Menu

Minnesota United Fc vs Chicago Fire

Allianz Field, Saint Paul21. septembra 2025 o 02:30
Rozhodca: Marcos de Oliveira

Udalosti zápasu

Minnesota United FC
Chicago Fire
Výkop
41′
D. D'Avilla

asistencia: A. Franco

Polčas
O. GeneM. Boxall
55′
W. TrappR. Lod
55′
A. RandellJ. Pereyra
55′
D. FitzB. Hlongwane
56′
A. MarkanichJ. Rosales
72′
79′
P. ZinckernagelB. Gutierrez
79′
J. BambaM. Haile-Selassie
90+3′
J. DeanL. Barroso
90+3′
A. FrancoR. Kouame
Riadny čas

Štatistiky zápasu

4Shots on Goal9
6Shots off Goal4
12Total Shots18
2Blocked Shots5
8Shots insidebox14
4Shots outsidebox4
16Fouls9
6Corner Kicks5
1Offsides1
36%Ball Possession64%
3Yellow Cards1
0Red Cards0
6Goalkeeper Saves4
316Total passes577
257Passes accurate520
81%Passes %90%
0.97expected_goals2.46
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Minnesota United FC je 6.79, v porovnaní s 6.95 u Chicago Fire. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Minnesota United FC je A. Markanich (7.10), u Chicago Fire je to H. Cuypers (7.83).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Minnesota United FC prispeli v tejto sezóne 6 gólmi a 2 asistenciami, na čele s A. Markanich (4G). U Chicago Fire je to 17 gólov a 8 asistencií s lídrom H. Cuypers (11G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Minnesota United FC nasadzuje 5 obrancov s priemerným hodnotením 6.84, zatiaľ čo Chicago Fire má 3 obrancov s priemerom 6.63. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Minnesota United FC nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 6.81, oproti 4 u Chicago Fire s hodnotením 6.70. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Minnesota United FC nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 6.46, v porovnaní s 3 u Chicago Fire s priemerom 7.50. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 86% u Minnesota United FC a 82% u Chicago Fire. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Minnesota United FC nazbierali v tejto sezóne 11 žltých kariet, v porovnaní s 14 u Chicago Fire. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Minnesota United FC je 25.3 (najmladší: M. Dieng (21), najstarší: J. Gressel (32)), zatiaľ čo Chicago Fire má priemer 27.3 (najmladší: C. Brady (21), najstarší: P. Zinckernagel (31)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Minnesota United FC majú priemerne 9 ligových štartov, oproti 8 u Chicago Fire. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Minnesota United FC5-3-23-4-3Chicago Fire
GKDEFMIDFWD
97St.Clair24Gressel25Triantis23Duggan5Romero13Markani.30Gene20Trapp98Randell7Fitz29Dieng1Brady5Rogers16Waterman3Elliott24Dean10Franco42D'Avilla15Gutman11Zincker.9Cuypers19Bamba

Náhradníci

Tréner: Eric Ramsay

Náhradníci

Tréner: Mike Matkovich

Minnesota United FCSila pozíciíChicago Fire
6.79
Ø Hodnotenie
6.95
Brankár (1 v 1)7.01
0G 0A0G 0A
6.84Obranca (5 v 3)6.63
6G 2A0G 1A
6.81Záložník (3 v 4)6.70
0G 0A0G 2A
6.46Útočník (2 v 3)7.50
0G 0A17G 5A
Minnesota United FC5-3-2
97BrankárD. St.Clair
24ObrancaJ. Gressel6.4
25ObrancaN. Triantis7.01G1A
23ObrancaM. Duggan6.71G
5ObrancaN. Romero7.0
13ObrancaA. Markanich7.14G1A
30ZáložníkO. Gene6.9
20ZáložníkW. Trapp6.7
98ZáložníkA. Randell
7ÚtočníkD. Fitz
29ÚtočníkM. Dieng6.5
Chicago Fire3-4-3
1BrankárC. Brady7.0
5ObrancaS. Rogers6.3
16ObrancaJ. Waterman6.7
3ObrancaJ. Elliott6.91A
24ZáložníkJ. Dean6.6
10ZáložníkA. Franco
42ZáložníkD. D'Avilla6.7
15ZáložníkA. Gutman6.82A
11ÚtočníkP. Zinckernagel7.54G3A
9ÚtočníkH. Cuypers7.811G
19ÚtočníkJ. Bamba7.22G2A

Prehľad zápasu

Chicago Fire zdolal Minnesota United FC 3:0. Zápas sa hral v Major League Soccer 2025. Góly strelili: J. Waterman 26′, D. D'Avilla 41′, P. Zinckernagel 70′. Boli udelené 4 žlté karty. Minnesota United FC mal 36% držanie lopty, Chicago Fire mal 64%. Minnesota United FC mal 12 striel (4 na bránu), Chicago Fire mal 18 (9 na bránu). Očakávané góly: Minnesota United FC 0.97 — Chicago Fire 2.46. Minnesota United FC urobil 5 striedaní, Chicago Fire urobil 4.

Rivalita od 2017

Minnesota United FC vs Chicago Fire vzájomné výsledky

8 stretnutí
Minnesota United FC
3
výhier
Remízy
1
Chicago Fire
4
výhier
Góly spolu
27 · 3.4/zápas
Obaja skórovali
5/8 · 63%
Nad 2,5
7/8 · 88%

Aktuálna forma

Minnesota United FC

LDWLLW

Chicago Fire

WLLLWD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026