Menu

Crystal Palace vs Liverpool

Selhurst Park, London27. septembra 2025 o 16:00
Domáci

Crystal Palace

21
Hostia

Liverpool

Rozhodca: Chris Kavanagh

Udalosti zápasu

Crystal Palace
Liverpool
Výkop
I. Sarr
9′
26′Ibrahima Konaté
Polčas
46′
C. BradleyC. Gakpo
61′Virgil van Dijk
A. WhartonW. Hughes
62′
65′
A. Mac AllisterC. Jones
Y. PinoJ. Lerma
74′
74′
F. WirtzF. Chiesa
74′
I. KonateJ. Frimpong
I. SarrE. Nketiah
75′
77′Federico Chiesa
Edward Nketiah78′
84′
A. IsakR. Ngumoha
87′
F. Chiesa
D. KamadaJ. Devenny
90+1′
E. Nketiah

asistencia: M. Guehi

90′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

7Shots on Goal4
7Shots off Goal11
16Total Shots20
2Blocked Shots5
12Shots insidebox13
4Shots outsidebox7
10Fouls8
2Corner Kicks6
2Offsides1
28%Ball Possession72%
1Yellow Cards3
0Red Cards0
3Goalkeeper Saves5
270Total passes688
175Passes accurate609
65%Passes %89%
2.92expected_goals2.14
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Crystal Palace je 6.91, v porovnaní s 6.88 u Liverpool. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Crystal Palace je M. Guehi (7.22), u Liverpool je to V. van Dijk (7.25).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Crystal Palace prispeli v tejto sezóne 28 gólmi a 15 asistenciami, na čele s J. Mateta (10G). U Liverpool je to 34 gólov a 24 asistencií s lídrom M. Salah (7G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Crystal Palace nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 7.02, zatiaľ čo Liverpool má 4 obrancov s priemerom 6.90. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Crystal Palace nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.90, oproti 5 u Liverpool s hodnotením 6.96. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Crystal Palace nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.80, v porovnaní s 1 u Liverpool s priemerom 6.49. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 76% u Crystal Palace a 83% u Liverpool. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Crystal Palace nazbierali v tejto sezóne 42 žltých kariet, v porovnaní s 40 u Liverpool. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Crystal Palace je 26.0 (najmladší: A. Wharton (21), najstarší: D. Munoz (29)), zatiaľ čo Liverpool má priemer 26.6 (najmladší: C. Bradley (22), najstarší: V. van Dijk (34)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Crystal Palace majú priemerne 28 ligových štartov, oproti 28 u Liverpool. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Crystal Palace3-4-2-14-2-3-1Liverpool
GKDEFMIDFWD
1Henders.26Richards5Lacroix6Guehi2Munoz20Wharton18Kamada3Mitchell7Sarr10Pino14Mateta1Alisson12Bradley5Konate4Dijk6Kerkez38Gravenb.10Allister11Salah8Szobosz.7Wirtz9Isak

Náhradníci

Tréner: Oliver Glasner

Náhradníci

Tréner: Arend Martijn Slot

Crystal PalaceSila pozíciíLiverpool
6.91
Ø Hodnotenie
6.88
6.97Brankár (1 v 1)6.78
0G 0A0G 0A
7.02Obranca (3 v 4)6.90
4G 4A7G 2A
6.90Záložník (4 v 5)6.96
5G 9A24G 21A
6.80Útočník (3 v 1)6.49
19G 2A3G 1A
Crystal Palace3-4-2-1
1BrankárD. Henderson7.0
26ObrancaC. Richards7.01G
5ObrancaM. Lacroix6.91G2A
6ObrancaM. Guehi7.22G2A
2ZáložníkD. Munoz6.94G2A
20ZáložníkA. Wharton7.15A
18ZáložníkD. Kamada6.9
3ZáložníkT. Mitchell6.81G2A
7ÚtočníkI. Sarr6.87G1A
10ÚtočníkY. Pino6.92G1A
14ÚtočníkJ. Mateta6.710G
Liverpool4-2-3-1
1BrankárAlisson6.8
12ObrancaC. Bradley6.61A
5ObrancaI. Konate7.11G
4ObrancaV. van Dijk7.34G
6ObrancaM. Kerkez6.72G1A
38ZáložníkR. Gravenberch7.14G3A
10ZáložníkA. Mac Allister6.72G4A
11ZáložníkM. Salah6.97G6A
8ZáložníkD. Szoboszlai7.26G5A
7ZáložníkF. Wirtz6.85G3A
9ÚtočníkA. Isak6.53G1A

Prehľad zápasu

Crystal Palace zdolal Liverpool 2:1. Zápas sa hral v Premier League 2025. Góly strelili: I. Sarr 9′, F. Chiesa 87′, E. Nketiah 90′. Bolo udelených 4 žltých kariet. Crystal Palace mal 28% držanie lopty, Liverpool mal 72%. Crystal Palace mal 16 striel (7 na bránu), Liverpool mal 20 (4 na bránu). Očakávané góly: Crystal Palace 2.92 — Liverpool 2.14. Crystal Palace urobil 4 striedaní, Liverpool urobil 5.

