovnaní s 33 u Arsenal. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Newcastle je 27.0 (najmladší: V. Livramento (23), najstarší: N. Pope (33)), zatiaľ čo Arsenal má priemer 26.1 (najmladší: C. Mosquera (21), najstarší: L. Trossard (31)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Newcastle majú priemerne 27 ligových štartov, oproti 29 u Arsenal. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Newcastle4-3-34-2-3-1Arsenal
GKDEFMIDFWD
1Pope21Livrame.12Thiaw4Botman33Burn39Guimara.8Tonali7Joelint.23Murphy27Woltema.10Gordon1Raya12Timber3Mosquera6Gabriel33Calafio.36Zubimen.41Rice7Saka10Eze19Trossard14Gyökeres

Náhradníci

Tréner: Edward John Frank Howe

Náhradníci

Tréner: Mikel Arteta Amatriain

NewcastleSila pozíciíArsenal
6.92
Ø Hodnotenie
7.04
6.95Brankár (1 v 1)6.94
0G 0A0G 0A
6.87Obranca (4 v 4)7.04
6G 4A7G 11A
7.08Záložník (3 v 5)7.14
11G 8A28G 18A
6.82Útočník (3 v 1)6.63
16G 7A14G 1A
Newcastle4-3-3
1BrankárN. Pope7.0
21ObrancaV. Livramento6.81A
12ObrancaM. Thiaw7.04G
4ObrancaS. Botman7.01G1A
33ObrancaD. Burn6.61G2A
39ZáložníkBruno Guimaraes7.59G5A
8ZáložníkS. Tonali7.02A
7ZáložníkJoelinton6.82G1A
23ÚtočníkJ. Murphy6.73G2A
27ÚtočníkN. Woltemade6.67G3A
10ÚtočníkA. Gordon7.16G2A
Arsenal4-2-3-1
1BrankárD. Raya6.9
12ObrancaJ. Timber6.93G5A
3ObrancaC. Mosquera6.9
6ObrancaGabriel7.43G4A
33ObrancaR. Calafiori6.91G2A
36ZáložníkM. Zubimendi7.15G1A
41ZáložníkD. Rice7.44G5A
7ZáložníkB. Saka7.37G4A
10ZáložníkE. Eze7.07G2A
19ZáložníkL. Trossard6.95G6A
14ÚtočníkV. Gyökeres6.614G1A

Prehľad zápasu

Arsenal zdolal Newcastle 2:1. Zápas sa hral v Premier League 2025. Góly strelili: N. Woltemade 34′, M. Merino 84′, Gabriel 90′. Bolo udelených 3 žltých kariet. Newcastle mal 37% držanie lopty, Arsenal mal 63%. Newcastle mal 8 striel (3 na bránu), Arsenal mal 20 (7 na bránu). Očakávané góly: Newcastle 0.61 — Arsenal 2.04. Newcastle urobil 5 striedaní, Arsenal urobil 5. VAR zasiahol: Penalty cancelled (Viktor Gyökeres 15′).

Rivalita od 2025

Newcastle vs Arsenal vzájomné výsledky

2 stretnutí
Newcastle
0
výhier
Remízy
0
Arsenal
2
výhier
Góly spolu
6 · 3.0/zápas
Obaja skórovali
1/2 · 50%
Nad 2,5
1/2 · 50%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 32 v 2025Všetkých 2 stretnutí

Aktuálna forma

Newcastle

WLLLLL

Arsenal

WWDWLD

Predpoveď zápasu

Newcastle

10%

Výhra domácich

 

45%

Remíza

Arsenal

45%

Výhra hostí

Odporúčanie modelu

Combo Double chance : draw or Arsenal and -3.5 goals

38%Forma63%
23%Útok77%
40%Obrana60%
60%Vzájomné zápasy40%

Zranenia a stopky

Newcastle

  • OtáznyJ. Ramsey
  • OtáznyF. Schar
  • OtáznyY. Wissa

Arsenal

  • OtáznyGabriel Jesus
  • OtáznyK. Havertz
  • OtáznyP. Hincapie
  • OtáznyN. Madueke

Stávkové kurzy a historické dáta

Úvodné pred-zápasové kurzy zaznamenané pre toto stretnutie v čase jeho konania. Ide iba o historické údaje na analytické účely, ktoré neodrážajú žiadny aktuálny trh.

Iba historické dáta — nie pre stávkovanie

Tieto dáta pochádzajú z football-data.co.uk a zahŕňajú historické výsledky zápasov a pred-zápasové kurzy. Tieto čísla nepredstavujú aktuálne ani živé kurzy a nie je možné ich použiť na uzatváranie stávok. Na tejto webstránke nie je možné staviť. Poskytujú sa iba na analytické a výskumné účely.

Domáca bilancia / Vonkajšia bilancia

Agregované sezónne štatistiky zo všetkých dostupných historických dát. Použite ich na posúdenie celkovej formy, frekvencie gólov a sklonu k vyššiemu skóre každého tímu.

Domáca bilancia: Newcastle

Vonkajšia bilancia: Arsenal

V 699R 305P 252
Nad 2,554
Goals scored2287

Dáta: football-data.co.uk

Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 3. 5. 2026