Menu

Chelsea vs Aston Villa

Stamford Bridge, London24. septembra 2023 o 15:00
Domáci

Chelsea

01
Rozhodca: J. Gillett

Udalosti zápasu

Chelsea
Aston Villa
Výkop
44′Lucas Digne
Polčas
Nicolas Jackson50′
Card upgrade56′
VAR
Malo Gusto58′
M. MudrykB. Chilwell
61′
E. FernándezC. Palmer
68′
N. JacksonL. Ugochukwu
68′
73′
O. Watkins
75′
N. ZanioloL. Bailey
75′
J. McGinnJ. Ramsey
M. CaicedoA. Broja
79′
81′
M. DiabyY. Tielemans
Ben Chilwell90′
90+4′Emiliano Martínez
90′
B. KamaraL. Dendoncker
90′
O. WatkinsJ. Durán
Riadny čas

Štatistiky zápasu

4Shots on Goal7
2Shots off Goal3
10Total Shots15
4Blocked Shots5
7Shots insidebox10
3Shots outsidebox5
9Fouls11
5Corner Kicks11
10Offsides1
53%Ball Possession47%
2Yellow Cards3
1Red Cards0
6Goalkeeper Saves4
443Total passes388
380Passes accurate328
86%Passes %85%
1.33expected_goals1.07

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Chelsea je 6.91, v porovnaní s 6.92 u Aston Villa. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Chelsea je M. Mudryk (7.50), u Aston Villa je to B. Kamara (7.11).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Chelsea prispeli v tejto sezóne 14 gólmi a 10 asistenciami, na čele s E. Fernández (9G). U Aston Villa je to 21 gólov a 18 asistencií s lídrom O. Watkins (12G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Chelsea nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.72, zatiaľ čo Aston Villa má 4 obrancov s priemerom 6.90. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Chelsea nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 7.28, oproti 5 u Aston Villa s hodnotením 6.99. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Chelsea nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.17, v porovnaní s 1 u Aston Villa s priemerom 6.76. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 84% u Chelsea a 83% u Aston Villa. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Chelsea nazbierali v tejto sezóne 27 žltých kariet, v porovnaní s 27 u Aston Villa. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Chelsea je 24.0 (najmladší: M. Gusto (22), najstarší: Robert Sánchez (28)), zatiaľ čo Aston Villa má priemer 29.2 (najmladší: B. Kamara (26), najstarší: E. Martínez (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Chelsea majú priemerne 20 ligových štartov, oproti 26 u Aston Villa. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Chelsea4-2-3-14-2-3-1Aston Villa
GKDEFMIDFWD
1Sánchez27Gusto2Disasi6Silva26Colwill25Caicedo23Gallagh.7Sterling8Fernánd.10Mudryk15Jackson1Martínez2Cash4Konsa14Torres12Digne44Kamara6Luiz7McGinn19Diaby22Zaniolo11Watkins

Náhradníci

Tréner: M. Pochettino

Náhradníci

Tréner: Unai Emery

ChelseaSila pozíciíAston Villa
6.91
Ø Hodnotenie
6.92
6.95Brankár (1 v 1)6.98
0G 1A0G 1A
6.72Obranca (4 v 4)6.90
2G 3A3G 8A
7.28Záložník (5 v 5)6.99
12G 5A6G 7A
6.17Útočník (1 v 1)6.76
0G 1A12G 2A
Chelsea4-2-3-1
1BrankárRobert Sánchez7.01A
27ObrancaM. Gusto6.72G3A
2ObrancaA. Disasi
6ObrancaThiago Silva
26ObrancaL. Colwill6.8
25ZáložníkM. Caicedo7.23G1A
23ZáložníkC. Gallagher
7ZáložníkR. Sterling
8ZáložníkE. Fernández7.29G3A
10ZáložníkM. Mudryk7.51A
15ÚtočníkN. Jackson6.21A
Aston Villa4-2-3-1
1BrankárE. Martínez7.01A
2ObrancaM. Cash6.93G3A
4ObrancaE. Konsa7.0
14ObrancaPau Torres6.9
12ObrancaL. Digne6.85A
44ZáložníkB. Kamara7.11G3A
6ZáložníkDouglas Luiz6.91G
7ZáložníkJ. McGinn6.94G4A
19ZáložníkM. Diaby
22ZáložníkN. Zaniolo
11ÚtočníkO. Watkins6.812G2A

Prehľad zápasu

Aston Villa zdolal Chelsea 1:0. Zápas sa hral v Premier League 2023. Góly strelili: O. Watkins 73′. Bolo udelených 5 žltých kariet, 1 červených kariet. Chelsea mal 53% držanie lopty, Aston Villa mal 47%. Chelsea mal 10 striel (4 na bránu), Aston Villa mal 15 (7 na bránu). Očakávané góly: Chelsea 1.33 — Aston Villa 1.07. Chelsea urobil 4 striedaní, Aston Villa urobil 5. VAR zasiahol: Card upgrade (Malo Gusto 56′).