Rivalita od 2025

Crystal Palace vs Liverpool vzájomné výsledky

2 stretnutí
Crystal Palace
1
výhier
Remízy
0
Liverpool
1
výhier
Góly spolu
7 · 3.5/zápas
Obaja skórovali
1/2 · 50%
Nad 2,5
2/2 · 100%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 31 v 2026Všetkých 2 stretnutí

Aktuálna forma

Crystal Palace

LWLDLW

Liverpool

LWWLWL

Predpoveď zápasu

Crystal Palace

10%

Výhra domácich

 

45%

Remíza

Liverpool

45%

Výhra hostí

Odporúčanie modelu

Double chance : draw or Liverpool

38%Forma63%
35%Útok65%
71%Obrana29%
38%Vzájomné zápasy62%

Zranenia a stopky

Crystal Palace

  • OtáznyW. Benitez
  • OtáznyC. Doucoure
  • OtáznyC. Kporha
  • OtáznyC. Riad

Liverpool

  • OtáznyS. Bajcetic
  • OtáznyL. Chambers
  • OtáznyH. Ekitike
  • OtáznyG. Leoni
  • OtáznyC. Scanlon

Stávkové kurzy a historické dáta

Úvodné pred-zápasové kurzy zaznamenané pre toto stretnutie v čase jeho konania. Ide iba o historické údaje na analytické účely, ktoré neodrážajú žiadny aktuálny trh.

Iba historické dáta — nie pre stávkovanie

Tieto dáta pochádzajú z football-data.co.uk a zahŕňajú historické výsledky zápasov a pred-zápasové kurzy. Tieto čísla nepredstavujú aktuálne ani živé kurzy a nie je možné ich použiť na uzatváranie stávok. Na tejto webstránke nie je možné staviť. Poskytujú sa iba na analytické a výskumné účely.

Vzájomné zápasy

Vyrovnaná bilancia

Historické výsledky medzi týmito dvoma tímami — ukazuje, kto dominuje v tomto súboji a či aktuálne kurzy to odrážajú.

Crystal Palace2výhry
3remízy10 stretnutí
Liverpool5výhry

Góly v tomto súboji

Koľko gólov tieto dva tímy typicky dajú, keď sa stretnú, na základe historických zápasov.

2.3

Priemerný počet gólov na zápas

50%

Zápasy s 3+ gólmi

60%

Oba tímy skórovali

Trhové zhrnutie

Marža: 4.4%

Implicitné pravdepodobnosti výhry vypočítané z predštartových kurzov viacerých zdrojov. Vyššie percento znamená, že trh považoval daný výsledok za pravdepodobnejší. Porovnajte ich so svojím vlastným hodnotením a objavte potenciálnu hodnotu.

Implicitná pravdepodobnosť

Domáci 25.9%Remíza 26.6%Hostia 51.9%

Rozpätie kurzov

1X2
Min3.803.731.90
Max3.933.801.95
Nad 2,5: 57.8%Pod 2,5: 47.6%
Trhový favorit:Liverpool · Slabý favorit

Trhový konsenzus

Profesionálne trhy (ostrí bookmakerí) odrážajú profesionálne stávky a ťažšie sa prekonávajú. Verejné trhy sú mäkšie. Keď sa oba výrazne líšia (zvýraznené jantárovou), môže to naznačovať nesprávne ohodnotenú líniu.

1X2
Profesionálny trh24.6%25.9%49.5%
Verejný trh25.0%25.0%50.0%

Crystal Palace vs Liverpool — margin-removed probabilities

Výsledok vs. Trh

Crystal Palace
Výsledok vs. Trh: Liverpool (52%)

Výsledok sa líšil od trhovej predikcie

Štatistiky zápasu

Skutočné herné štatistiky zaznamenané pre tento zápas. Strely na bránu sú silným indikátorom útočného tlaku a dobre korelujú s očakávanými gólmi.

Crystal PalacePolčas:10Liverpool
16Strely20
7Strely na bránu4

Vzájomné zápasy

Historické výsledky medzi týmito dvoma tímami. Tučné kurzy ukazujú, ktorý výsledok trh uprednostňoval — porovnajte s reálnym výsledkom a posúďte predvídateľnosť tohto zápasu v priebehu času.

DateHomeScoreAwayPriem. kurzy
25/04/26Liverpool3–1Crystal Palace1.44/5.00/6.25
27/09/25Crystal Palace2–1Liverpool3.87/3.76/1.92
25/05/25Liverpool1–1Crystal Palace1.41/5.84/6.05
05/10/24Crystal Palace0–1Liverpool6.29/4.54/1.50
14/04/24Liverpool0–1Crystal Palace1.20/7.37/13.05
09/12/23Crystal Palace1–2Liverpool6.10/4.53/1.48
25/02/23Crystal Palace0–0Liverpool4.70/3.85/1.75
15/08/22Liverpool1–1Crystal Palace1.19/6.78/17.19
23/01/22Crystal Palace1–3Liverpool5.85/4.11/1.57
18/09/21Liverpool3–0Crystal Palace1.21/6.79/14.53

Domáca bilancia / Vonkajšia bilancia

Agregované sezónne štatistiky zo všetkých dostupných historických dát. Použite ich na posúdenie celkovej formy, frekvencie gólov a sklonu k vyššiemu skóre každého tímu.

Domáca bilancia: Crystal Palace

V 182R 158P 265
Nad 2,546
Goals scored682

Vonkajšia bilancia: Liverpool

V 676R 307P 273
Nad 2,554
Goals scored2258

Dáta: football-data.co.uk

Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 3. 5. 2026