Menu

Chicago Fire vs Charlotte

Soldier Field29. júna 2025 o 02:30
32
Hostia

Charlotte

Rozhodca: Sergii Boiko

Udalosti zápasu

Chicago Fire
Charlotte
Výkop
18′
S. DoumbiaN. Scardina
B. Gutierrez

asistencia: P. Zinckernagel

25′
Polčas
J. BambaM. Haile-Selassie
46′
M. PinedaD. D'Avilla
46′
46′
L. AbadaD. Diani
56′
P. Biel

asistencia: W. Zaha

60′W. Zaha
J. Dean77′
79′P. Biel
86′
B. BronicoK. A. Calderon Vargas
S. OregelK. Acosta
89′
S. RogersO. Gonzalez
89′
89′
I. ToklomatiT. Smalls
H. CuypersT. Barlow
90+3′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal2
2Shots off Goal5
12Total Shots8
5Blocked Shots1
7Shots insidebox5
5Shots outsidebox3
13Fouls10
3Corner Kicks1
1Offsides1
56%Ball Possession44%
5Yellow Cards2
0Red Cards0
0Goalkeeper Saves2
622Total passes480
560Passes accurate413
90%Passes %86%
1.43expected_goals1.08
-1goals_prevented-1

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Chicago Fire je 6.95, v porovnaní s 6.94 u Charlotte. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Chicago Fire je H. Cuypers (7.83), u Charlotte je to A. Westwood (7.47).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Chicago Fire prispeli v tejto sezóne 17 gólmi a 8 asistenciami, na čele s H. Cuypers (11G). U Charlotte je to 13 gólov a 9 asistencií s lídrom P. Biel (6G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Chicago Fire nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.64, zatiaľ čo Charlotte má 4 obrancov s priemerom 6.45. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Chicago Fire nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 7.04, oproti 5 u Charlotte s hodnotením 6.97. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Chicago Fire nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 7.83, v porovnaní s 1 u Charlotte s priemerom 6.76. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 84% u Chicago Fire a 84% u Charlotte. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Chicago Fire nazbierali v tejto sezóne 8 žltých kariet, v porovnaní s 18 u Charlotte. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Chicago Fire je 28.1 (najmladší: S. Oregel (20), najstarší: J. Gal (32)), zatiaľ čo Charlotte má priemer 28.8 (najmladší: I. Toklomati (21), najstarší: A. Westwood (35)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Chicago Fire majú priemerne 6 ligových štartov, oproti 10 u Charlotte. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Chicago Fire4-2-3-14-2-3-1Charlotte
GKDEFMIDFWD
25Gal24Dean5Rogers3Elliott15Gutman35Oregel22Pineda11Zincker.17Gutierr.19Bamba9Cuypers1Kahlina2Marshal.29Malanda4Privett21Doumbia8Westwood13Bronico11Abada16Biel10Zaha17Tokloma.

Náhradníci

Tréner: Mike Matkovich

Náhradníci

Tréner: Dean Smith

Chicago FireSila pozíciíCharlotte
6.95
Ø Hodnotenie
6.94
Brankár (1 v 1)7.45
0G 0A0G 0A
6.64Obranca (4 v 4)6.45
0G 3A0G 0A
7.04Záložník (5 v 5)6.97
6G 5A9G 8A
7.83Útočník (1 v 1)6.76
11G 0A4G 1A
Chicago Fire4-2-3-1
25BrankárJ. Gal
24ObrancaJ. Dean6.6
5ObrancaS. Rogers6.3
3ObrancaJ. Elliott6.91A
15ObrancaA. Gutman6.82A
35ZáložníkS. Oregel6.7
22ZáložníkM. Pineda6.8
11ZáložníkP. Zinckernagel7.54G3A
17ZáložníkB. Gutierrez
19ZáložníkJ. Bamba7.22G2A
9ÚtočníkH. Cuypers7.811G
Charlotte4-2-3-1
1BrankárK. Kahlina7.5
2ObrancaJ. Marshall-Rutty
29ObrancaA. Malanda
4ObrancaA. Privett6.5
21ObrancaS. Doumbia
8ZáložníkA. Westwood7.51G1A
13ZáložníkB. Bronico6.7
11ZáložníkL. Abada6.72A
16ZáložníkP. Biel7.06G4A
10ZáložníkW. Zaha7.02G1A
17ÚtočníkI. Toklomati6.84G1A

Prehľad zápasu

Chicago Fire zdolal Charlotte 3:2. Zápas sa hral v Major League Soccer 2025. Góly strelili: P. Zinckernagel 23′, B. Gutierrez 25′, H. Cuypers 33′, P. Biel 56′, I. Toklomati 59′. Bolo udelených 7 žltých kariet. Chicago Fire mal 56% držanie lopty, Charlotte mal 44%. Chicago Fire mal 12 striel (5 na bránu), Charlotte mal 8 (2 na bránu). Očakávané góly: Chicago Fire 1.43 — Charlotte 1.08. Chicago Fire urobil 5 striedaní, Charlotte urobil 4.

Rivalita od 2022

Chicago Fire vs Charlotte vzájomné výsledky

7 stretnutí
Chicago Fire
2
výhier
Remízy
0
Charlotte
5
výhier
Góly spolu
28 · 4.0/zápas
Obaja skórovali
5/7 · 71%
Nad 2,5
5/7 · 71%

Aktuálna forma

Chicago Fire

WLLLWD

Charlotte

LDLLLL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026