Rivalita od 2010

Chelsea vs Aston Villa vzájomné výsledky

29 stretnutí
Chelsea
16
výhier
Remízy
5
Aston Villa
8
výhier
Góly spolu
89 · 3.1/zápas
Obaja skórovali
16/29 · 55%
Nad 2,5
20/29 · 69%

Aktuálna forma

Chelsea

DLWLLL

Aston Villa

DWLLLW

Predpoveď zápasu

Chelsea

10%

Výhra domácich

 

45%

Remíza

Aston Villa

45%

Výhra hostí

Odporúčanie modelu

Double chance : draw or Aston Villa

36%Forma64%
31%Útok69%
67%Obrana33%
40%Vzájomné zápasy60%

Zranenia a stopky

Chelsea

  • OtáznyM. Bettinelli
  • OtáznyW. Fofana
  • OtáznyR. James
  • OtáznyR. Lavia
  • OtáznyC. Nkunku
  • OtáznyT. Chalobah
  • OtáznyC. Chukwuemeka
  • OtáznyN. Madueke

Aston Villa

  • OtáznyE. Buendia
  • OtáznyDiego Carlos
  • OtáznyK. Hause
  • OtáznyT. Iroegbunam
  • OtáznyT. Mings
  • OtáznyB. Traore

Stávkové kurzy a historické dáta

Úvodné pred-zápasové kurzy zaznamenané pre toto stretnutie v čase jeho konania. Ide iba o historické údaje na analytické účely, ktoré neodrážajú žiadny aktuálny trh.

Iba historické dáta — nie pre stávkovanie

Tieto dáta pochádzajú z football-data.co.uk a zahŕňajú historické výsledky zápasov a pred-zápasové kurzy. Tieto čísla nepredstavujú aktuálne ani živé kurzy a nie je možné ich použiť na uzatváranie stávok. Na tejto webstránke nie je možné staviť. Poskytujú sa iba na analytické a výskumné účely.

Vzájomné zápasy

Vyrovnaná bilancia

Historické výsledky medzi týmito dvoma tímami — ukazuje, kto dominuje v tomto súboji a či aktuálne kurzy to odrážajú.

Chelsea5výhry
1remízy10 stretnutí
Aston Villa4výhry

Góly v tomto súboji

Koľko gólov tieto dva tímy typicky dajú, keď sa stretnú, na základe historických zápasov.

3

Priemerný počet gólov na zápas

70%

Zápasy s 3+ gólmi

50%

Oba tímy skórovali

Trhové zhrnutie

Marža: 7.0%

Implicitné pravdepodobnosti výhry vypočítané z predštartových kurzov viacerých zdrojov. Vyššie percento znamená, že trh považoval daný výsledok za pravdepodobnejší. Porovnajte ich so svojím vlastným hodnotením a objavte potenciálnu hodnotu.

Implicitná pravdepodobnosť

Domáci 53.7%Remíza 26.9%Hostia 26.2%

Rozpätie kurzov

1X2
Min1.753.503.70
Max1.933.903.93
Nad 2,5: 57.8%Pod 2,5: 47.6%
Trhový favorit:Chelsea · Mierny favorit

Trhový konsenzus

Profesionálne trhy (ostrí bookmakerí) odrážajú profesionálne stávky a ťažšie sa prekonávajú. Verejné trhy sú mäkšie. Keď sa oba výrazne líšia (zvýraznené jantárovou), môže to naznačovať nesprávne ohodnotenú líniu.

1X2
Profesionálny trh50.4%24.9%24.7%
Verejný trh49.7%25.3%25.0%

Chelsea vs Aston Villa — margin-removed probabilities

Výsledok vs. Trh

Aston Villa
Výsledok vs. Trh: Chelsea (54%)

Výsledok sa líšil od trhovej predikcie

Štatistiky zápasu

Skutočné herné štatistiky zaznamenané pre tento zápas. Strely na bránu sú silným indikátorom útočného tlaku a dobre korelujú s očakávanými gólmi.

ChelseaPolčas:00Aston Villa
10Strely15
4Strely na bránu7

Vzájomné zápasy

Historické výsledky medzi týmito dvoma tímami. Tučné kurzy ukazujú, ktorý výsledok trh uprednostňoval — porovnajte s reálnym výsledkom a posúďte predvídateľnosť tohto zápasu v priebehu času.

DateHomeScoreAwayPriem. kurzy
04/03/26Aston Villa1–4Chelsea2.70/3.40/2.55
27/12/25Chelsea1–2Aston Villa1.84/3.92/4.05
22/02/25Aston Villa2–1Chelsea2.62/3.59/2.56
01/12/24Chelsea3–0Aston Villa1.71/4.20/4.50
27/04/24Aston Villa2–2Chelsea2.16/3.91/3.01
24/09/23Chelsea0–1Aston Villa1.86/3.72/3.81
01/04/23Chelsea0–2Aston Villa1.68/3.78/5.36
16/10/22Aston Villa0–2Chelsea4.50/3.67/1.82
26/12/21Aston Villa1–3Chelsea5.36/3.76/1.67
11/09/21Chelsea3–0Aston Villa1.29/5.42/11.39

Domáca bilancia / Vonkajšia bilancia

Agregované sezónne štatistiky zo všetkých dostupných historických dát. Použite ich na posúdenie celkovej formy, frekvencie gólov a sklonu k vyššiemu skóre každého tímu.

Domáca bilancia: Chelsea

V 666R 308P 285
Nad 2,551
Goals scored2155

Vonkajšia bilancia: Aston Villa

V 407R 316P 422
Nad 2,549
Goals scored1441

Dáta: football-data.co.uk

Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026