Menu

Aston Villa vs Nottingham Forest

Villa Park, Birmingham24. februára 2024 o 16:00
Domáci

Aston Villa

42
Rozhodca: S. Barrott

Udalosti zápasu

Aston Villa
Nottingham Forest
Výkop
O. Watkins

asistencia: L. Bailey

4′
15′Murillo
Douglas Luiz

asistencia: J. Ramsey

29′
Douglas Luiz

asistencia: J. McGinn

39′
45′Felipe
45+5′
M. Niakhaté

asistencia: T. Awoniyi

Polčas
Pau TorresC. Chambers
46′
46′
MurilloH. Toffolo
46′
T. AwoniyiD. Origi
46′
FelipeA. Omobamidele
48′
M. Gibbs-White

asistencia: D. Origi

Álex Moreno57′
Álex MorenoL. Digne
59′
L. Bailey
61′
73′
N. DomínguezR. Yates
81′
M. Gibbs-WhiteG. Reyna
Y. TielemansN. Zaniolo
82′
O. WatkinsM. Rogers
90+2′
L. BaileyM. Diaby
90+2′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

6Shots on Goal3
5Shots off Goal6
16Total Shots10
5Blocked Shots1
13Shots insidebox7
3Shots outsidebox3
7Fouls16
7Corner Kicks2
1Offsides2
58%Ball Possession42%
1Yellow Cards2
0Red Cards0
1Goalkeeper Saves2
512Total passes372
469Passes accurate321
92%Passes %86%
3.57expected_goals2.56

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Aston Villa je 6.91, v porovnaní s 6.88 u Nottingham Forest. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Aston Villa je Y. Tielemans (7.17), u Nottingham Forest je to Murillo (7.02).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Aston Villa prispeli v tejto sezóne 19 gólmi a 13 asistenciami, na čele s O. Watkins (11G). U Nottingham Forest je to 24 gólov a 13 asistencií s lídrom M. Gibbs-White (13G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Aston Villa nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.92, zatiaľ čo Nottingham Forest má 4 obrancov s priemerom 6.98. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Aston Villa nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.84, oproti 5 u Nottingham Forest s hodnotením 6.87. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Aston Villa nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 6.96, v porovnaní s 1 u Nottingham Forest s priemerom 6.71. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 81% u Aston Villa a 79% u Nottingham Forest. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Aston Villa nazbierali v tejto sezóne 20 žltých kariet, v porovnaní s 18 u Nottingham Forest. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Aston Villa je 29.1 (najmladší: Douglas Luiz (27), najstarší: E. Martínez (33)), zatiaľ čo Nottingham Forest má priemer 26.4 (najmladší: Murillo (23), najstarší: M. Sels (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Aston Villa majú priemerne 23 ligových štartov, oproti 27 u Nottingham Forest. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Aston Villa4-4-24-2-3-1Nottingham Forest
GKDEFMIDFWD
1Martínez2Cash17Lenglet14Torres15Moreno31Bailey7McGinn6Luiz41Ramsey8Tielema.11Watkins26Sels7Williams18Felipe40Murillo19Niakhaté16Domíngu.28Danilo21Elanga10Gibbs-W.14Hudson-.9Awoniyi

Náhradníci

Tréner: Unai Emery

Náhradníci

Tréner: Nuno Espírito Santo

Aston VillaSila pozíciíNottingham Forest
6.91
Ø Hodnotenie
6.88
6.99Brankár (1 v 1)6.85
0G 0A0G 0A
6.92Obranca (4 v 4)6.98
3G 3A3G 3A
6.84Záložník (4 v 5)6.87
5G 4A17G 9A
6.96Útočník (2 v 1)6.71
11G 6A4G 1A
Aston Villa4-4-2
1BrankárE. Martínez7.0
2ObrancaM. Cash6.93G3A
17ObrancaC. Lenglet
14ObrancaPau Torres6.9
15ObrancaÁlex Moreno
31ZáložníkL. Bailey6.61A
7ZáložníkJ. McGinn6.94G3A
6ZáložníkDouglas Luiz6.91G
41ZáložníkJ. Ramsey
8ÚtočníkY. Tielemans7.24A
11ÚtočníkO. Watkins6.811G2A
Nottingham Forest4-2-3-1
26BrankárM. Sels6.8
7ObrancaN. Williams6.92G3A
18ObrancaFelipe
40ObrancaMurillo7.01G
19ObrancaM. Niakhaté
16ZáložníkN. Domínguez6.81G1A
28ZáložníkDanilo
21ZáložníkA. Elanga
10ZáložníkM. Gibbs-White6.913G4A
14ZáložníkC. Hudson-Odoi6.93G4A
9ÚtočníkT. Awoniyi6.74G1A

Prehľad zápasu

Aston Villa zdolal Nottingham Forest 4:2. Zápas sa hral v Premier League 2023. Góly strelili: O. Watkins 4′, Douglas Luiz 29′, Douglas Luiz 39′, M. Niakhaté 45′, M. Gibbs-White 48′, L. Bailey 61′. Bolo udelených 3 žltých kariet. Aston Villa mal 58% držanie lopty, Nottingham Forest mal 42%. Aston Villa mal 16 striel (6 na bránu), Nottingham Forest mal 10 (3 na bránu). Očakávané góly: Aston Villa 3.57 — Nottingham Forest 2.56. Aston Villa urobil 5 striedaní, Nottingham Forest urobil 5.

