Menu

Portland Timbers vs St Louis City

Providence Park, Portland9. júna 2025 o 01:00
Rozhodca: Malik Badawi

Udalosti zápasu

Portland Timbers
St. Louis City
Výkop
Polčas
56′
J. OrtizC. Paredes
63′
K. KelsyF. Mora
63′
64′
Joao KlaussB. McSorley
65′
A. MoralesJ. Girdwood-Reich
73′
T. TotlandJ. Zalinsky
D. Pereira da CostaO. Fernandez
81′
88′
S. BecherT. Ostrak
88′
C. PompeuX. Silva
J. MosqueraE. Miller
90+2′
S. MorenoD. Chara
90+3′
D. Ayala

asistencia: S. Moreno

90′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

7Shots on Goal8
5Shots off Goal7
18Total Shots18
6Blocked Shots3
13Shots insidebox13
5Shots outsidebox5
12Fouls8
7Corner Kicks4
0Offsides4
51%Ball Possession49%
3Yellow Cards2
0Red Cards0
7Goalkeeper Saves5
460Total passes440
402Passes accurate368
87%Passes %84%
1.72expected_goals2.57
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Portland Timbers je 6.97, v porovnaní s 6.84 u St. Louis City. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Portland Timbers je J. Mosquera (8.20), u St. Louis City je to M. Hartel (7.47).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Portland Timbers prispeli v tejto sezóne 7 gólmi a 7 asistenciami, na čele s K. Kelsy (4G). U St. Louis City je to 5 gólov a 4 asistencií s lídrom M. Hartel (3G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Portland Timbers nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.13, zatiaľ čo St. Louis City má 4 obrancov s priemerom 6.67. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Portland Timbers nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.72, oproti 5 u St. Louis City s hodnotením 6.89. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Portland Timbers nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.96, v porovnaní s 1 u St. Louis City s priemerom —. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 86% u Portland Timbers a 81% u St. Louis City. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Portland Timbers nazbierali v tejto sezóne 6 žltých kariet, v porovnaní s 3 u St. Louis City. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Portland Timbers je 25.0 (najmladší: K. Kelsy (21), najstarší: J. Ortiz (29)), zatiaľ čo St. Louis City má priemer 28.5 (najmladší: T. Totland (26), najstarší: R. Burki (35)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Portland Timbers majú priemerne 8 ligových štartov, oproti 9 u St. Louis City. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Portland Timbers4-2-3-14-2-3-1St. Louis City
GKDEFMIDFWD
41Pantemis29Mosquera13Zuparic4Miller27Fory80Ortiz24Ayala30Moreno10Costa11Antony19Kelsy1Burki14Totland5Kessler32Baumgar.99Reid20Watts27Morales11Becher17Hartel12Pompeu9Klauss

Náhradníci

Tréner: Philip John Neville

Náhradníci

Tréner: David Critchley

Portland TimbersSila pozíciíSt. Louis City
6.97
Ø Hodnotenie
6.84
7.26Brankár (1 v 1)7.04
0G 0A0G 0A
7.13Obranca (4 v 4)6.67
1G 1A1G 0A
6.72Záložník (5 v 5)6.89
2G 4A4G 4A
6.96Útočník (1 v 1)
4G 2A0G 0A
Portland Timbers4-2-3-1
41BrankárJ. Pantemis7.3
29ObrancaJ. Mosquera8.21G1A
13ObrancaD. Zuparic
4ObrancaK. Miller6.6
27ObrancaJ. Fory6.6
80ZáložníkJ. Ortiz6.81A
24ZáložníkD. Ayala
30ZáložníkS. Moreno
10ZáložníkD. Pereira da Costa6.81G2A
11ZáložníkAntony6.51G1A
19ÚtočníkK. Kelsy7.04G2A
St. Louis City4-2-3-1
1BrankárR. Burki7.0
14ObrancaT. Totland6.6
5ObrancaH. Kessler
32ObrancaT. Baumgartl6.71G
99ObrancaJ. Reid
20ZáložníkA. Watts
27ZáložníkA. Morales
11ZáložníkS. Becher6.51G3A
17ZáložníkM. Hartel7.53G1A
12ZáložníkC. Pompeu6.7
9ÚtočníkJoao Klauss

Prehľad zápasu

Portland Timbers zdolal St. Louis City 2:1. Zápas sa hral v Major League Soccer 2025. Góly strelili: A. Watts 50′, Antony 56′, D. Ayala 90′. Bolo udelených 5 žltých kariet. Portland Timbers mal 51% držanie lopty, St. Louis City mal 49%. Portland Timbers mal 18 striel (7 na bránu), St. Louis City mal 18 (8 na bránu). Očakávané góly: Portland Timbers 1.72 — St. Louis City 2.57. Portland Timbers urobil 5 striedaní, St. Louis City urobil 5.

Rivalita od 2023

Portland Timbers vs St. Louis City vzájomné výsledky

6 stretnutí
Portland Timbers
1
výhier
Remízy
2
St. Louis City
3
výhier
Góly spolu
21 · 3.5/zápas
Obaja skórovali
5/6 · 83%
Nad 2,5
5/6 · 83%

Aktuálna forma

Portland Timbers

DWLWLW

St. Louis City

WWLWLL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026