Menu

Polessya vs Shakhtar Donetsk

Tsentralnyi Stadion, Zhytomyr15. decembra 2024 o 17:00
Domáci

Polessya

10
Rozhodca: V. Romanov

Udalosti zápasu

Polessya
Shakhtar Donetsk
Výkop
Matej Matić13′
Polčas
Lucas Taylor48′
52′
O. ZubkovPedrinho
Lucas TaylorA. Smoliakov
55′
PaixãoO. Nazarenko
55′
62′Dmytro Kryskiv
B. KrushynskyiA. Bristrić
75′
Y. KaramanB. Liedniev
75′
81′
L. TraoréD. Sikan
81′
D. KryskivMarlon Gomes
Admir Bristrić90+5′
90+3′Danylo Sikan
O. HutsuliakD. Shastal
90+6′
B. Mykhailichenko

asistencia: A. Bristrić

90+1′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

3Shots on Goal1
4Shots off Goal3
9Total Shots7
1Blocked Shots3
5Shots insidebox3
4Shots outsidebox4
6Fouls9
5Corner Kicks2
2Offsides5
35%Ball Possession65%
3Yellow Cards2
0Red Cards0
1Goalkeeper Saves3
258Total passes548
203Passes accurate472
79%Passes %86%
0.56expected_goals0.69
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Polessya je 7.18, v porovnaní s 7.15 u Shakhtar Donetsk. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Polessya je E. Sarapii (7.61), u Shakhtar Donetsk je to H. Sudakov (7.75).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Polessya prispeli v tejto sezóne 9 gólmi a 5 asistenciami, na čele s O. Hutsuliak (6G). U Shakhtar Donetsk je to 6 gólov a 7 asistencií s lídrom L. Traoré (3G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Polessya nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.44, zatiaľ čo Shakhtar Donetsk má 4 obrancov s priemerom 7.19. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Polessya nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 7.05, oproti 5 u Shakhtar Donetsk s hodnotením 7.11. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Polessya nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 1 u Shakhtar Donetsk s priemerom 7.58. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 84% u Polessya a 86% u Shakhtar Donetsk. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Polessya nazbierali v tejto sezóne 11 žltých kariet, v porovnaní s 10 u Shakhtar Donetsk. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Polessya je 26.6 (najmladší: Y. Karaman (19), najstarší: R. Babenko (33)), zatiaľ čo Shakhtar Donetsk má priemer 24.9 (najmladší: Kevin (22), najstarší: M. Matviienko (29)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Polessya majú priemerne 17 ligových štartov, oproti 16 u Shakhtar Donetsk. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Polessya4-2-3-14-1-4-1Shakhtar Donetsk
GKDEFMIDFWD
1Kudryk13Taylor5Sarapii4Matić15Mykhail.77Kushnir.8Babenko11Hutsuli.38Karaman55Krushyn.90Paixão31Riznyk26Konoplia5Bondar22Matviie.13Henrique8Kryskiv11Zubkov21Bondare.10Sudakov37Kevin2Traoré

Náhradníci

Tréner: I. Ashur

Náhradníci

Tréner: M. Pusic

PolessyaSila pozíciíShakhtar Donetsk
7.18
Ø Hodnotenie
7.15
7.20Brankár (1 v 1)6.74
0G 0A0G 1A
7.44Obranca (4 v 4)7.19
3G 1A2G 3A
7.05Záložník (5 v 5)7.11
6G 4A1G 3A
Útočník (1 v 1)7.58
0G 0A3G 0A
Polessya4-2-3-1
1BrankárO. Kudryk7.2
13ObrancaLucas Taylor
5ObrancaE. Sarapii7.63G
4ObrancaM. Matić
15ObrancaB. Mykhailichenko7.31A
77ZáložníkB. Kushnirenko
8ZáložníkR. Babenko7.2
11ZáložníkO. Hutsuliak7.56G3A
38ZáložníkY. Karaman6.6
55ZáložníkB. Krushynskyi7.01A
90ÚtočníkPaixão
Shakhtar Donetsk4-1-4-1
31BrankárD. Riznyk6.71A
26ObrancaY. Konoplia7.01G2A
5ObrancaV. Bondar7.01G
22ObrancaM. Matviienko7.2
13ObrancaPedro Henrique7.41A
8ZáložníkD. Kryskiv6.8
11ZáložníkO. Zubkov
21ZáložníkA. Bondarenko6.92A
10ZáložníkH. Sudakov7.81A
37ZáložníkKevin6.91G
2ÚtočníkL. Traoré7.63G

Prehľad zápasu

Polessya zdolal Shakhtar Donetsk 1:0. Zápas sa hral v Premier League 2024. Góly strelili: B. Mykhailichenko 90′. Bolo udelených 5 žltých kariet. Polessya mal 35% držanie lopty, Shakhtar Donetsk mal 65%. Polessya mal 9 striel (3 na bránu), Shakhtar Donetsk mal 7 (1 na bránu). Očakávané góly: Polessya 0.56 — Shakhtar Donetsk 0.69. Polessya urobil 5 striedaní, Shakhtar Donetsk urobil 3.

Rivalita od 2020

Polessya vs Shakhtar Donetsk vzájomné výsledky

7 stretnutí
Polessya
2
výhier
Remízy
2
Shakhtar Donetsk
3
výhier
Góly spolu
10 · 1.4/zápas
Obaja skórovali
1/7 · 14%
Nad 2,5
1/7 · 14%

Aktuálna forma

Polessya

DWWLWD

Shakhtar Donetsk

LWLWWW

Predpoveď zápasu

Polessya

10%

Výhra domácich

 

45%

Remíza

Shakhtar Donetsk

45%

Výhra hostí

Odporúčanie modelu

Winner : Shakhtar Donetsk

13%Forma87%
21%Útok79%
33%Obrana67%
64%Vzájomné zápasy36%
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026