Menu

Columbus Crew vs Dc United

Lower.com Field, Columbus20. júla 2025 o 01:30
21
Hostia

DC United

Rozhodca: Katja Koroleva

Udalosti zápasu

Columbus Crew
DC United
Výkop
D. Gazdag

Penalty

31′
Polčas
62′
C. BentekeD. Badji
T. HabrouneJ. Russell-Rowe
68′
D. RossiL. Lappalainen
76′
78′
PeglowR. Leal
85′
Gabriel PiraniJ. Hopkins
85′
D. DodsonH. Kijima
85′
Boris EnowM. Peltola
M. ArfstenA. Sejdic
90+2′
D. GazdagC. Ruvalcaba
90+2′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal1
5Shots off Goal3
18Total Shots6
8Blocked Shots2
14Shots insidebox4
4Shots outsidebox2
6Fouls14
7Corner Kicks0
1Offsides1
64%Ball Possession36%
1Yellow Cards2
0Red Cards1
0Goalkeeper Saves3
589Total passes334
529Passes accurate283
90%Passes %85%
2.45expected_goals0.45
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Columbus Crew je 6.81, v porovnaní s 6.63 u DC United. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Columbus Crew je T. Habroune (7.19), u DC United je to K. Rowles (6.94).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Columbus Crew prispeli v tejto sezóne 9 gólmi a 8 asistenciami, na čele s D. Rossi (4G). U DC United je to 2 gólov a 3 asistencií s lídrom L. Bartlett (1G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Columbus Crew nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 6.55, zatiaľ čo DC United má 4 obrancov s priemerom 6.74. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Columbus Crew nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 7.05, oproti 4 u DC United s hodnotením 6.65. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Columbus Crew nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.89, v porovnaní s 2 u DC United s priemerom 6.27. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 86% u Columbus Crew a 74% u DC United. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Columbus Crew nazbierali v tejto sezóne 8 žltých kariet, v porovnaní s 10 u DC United. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Columbus Crew je 26.0 (najmladší: T. Habroune (19), najstarší: S. Moreira (31)), zatiaľ čo DC United má priemer 25.8 (najmladší: Peglow (23), najstarší: A. Herrera (28)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Columbus Crew majú priemerne 10 ligových štartov, oproti 10 u DC United. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Columbus Crew3-4-2-14-4-2DC United
GKDEFMIDFWD
28Schulte31Moreira25Zawadzki21Cheberko11Aliyu6Nagbe7Chambost27Arfsten8Gazdag10Rossi16Habroune13Barraza22Herrera3Bartlett15Rowles28Schnegg18Dodson23Servania6Enow7Peglow20Benteke10Pirani

Náhradníci

Tréner: Wilfried Nancy

Náhradníci

Tréner: René Weiler

Columbus CrewSila pozíciíDC United
6.81
Ø Hodnotenie
6.63
6.82Brankár (1 v 1)
0G 0A0G 0A
6.55Obranca (3 v 4)6.74
0G 0A2G 0A
7.05Záložník (4 v 4)6.65
3G 5A0G 3A
6.89Útočník (3 v 2)6.27
6G 3A0G 0A
Columbus Crew3-4-2-1
28BrankárP. Schulte6.8
31ObrancaS. Moreira6.6
25ObrancaS. Zawadzki6.8
21ObrancaY. Cheberko6.3
11ZáložníkI. Aliyu
6ZáložníkD. Nagbe
7ZáložníkD. Chambost7.11A
27ZáložníkM. Arfsten7.03G4A
8ÚtočníkD. Gazdag6.61G
10ÚtočníkD. Rossi6.94G1A
16ÚtočníkT. Habroune7.21G2A
DC United4-4-2
13BrankárL. Barraza
22ObrancaA. Herrera6.6
3ObrancaL. Bartlett6.71G
15ObrancaK. Rowles6.91G
28ObrancaD. Schnegg
18ZáložníkD. Dodson
23ZáložníkB. Servania6.6
6ZáložníkBoris Enow
7ZáložníkPeglow6.73A
20ÚtočníkC. Benteke
10ÚtočníkGabriel Pirani6.3

Prehľad zápasu

Columbus Crew zdolal DC United 2:1. Zápas sa hral v Major League Soccer 2025. Góly strelili: D. Gazdag 31′ (pen.), C. Benteke 48′, L. Lappalainen 78′. Boli udelené 3 žlté karty, Bola udelená 1 červená karta. Columbus Crew mal 64% držanie lopty, DC United mal 36%. Columbus Crew mal 18 striel (5 na bránu), DC United mal 6 (1 na bránu). Očakávané góly: Columbus Crew 2.45 — DC United 0.45. Columbus Crew urobil 4 striedaní, DC United urobil 5.

Rivalita od 2012

Columbus Crew vs DC United vzájomné výsledky

30 stretnutí
Columbus Crew
15
výhier
Remízy
6
DC United
9
výhier
Góly spolu
82 · 2.7/zápas
Obaja skórovali
14/30 · 47%
Nad 2,5
16/30 · 53%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 24 v 2021

Aktuálna forma

Columbus Crew

LLLWWW

DC United

LDWWDD
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026