Menu

Chicago Fire vs Atlanta United Fc

Soldier Field, Chicago10. mája 2025 o 20:30
Rozhodca: Lukasz Szpala

Udalosti zápasu

Chicago Fire
Atlanta United FC
Výkop
H. Cuypers

Penalty

14′
Polčas
73′
A. FortuneT. Muyumba
73′
R. HernandezS. Lobjanidze
73′
M. KlichB. Slisz
80′
S. Rogers

Own Goal

J. DeanO. Glasgow
81′
P. ZinckernagelM. Haile-Selassie
81′
S. OregelR. Kouame
81′
81′
B. LennonN. Cobb
B. GutierrezO. Gonzalez
90′
90′
M. EdwardsJ. Thiare
Riadny čas

Štatistiky zápasu

8Shots on Goal2
6Shots off Goal6
18Total Shots13
4Blocked Shots5
9Shots insidebox11
9Shots outsidebox2
10Fouls9
9Corner Kicks1
1Offsides1
52%Ball Possession48%
2Yellow Cards3
0Red Cards0
2Goalkeeper Saves6
468Total passes435
379Passes accurate341
81%Passes %78%
2.62expected_goals1.31
1goals_prevented1

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Chicago Fire je 6.95, v porovnaní s 6.84 u Atlanta United FC. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Chicago Fire je H. Cuypers (7.85), u Atlanta United FC je to M. Almiron (7.41).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Chicago Fire prispeli v tejto sezóne 20 gólmi a 10 asistenciami, na čele s H. Cuypers (13G). U Atlanta United FC je to 9 gólov a 7 asistencií s lídrom A. Miranchuk (5G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Chicago Fire nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.68, zatiaľ čo Atlanta United FC má 5 obrancov s priemerom 6.39. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Chicago Fire nasadzuje 3 stredopoliarov s priemerom 6.71, oproti 4 u Atlanta United FC s hodnotením 7.18. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Chicago Fire nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 7.48, v porovnaní s 1 u Atlanta United FC s priemerom 6.68. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 83% u Chicago Fire a 81% u Atlanta United FC. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Chicago Fire nazbierali v tejto sezóne 12 žltých kariet, v porovnaní s 4 u Atlanta United FC. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Chicago Fire je 28.1 (najmladší: S. Oregel (20), najstarší: J. Gal (32)), zatiaľ čo Atlanta United FC má priemer 26.7 (najmladší: M. Edwards (22), najstarší: M. Almiron (31)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Chicago Fire majú priemerne 7 ligových štartov, oproti 8 u Atlanta United FC. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Chicago Fire4-3-35-4-1Atlanta United FC
GKDEFMIDFWD
25Gal24Dean5Rogers3Elliott15Gutman35Oregel22Pineda17Gutierr.11Zincker.9Cuypers19Bamba1Guzan11Lennon47Edwards3Williams44Abram2Hernand.10Almiron43Klich35Fortune59Miranch.19Lath

Náhradníci

Tréner: Mike Matkovich

Náhradníci

Tréner: Ronny Deila

Chicago FireSila pozíciíAtlanta United FC
6.95
Ø Hodnotenie
6.84
6.68Obranca (4 v 5)6.39
0G 3A0G 1A
6.71Záložník (3 v 4)7.18
0G 0A7G 4A
7.48Útočník (3 v 1)6.68
20G 7A2G 2A
Chicago Fire4-3-3
25BrankárJ. Gal
24ObrancaJ. Dean6.6
5ObrancaS. Rogers6.3
3ObrancaJ. Elliott7.01A
15ObrancaA. Gutman6.82A
35ZáložníkS. Oregel6.7
22ZáložníkM. Pineda6.7
17ZáložníkB. Gutierrez
11ÚtočníkP. Zinckernagel7.55G5A
9ÚtočníkH. Cuypers7.813G
19ÚtočníkJ. Bamba7.12G2A
Atlanta United FC5-4-1
1BrankárB. Guzan
11ObrancaB. Lennon
47ObrancaM. Edwards6.61A
3ObrancaD. Williams
44ObrancaL. Abram
2ObrancaR. Hernandez6.2
10ZáložníkM. Almiron7.42A
43ZáložníkM. Klich
35ZáložníkA. Fortune6.82G
59ZáložníkA. Miranchuk7.35G2A
19ÚtočníkE. Latte Lath6.72G2A

Prehľad zápasu

Chicago Fire zdolal Atlanta United FC 2:1. Zápas sa hral v Major League Soccer 2025. Góly strelili: H. Cuypers 14′ (pen.), S. Rogers 80′ (o.g.), R. Kouame 86′. Bolo udelených 5 žltých kariet. Chicago Fire mal 52% držanie lopty, Atlanta United FC mal 48%. Chicago Fire mal 18 striel (8 na bránu), Atlanta United FC mal 13 (2 na bránu). Očakávané góly: Chicago Fire 2.62 — Atlanta United FC 1.31. Chicago Fire urobil 4 striedaní, Atlanta United FC urobil 5.

Rivalita od 2017

Chicago Fire vs Atlanta United FC vzájomné výsledky

18 stretnutí
Chicago Fire
6
výhier
Remízy
4
Atlanta United FC
8
výhier
Góly spolu
52 · 2.9/zápas
Obaja skórovali
8/18 · 44%
Nad 2,5
11/18 · 61%

Aktuálna forma

Chicago Fire

WWLLLW

Atlanta United FC

DLWWWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026