Menu

Minnesota United Fc vs Colorado Rapids

Allianz Field, Saint Paul11. augusta 2025 o 00:00

Udalosti zápasu

Minnesota United FC
Colorado Rapids
Výkop
Polčas
60′
D. Yapi

asistencia: S. Vines

A. MarkanichJ. Rosales
61′
R. LodJ. Gressel
61′
B. HlongwaneO. Gene
61′
70′
T. Oluwaseyi

asistencia: J. Rosales

73′
78′
I. MurphyK. Rosenberry
78′
C. HarrisT. Ku-DiPietro
Riadny čas

Štatistiky zápasu

9Shots on Goal5
6Shots off Goal3
22Total Shots12
7Blocked Shots4
16Shots insidebox10
6Shots outsidebox2
13Fouls6
13Corner Kicks4
0Offsides0
60%Ball Possession40%
2Yellow Cards0
0Red Cards0
3Goalkeeper Saves9
490Total passes329
411Passes accurate259
84%Passes %79%
2.19expected_goals1.82
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Minnesota United FC je 6.82, v porovnaní s 6.78 u Colorado Rapids. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Minnesota United FC je J. Pereyra (7.42), u Colorado Rapids je to Rafael Navarro (7.23).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Minnesota United FC prispeli v tejto sezóne 12 gólmi a 5 asistenciami, na čele s K. Yeboah (7G). U Colorado Rapids je to 10 gólov a 5 asistencií s lídrom Rafael Navarro (7G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Minnesota United FC nasadzuje 5 obrancov s priemerným hodnotením 6.73, zatiaľ čo Colorado Rapids má 3 obrancov s priemerom 6.62. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Minnesota United FC nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 7.07, oproti 4 u Colorado Rapids s hodnotením 6.53. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Minnesota United FC nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 6.78, v porovnaní s 3 u Colorado Rapids s priemerom 7.01. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 83% u Minnesota United FC a 87% u Colorado Rapids. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Minnesota United FC nazbierali v tejto sezóne 7 žltých kariet, v porovnaní s 7 u Colorado Rapids. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Minnesota United FC je 27.4 (najmladší: N. Romero (22), najstarší: M. Boxall (37)), zatiaľ čo Colorado Rapids má priemer 24.7 (najmladší: N. Cobb (20), najstarší: Z. Steffen (30)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Minnesota United FC majú priemerne 9 ligových štartov, oproti 7 u Colorado Rapids. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Minnesota United FC5-3-23-4-3Colorado Rapids
GKDEFMIDFWD
97St.Clair21Hlongwa.67Harvey15Boxall5Romero13Markani.17Lod20Trapp26Pereyra14Oluwase.9Yeboah1Steffen24Cobb5Maxso19Murphy4Cannon8Larraz23Bassett3Vines14Harris9Navarro77Yapi

Náhradníci

Tréner: Eric Ramsay

Náhradníci

Tréner: Christopher Armas

Minnesota United FCSila pozíciíColorado Rapids
6.82
Ø Hodnotenie
6.78
Brankár (1 v 1)6.89
0G 0A0G 0A
6.73Obranca (5 v 3)6.62
4G 1A0G 0A
7.07Záložník (3 v 4)6.53
1G 4A0G 0A
6.78Útočník (2 v 3)7.01
7G 0A10G 5A
Minnesota United FC5-3-2
97BrankárD. St.Clair
21ObrancaB. Hlongwane6.4
67ObrancaC. Harvey6.3
15ObrancaM. Boxall6.8
5ObrancaN. Romero7.0
13ObrancaA. Markanich7.14G1A
17ZáložníkR. Lod
20ZáložníkW. Trapp6.7
26ZáložníkJ. Pereyra7.41G4A
14ÚtočníkT. Oluwaseyi
9ÚtočníkK. Yeboah6.87G
Colorado Rapids3-4-3
1BrankárZ. Steffen6.9
24ObrancaN. Cobb6.5
5ObrancaA. Maxso
19ObrancaI. Murphy6.7
4ZáložníkR. Cannon6.5
8ZáložníkO. Larraz
23ZáložníkC. Bassett
3ZáložníkS. Vines
14ÚtočníkC. Harris
9ÚtočníkRafael Navarro7.27G3A
77ÚtočníkD. Yapi6.83G2A

Prehľad zápasu

Colorado Rapids zdolal Minnesota United FC 2:1. Zápas sa hral v Major League Soccer 2025. Góly strelili: D. Yapi 60′, D. Yapi 70′, T. Oluwaseyi 73′. Boli udelené 2 žlté karty. Minnesota United FC mal 60% držanie lopty, Colorado Rapids mal 40%. Minnesota United FC mal 22 striel (9 na bránu), Colorado Rapids mal 12 (5 na bránu). Očakávané góly: Minnesota United FC 2.19 — Colorado Rapids 1.82. Minnesota United FC urobil 3 striedaní, Colorado Rapids urobil 2.

Rivalita od 2017

Minnesota United FC vs Colorado Rapids vzájomné výsledky

21 stretnutí
Minnesota United FC
9
výhier
Remízy
4
Colorado Rapids
8
výhier
Góly spolu
67 · 3.2/zápas
Obaja skórovali
12/21 · 57%
Nad 2,5
14/21 · 67%

Aktuálna forma

Minnesota United FC

LDWLLW

Colorado Rapids

WLLDLD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026