Menu

Brighton vs Luton

The American Express Community Stadium, Falmer, East Sussex12. augusta 2023 o 16:00
Domáci

Brighton

41
Hostia

Luton

Rozhodca: D. Coote

Udalosti zápasu

Brighton
Luton
Výkop
Pervis Estupiñán7′
S. March

asistencia: K. Mitoma

36′
Kaoru Mitoma43′
Polčas
51′Mads Juel Andersen
59′Issa Kaboré
64′
I. KaboréA. Doughty
64′
E. AdebayoJ. Brown
João Pedro

Penalty

71′
M. DahoudB. Gilmour
74′
S. MarchS. Adingra
74′
76′
M. AndersenC. Ogbene
D. WelbeckE. Ferguson
78′
VAR
79′Penalty confirmed
J. MilnerJ. Veltman
79′
81′
C. Morris

Penalty

S. Adingra
85′
João PedroJ. Enciso
88′
88′
T. ChongL. Berry
88′
P. MpanzuC. Woodrow
E. Ferguson

asistencia: P. Estupiñán

90+5′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

12Shots on Goal3
10Shots off Goal4
27Total Shots9
5Blocked Shots2
20Shots insidebox7
7Shots outsidebox2
11Fouls12
6Corner Kicks7
2Offsides3
71%Ball Possession29%
2Yellow Cards2
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves8
605Total passes234
551Passes accurate168
91%Passes %72%
4.01expected_goals1.48

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Brighton je 6.88, v porovnaní s 6.64 u Luton. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Brighton je J. van Hecke (7.32), u Luton je to M. Andersen (6.94).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Brighton prispeli v tejto sezóne 21 gólmi a 9 asistenciami, na čele s D. Welbeck (13G). U Luton je to 2 gólov a 2 asistencií s lídrom M. Andersen (2G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Brighton nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.99, zatiaľ čo Luton má 3 obrancov s priemerom 6.94. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Brighton nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.83, oproti 5 u Luton s hodnotením 6.52. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Brighton nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.70, v porovnaní s 2 u Luton s priemerom 6.60. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 85% u Brighton a 90% u Luton. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Brighton nazbierali v tejto sezóne 32 žltých kariet, v porovnaní s 4 u Luton. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Brighton je 32.6 (najmladší: J. van Hecke (25), najstarší: J. Milner (39)), zatiaľ čo Luton má priemer 28.0 (najmladší: T. Chong (26), najstarší: M. Nakamba (31)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Brighton majú priemerne 20 ligových štartov, oproti 10 u Luton. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Brighton4-2-3-13-5-2Luton
GKDEFMIDFWD
23Steele6Milner29Hecke5Dunk30Estupiñ.13Groß8Dahoud7March9Pedro22Mitoma18Welbeck24Kaminski5Andersen4Lockyer29Bell12Kaboré17Mpanzu13Nakamba14Chong26Giles9Morris11Adebayo

Náhradníci

Tréner: R. De Zerbi

Náhradníci

Tréner: R. Edwards

BrightonSila pozíciíLuton
6.88
Ø Hodnotenie
6.64
6.99Obranca (4 v 3)6.94
4G 4A2G 2A
6.83Záložník (5 v 5)6.52
4G 4A0G 0A
6.70Útočník (1 v 2)6.60
13G 1A0G 0A
Brighton4-2-3-1
23BrankárJ. Steele
6ObrancaJ. Milner6.71G1A
29ObrancaJ. van Hecke7.33G3A
5ObrancaL. Dunk6.9
30ObrancaP. Estupiñán
13ZáložníkP. Groß7.11G3A
8ZáložníkM. Dahoud
7ZáložníkS. March6.6
9ZáložníkJoão Pedro
22ZáložníkK. Mitoma6.83G1A
18ÚtočníkD. Welbeck6.713G1A
Luton3-5-2
24BrankárT. Kaminski
5ObrancaM. Andersen6.92G2A
4ObrancaT. Lockyer
29ObrancaA. Bell
12ZáložníkI. Kaboré
17ZáložníkP. Mpanzu
13ZáložníkM. Nakamba6.8
14ZáložníkT. Chong6.2
26ZáložníkR. Giles
9ÚtočníkC. Morris
11ÚtočníkE. Adebayo6.6

Prehľad zápasu

Brighton zdolal Luton 4:1. Zápas sa hral v Premier League 2023. Góly strelili: S. March 36′, João Pedro 71′ (pen.), C. Morris 81′ (pen.), S. Adingra 85′, E. Ferguson 90′. Bolo udelených 4 žltých kariet. Brighton mal 71% držanie lopty, Luton mal 29%. Brighton mal 27 striel (12 na bránu), Luton mal 9 (3 na bránu). Očakávané góly: Brighton 4.01 — Luton 1.48. Brighton urobil 5 striedaní, Luton urobil 5. VAR zasiahol: Penalty confirmed (Carlton Morris 79′).

Aktuálna forma

Brighton

LWDWWW

Luton

WWWDWW

Predpoveď zápasu

Brighton

50%

Výhra domácich

 

50%

Remíza

Luton

0%

Výhra hostí

Odporúčanie modelu

Double chance : Brighton or draw

0%Forma0%
0%Útok0%
0%Obrana0%
100%Vzájomné zápasy0%

Zranenia a stopky

Brighton

  • OtáznyJ. Moder
  • OtáznyM. Caicedo
  • OtáznyA. Lallana
  • OtáznyA. Webster

Luton

  • OtáznyR. Burke
  • OtáznyJ. Clark
  • OtáznyG. Osho
  • OtáznyD. Potts
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 3. 5. 2026