Rivalita od 2026

Aston Villa vs Nottingham Forest vzájomné výsledky

3 stretnutí
Aston Villa
1
výhier
Remízy
1
Nottingham Forest
1
výhier
Góly spolu
7 · 2.3/zápas
Obaja skórovali
2/3 · 67%
Nad 2,5
1/3 · 33%

Aktuálna forma

Aston Villa

LLLWWD

Nottingham Forest

WWWWWD

Predpoveď zápasu

Aston Villa

45%

Výhra domácich

 

45%

Remíza

Nottingham Forest

10%

Výhra hostí

Odporúčanie modelu

Double chance : Aston Villa or draw

64%Forma36%
53%Útok47%
60%Obrana40%
62%Vzájomné zápasy38%

Zranenia a stopky

Aston Villa

  • OtáznyE. Buendia
  • OtáznyDiego Carlos
  • OtáznyJ. Duran
  • OtáznyB. Kamara
  • OtáznyE. Konsa
  • OtáznyT. Mings

Nottingham Forest

  • OtáznyO. Aina
  • OtáznyW. Boly
  • OtáznyI. Sangare
  • OtáznyC. Wood

Stávkové kurzy a historické dáta

Úvodné pred-zápasové kurzy zaznamenané pre toto stretnutie v čase jeho konania. Ide iba o historické údaje na analytické účely, ktoré neodrážajú žiadny aktuálny trh.

Iba historické dáta — nie pre stávkovanie

Tieto dáta pochádzajú z football-data.co.uk a zahŕňajú historické výsledky zápasov a pred-zápasové kurzy. Tieto čísla nepredstavujú aktuálne ani živé kurzy a nie je možné ich použiť na uzatváranie stávok. Na tejto webstránke nie je možné staviť. Poskytujú sa iba na analytické a výskumné účely.

Vzájomné zápasy

Vyrovnaná bilancia

Historické výsledky medzi týmito dvoma tímami — ukazuje, kto dominuje v tomto súboji a či aktuálne kurzy to odrážajú.

Aston Villa4výhry
2remízy8 stretnutí
Nottingham Forest2výhry

Góly v tomto súboji

Koľko gólov tieto dva tímy typicky dajú, keď sa stretnú, na základe historických zápasov.

3

Priemerný počet gólov na zápas

50%

Zápasy s 3+ gólmi

75%

Oba tímy skórovali

Potenciálna stávková hodnota

Historická miera výhry (100%) sa výrazne líši od trhovej pravdepodobnosti (61%) — kurzy môžu podceňovať Aston Villa.

Trhové zhrnutie

Marža: 5.7%

Implicitné pravdepodobnosti výhry vypočítané z predštartových kurzov viacerých zdrojov. Vyššie percento znamená, že trh považoval daný výsledok za pravdepodobnejší. Porovnajte ich so svojím vlastným hodnotením a objavte potenciálnu hodnotu.

Implicitná pravdepodobnosť

Domáci 66.1%Remíza 22.0%Hostia 17.5%

Rozpätie kurzov

1X2
Min1.444.505.55
Max1.574.605.80
Nad 2,5: 63.7%Pod 2,5: 42.6%
Trhový favorit:Aston Villa · Jasný favorit

Trhový konsenzus

Profesionálne trhy (ostrí bookmakerí) odrážajú profesionálne stávky a ťažšie sa prekonávajú. Verejné trhy sú mäkšie. Keď sa oba výrazne líšia (zvýraznené jantárovou), môže to naznačovať nesprávne ohodnotenú líniu.

1X2
Profesionálny trh61.3%21.3%17.4%
Verejný trh62.3%21.2%16.6%

Aston Villa vs Nottingham Forest — margin-removed probabilities

Výsledok vs. Trh

Aston Villa
Výsledok vs. Trh: Aston Villa (66%)

Výsledok zodpovedal trhovej predikcii

Štatistiky zápasu

Skutočné herné štatistiky zaznamenané pre tento zápas. Strely na bránu sú silným indikátorom útočného tlaku a dobre korelujú s očakávanými gólmi.

Aston VillaPolčas:31Nottingham Forest
16Strely10
6Strely na bránu3

Vzájomné zápasy

Historické výsledky medzi týmito dvoma tímami. Tučné kurzy ukazujú, ktorý výsledok trh uprednostňoval — porovnajte s reálnym výsledkom a posúďte predvídateľnosť tohto zápasu v priebehu času.

DateHomeScoreAwayPriem. kurzy
12/04/26Nottingham Forest1–1Aston Villa2.63/3.30/2.70
03/01/26Aston Villa3–1Nottingham Forest1.75/3.88/4.67
05/04/25Aston Villa2–1Nottingham Forest1.98/3.65/3.75
14/12/24Nottingham Forest2–1Aston Villa2.64/3.36/2.69
24/02/24Aston Villa4–2Nottingham Forest1.51/4.54/5.70
05/11/23Nottingham Forest2–0Aston Villa4.09/3.77/1.85
08/04/23Aston Villa2–0Nottingham Forest1.61/4.05/5.52
10/10/22Nottingham Forest1–1Aston Villa3.37/3.43/2.19

Domáca bilancia / Vonkajšia bilancia

Agregované sezónne štatistiky zo všetkých dostupných historických dát. Použite ich na posúdenie celkovej formy, frekvencie gólov a sklonu k vyššiemu skóre každého tímu.

Domáca bilancia: Aston Villa

V 406R 316P 420
Nad 2,549
Goals scored1436

Vonkajšia bilancia: Nottingham Forest

V 95R 86P 121
Nad 2,547
Goals scored365

Dáta: football-data.co.uk

Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 3. 5. 2026