Menu

Colorado Rapids vs Sporting Kansas City

Dick's Sporting Goods Park, Commerce City, Colorado5. júla 2025 o 03:30

Udalosti zápasu

Colorado Rapids
Sporting Kansas City
Výkop
4′
D. Joveljic

asistencia: E. Thommy

Polčas
46′
J. FernandezI. James
53′
E. Thommy

asistencia: J. Pulskamp

58′
T. LeiboldM. Rodriguez
58′
S. SuleymanovD. Salloi
T. Ku-DiPietroC. Bassett
60′
J. AtencioD. Yapi
73′
73′
D. JoveljicM. Toye
C. HarrisK. Stewart-Baynes
81′
87′
E. ThommyS. Munoz
89′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

8Shots on Goal2
13Shots off Goal3
24Total Shots5
3Blocked Shots0
19Shots insidebox3
5Shots outsidebox2
7Fouls15
10Corner Kicks2
1Offsides0
67%Ball Possession33%
0Yellow Cards4
0Red Cards0
0Goalkeeper Saves7
512Total passes266
442Passes accurate186
86%Passes %70%
4.17expected_goals1.05
1goals_prevented1

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Colorado Rapids je 6.84, v porovnaní s 6.65 u Sporting Kansas City. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Colorado Rapids je Rafael Navarro (7.23), u Sporting Kansas City je to D. Joveljic (6.92).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Colorado Rapids prispeli v tejto sezóne 10 gólmi a 3 asistenciami, na čele s Rafael Navarro (7G). U Sporting Kansas City je to 7 gólov a 2 asistencií s lídrom D. Joveljic (5G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Colorado Rapids nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 6.82, zatiaľ čo Sporting Kansas City má 4 obrancov s priemerom 6.74. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Colorado Rapids nasadzuje 6 stredopoliarov s priemerom 6.70, oproti 3 u Sporting Kansas City s hodnotením 6.58. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Colorado Rapids nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 7.23, v porovnaní s 3 u Sporting Kansas City s priemerom 6.83. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 86% u Colorado Rapids a 82% u Sporting Kansas City. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Colorado Rapids nazbierali v tejto sezóne 7 žltých kariet, v porovnaní s 7 u Sporting Kansas City. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Colorado Rapids je 25.7 (najmladší: J. Atencio (23), najstarší: K. Rosenberry (32)), zatiaľ čo Sporting Kansas City má priemer 24.6 (najmladší: J. Bartlett (20), najstarší: M. Garcia (27)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Colorado Rapids majú priemerne 7 ligových štartov, oproti 9 u Sporting Kansas City. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Colorado Rapids4-2-3-14-3-3Sporting Kansas City
GKDEFMIDFWD
41Defreit.2Rosenbe.5Maxso6Awaziem99Travis20Ronan12Atencio14Harris10Mihailo.21Ku-DiPi.9Navarro1Pulskamp11Shelton15Miller24Fernand.14Leibold21Garcia16Bartlett22Bassong93Suleyma.9Joveljic26Thommy

Náhradníci

Tréner: Christopher Armas

Náhradníci

Tréner: Kerry Zavagnin

Colorado RapidsSila pozíciíSporting Kansas City
6.84
Ø Hodnotenie
6.65
6.87Brankár (1 v 1)6.39
0G 0A0G 0A
6.82Obranca (3 v 4)6.74
1G 0A0G 0A
6.70Záložník (6 v 3)6.58
2G 0A1G 1A
7.23Útočník (1 v 3)6.83
7G 3A6G 1A
Colorado Rapids4-2-3-1
41BrankárN. Defreitas-Hansen6.9
2ObrancaK. Rosenberry6.81G
5ObrancaA. Maxso
6ObrancaC. Awaziem
99ZáložníkJ. Travis
20ZáložníkC. Ronan6.81G
12ZáložníkJ. Atencio6.71G
14ZáložníkC. Harris
10ZáložníkD. Mihailovic
21ZáložníkT. Ku-DiPietro6.6
9ÚtočníkRafael Navarro7.27G3A
Sporting Kansas City4-3-3
1BrankárJ. Pulskamp6.4
11ObrancaK. Shelton
15ObrancaJ. Miller6.7
24ObrancaJ. Fernandez
14ObrancaT. Leibold
21ZáložníkM. Garcia6.81A
16ZáložníkJ. Bartlett6.61G
22ZáložníkZ. Bassong6.3
93ÚtočníkS. Suleymanov6.71G
9ÚtočníkD. Joveljic6.95G1A
26ÚtočníkE. Thommy

Prehľad zápasu

Sporting Kansas City zdolal Colorado Rapids 2:1. Zápas sa hral v Major League Soccer 2025. Góly strelili: D. Joveljic 4′, E. Thommy 53′, Rafael Navarro 89′ (pen.). Boli udelené 4 žlté karty. Colorado Rapids mal 67% držanie lopty, Sporting Kansas City mal 33%. Colorado Rapids mal 24 striel (8 na bránu), Sporting Kansas City mal 5 (2 na bránu). Očakávané góly: Colorado Rapids 4.17 — Sporting Kansas City 1.05. Colorado Rapids urobil 3 striedaní, Sporting Kansas City urobil 5.

Rivalita od 2012

Colorado Rapids vs Sporting Kansas City vzájomné výsledky

31 stretnutí
Colorado Rapids
11
výhier
Remízy
8
Sporting Kansas City
12
výhier
Góly spolu
85 · 2.7/zápas
Obaja skórovali
18/31 · 58%
Nad 2,5
16/31 · 52%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 42 v 2025

Aktuálna forma

Colorado Rapids

WLLDLD

Sporting Kansas City

WLDLLL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026