Menu

Sporting Kansas City vs Vancouver Whitecaps

Children's Mercy Park, Kansas City, Kansas21. septembra 2025 o 02:30
Rozhodca: Chris Penso

Udalosti zápasu

Sporting Kansas City
Vancouver Whitecaps
Výkop
2′
E. Ocampo

asistencia: E. Sabbi

43′
K. G. Cabrera Nakamura

asistencia: A. Ahmed

Polčas
S. SuleymanovM. Toye
65′
S. MunozM. Garcia
65′
65′
K. G. Cabrera NakamuraJ. Nelson
65′
E. SabbiJ. Ngando
S. Afrifa
74′
80′
A. CubasJ. Badwal
81′
D. RiosR. Elloumi
Z. BassongJ. Bartlett
84′
A. MontesJ. Miller
84′
90+2′
A. AhmedR. Priso-Mbongue
90+2′
T. JohnsonG. Bovalina
Riadny čas

Štatistiky zápasu

1Shots on Goal4
3Shots off Goal3
10Total Shots12
6Blocked Shots5
2Shots insidebox9
8Shots outsidebox3
7Fouls16
8Corner Kicks1
0Offsides1
49%Ball Possession51%
2Yellow Cards5
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves1
533Total passes571
449Passes accurate502
84%Passes %88%
0.56expected_goals1.28
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Sporting Kansas City je 6.49, v porovnaní s 7.15 u Vancouver Whitecaps. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Sporting Kansas City je D. Joveljic (6.92), u Vancouver Whitecaps je to S. Berhalter (7.84).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Sporting Kansas City prispeli v tejto sezóne 6 gólmi a 2 asistenciami, na čele s D. Joveljic (5G). U Vancouver Whitecaps je to 10 gólov a 11 asistencií s lídrom S. Berhalter (4G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Sporting Kansas City nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.23, zatiaľ čo Vancouver Whitecaps má 4 obrancov s priemerom 7.08. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Sporting Kansas City nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.46, oproti 5 u Vancouver Whitecaps s hodnotením 7.22. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Sporting Kansas City nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.92, v porovnaní s 1 u Vancouver Whitecaps s priemerom —. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 81% u Sporting Kansas City a 84% u Vancouver Whitecaps. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Sporting Kansas City nazbierali v tejto sezóne 3 žltých kariet, v porovnaní s 13 u Vancouver Whitecaps. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Sporting Kansas City je 23.7 (najmladší: I. James (17), najstarší: Z. Bassong (26)), zatiaľ čo Vancouver Whitecaps má priemer 25.0 (najmladší: T. Johnson (20), najstarší: Y. Takaoka (29)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Sporting Kansas City majú priemerne 8 ligových štartov, oproti 10 u Vancouver Whitecaps. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Sporting Kansas City4-2-3-14-2-3-1Vancouver Whitecaps
GKDEFMIDFWD
1Pulskamp11Shelton2James23Montes18Ndenbe17Davis22Bassong93Suleyma.7Munoz26Thommy9Joveljic1Takaoka18Ocampo12Halbouni2Laborda28Johnson16Berhalt.20Cubas11Sabbi17Nakamura22Ahmed14Rios

Náhradníci

Tréner: Kerry Zavagnin

Náhradníci

Tréner: Jesper Ingemann Sørensen

Sporting Kansas CitySila pozíciíVancouver Whitecaps
6.49
Ø Hodnotenie
7.15
6.39Brankár (1 v 1)7.05
0G 0A0G 1A
6.23Obranca (4 v 4)7.08
0G 0A4G 2A
6.46Záložník (5 v 5)7.22
1G 1A6G 8A
6.92Útočník (1 v 1)
5G 1A0G 0A
Sporting Kansas City4-2-3-1
1BrankárJ. Pulskamp6.4
11ObrancaK. Shelton
2ObrancaI. James6.2
23ObrancaA. Montes
18ObrancaL. Ndenbe
17ZáložníkJ. Davis6.41A
22ZáložníkZ. Bassong6.3
93ZáložníkS. Suleymanov6.71G
7ZáložníkS. Munoz
26ZáložníkE. Thommy
9ÚtočníkD. Joveljic6.95G1A
Vancouver Whitecaps4-2-3-1
1BrankárY. Takaoka7.01A
18ObrancaE. Ocampo7.01G
12ObrancaB. Halbouni
2ObrancaM. Laborda7.13G2A
28ObrancaT. Johnson7.1
16ZáložníkS. Berhalter7.84G4A
20ZáložníkA. Cubas7.21A
11ZáložníkE. Sabbi6.92G2A
17ZáložníkK. G. Cabrera Nakamura7.01A
22ZáložníkA. Ahmed
14ÚtočníkD. Rios

Prehľad zápasu

Vancouver Whitecaps zdolal Sporting Kansas City 2:0. Zápas sa hral v Major League Soccer 2025. Góly strelili: E. Ocampo 2′, K. G. Cabrera Nakamura 43′. Bolo udelených 7 žltých kariet. Sporting Kansas City mal 49% držanie lopty, Vancouver Whitecaps mal 51%. Sporting Kansas City mal 10 striel (1 na bránu), Vancouver Whitecaps mal 12 (4 na bránu). Očakávané góly: Sporting Kansas City 0.56 — Vancouver Whitecaps 1.28. Sporting Kansas City urobil 5 striedaní, Vancouver Whitecaps urobil 6.

Rivalita od 2016

Sporting Kansas City vs Vancouver Whitecaps vzájomné výsledky

22 stretnutí
Sporting Kansas City
9
výhier
Remízy
3
Vancouver Whitecaps
10
výhier
Góly spolu
62 · 2.8/zápas
Obaja skórovali
11/22 · 50%
Nad 2,5
14/22 · 64%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 60 v 2018

Aktuálna forma

Sporting Kansas City

WLDLLL

Vancouver Whitecaps

WDDWWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026