Menu

Atlanta United Fc vs Columbus Crew

Mercedes-Benz Stadium, Atlanta14. septembra 2025 o 01:30
Rozhodca: Jon Freemon

Udalosti zápasu

Atlanta United FC
Columbus Crew
Výkop
42′
D. RossiH. Picard
M. Almiron

Penalty

45′
Polčas
R. HernandezB. Lennon
46′
S. LobjanidzeW. Reilly
46′
L. BrennanJ. Berrocal
46′
J. Thiare

asistencia: E. Mihaj

50′
68′
W. Abou AliI. Aliyu
T. MuyumbaA. Miranchuk
72′
C. Sanchez
74′
82′
M. ArfstenT. Brown
83′
D. GazdagT. Habroune
Riadny čas

Štatistiky zápasu

8Shots on Goal7
6Shots off Goal0
16Total Shots7
2Blocked Shots0
15Shots insidebox6
1Shots outsidebox1
10Fouls7
7Corner Kicks1
4Offsides5
49%Ball Possession51%
1Yellow Cards2
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves5
463Total passes504
409Passes accurate456
88%Passes %90%
3.78expected_goals1.20
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Atlanta United FC je 6.76, v porovnaní s 6.76 u Columbus Crew. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Atlanta United FC je M. Almiron (7.41), u Columbus Crew je to D. Chambost (7.07).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Atlanta United FC prispeli v tejto sezóne 3 gólmi a 2 asistenciami, na čele s S. Lobjanidze (2G). U Columbus Crew je to 13 gólov a 8 asistencií s lídrom W. Abou Ali (5G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Atlanta United FC nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.63, zatiaľ čo Columbus Crew má 4 obrancov s priemerom 6.56. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Atlanta United FC nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 7.03, oproti 4 u Columbus Crew s hodnotením 6.90. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Atlanta United FC nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.60, v porovnaní s 2 u Columbus Crew s priemerom 6.91. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 84% u Atlanta United FC a 84% u Columbus Crew. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Atlanta United FC nazbierali v tejto sezóne 9 žltých kariet, v porovnaní s 10 u Columbus Crew. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Atlanta United FC je 27.0 (najmladší: L. Brennan (20), najstarší: M. Almiron (31)), zatiaľ čo Columbus Crew má priemer 27.0 (najmladší: P. Schulte (24), najstarší: S. Moreira (31)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Atlanta United FC majú priemerne 7 ligových štartov, oproti 10 u Columbus Crew. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Atlanta United FC4-3-34-4-2Columbus Crew
GKDEFMIDFWD
42Hibbert2Hernand.5Gregers.4Mihaj18Amador7Alzate10Almiron8Muyumba9Lobjani.14Thiare20Brennan28Schulte2Herrera31Moreira21Cheberko18Amundsen8Gazdag7Chambost6Nagbe27Arfsten9Ali10Rossi

Náhradníci

Tréner: Ronny Deila

Náhradníci

Tréner: Wilfried Nancy

Atlanta United FCSila pozíciíColumbus Crew
6.76
Ø Hodnotenie
6.76
Brankár (1 v 1)6.82
0G 0A0G 0A
6.63Obranca (4 v 4)6.56
0G 0A0G 1A
7.03Záložník (3 v 4)6.90
1G 2A4G 5A
6.60Útočník (3 v 2)6.91
2G 0A9G 2A
Atlanta United FC4-3-3
42BrankárJ. Hibbert
2ObrancaR. Hernandez6.2
5ObrancaS. Gregersen6.9
4ObrancaE. Mihaj6.7
18ObrancaP. Amador6.8
7ZáložníkS. Alzate6.6
10ZáložníkM. Almiron7.42A
8ZáložníkT. Muyumba7.01G
9ÚtočníkS. Lobjanidze6.82G
14ÚtočníkJ. Thiare
20ÚtočníkL. Brennan6.5
Columbus Crew4-4-2
28BrankárP. Schulte6.8
2ObrancaA. Herrera6.51A
31ObrancaS. Moreira6.6
21ObrancaY. Cheberko6.3
18ObrancaM. Amundsen6.8
8ZáložníkD. Gazdag6.61G
7ZáložníkD. Chambost7.11A
6ZáložníkD. Nagbe
27ZáložníkM. Arfsten7.03G4A
9ÚtočníkW. Abou Ali6.95G1A
10ÚtočníkD. Rossi6.94G1A

Prehľad zápasu

Columbus Crew zdolal Atlanta United FC 5:4. Zápas sa hral v Major League Soccer 2025. Góly strelili: D. Rossi 14′, D. Rossi 17′, W. Abou Ali 25′, A. Herrera 30′, D. Rossi 39′, M. Almiron 45′ (pen.), P. Amador 46′, J. Thiare 50′, J. Thiare 88′. Boli udelené 3 žlté karty. Atlanta United FC mal 49% držanie lopty, Columbus Crew mal 51%. Atlanta United FC mal 16 striel (8 na bránu), Columbus Crew mal 7 (7 na bránu). Očakávané góly: Atlanta United FC 3.78 — Columbus Crew 1.20. Atlanta United FC urobil 5 striedaní, Columbus Crew urobil 4.

Rivalita od 2017

Atlanta United FC vs Columbus Crew vzájomné výsledky

22 stretnutí
Atlanta United FC
8
výhier
Remízy
2
Columbus Crew
12
výhier
Góly spolu
75 · 3.4/zápas
Obaja skórovali
15/22 · 68%
Nad 2,5
14/22 · 64%

Aktuálna forma

Atlanta United FC

LWWWLL

Columbus Crew

LLLWWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026