Menu

Fc Dallas vs Vancouver Whitecaps

Toyota Stadium, Frisco16. marca 2025 o 01:30
Rozhodca: Jair Antonio Maruffo

Udalosti zápasu

FC Dallas
Vancouver Whitecaps
Výkop
Polčas
PedrinhoB. Kamungo
56′
65′
A. AhmedJ. Nelson
S. LletgetT. Ntsabeleng
71′
78′
A. CubasR. Priso-Mbongue
79′
J. NgandoJ. Badwal
RamiroL. Abubakar
81′
L. FarringtonP. Delgado
81′
90′
B. WhiteD. Rios
90′
P. ViteB. Utvik
Riadny čas

Štatistiky zápasu

0Shots on Goal5
4Shots off Goal2
6Total Shots8
2Blocked Shots1
3Shots insidebox6
3Shots outsidebox2
16Fouls15
2Corner Kicks8
0Offsides2
43%Ball Possession57%
2Yellow Cards2
0Red Cards0
4Goalkeeper Saves0
412Total passes534
318Passes accurate461
77%Passes %86%
0.24expected_goals0.84
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy FC Dallas je 7.01, v porovnaní s 7.17 u Vancouver Whitecaps. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč FC Dallas je P. Musa (7.57), u Vancouver Whitecaps je to S. Berhalter (7.84).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky FC Dallas prispeli v tejto sezóne 15 gólmi a 8 asistenciami, na čele s P. Musa (10G). U Vancouver Whitecaps je to 17 gólov a 8 asistencií s lídrom B. White (8G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

FC Dallas nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.90, zatiaľ čo Vancouver Whitecaps má 4 obrancov s priemerom 7.12. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

FC Dallas nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.89, oproti 3 u Vancouver Whitecaps s hodnotením 7.32. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

FC Dallas nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 7.57, v porovnaní s 3 u Vancouver Whitecaps s priemerom 7.01. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 80% u FC Dallas a 84% u Vancouver Whitecaps. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu FC Dallas nazbierali v tejto sezóne 9 žltých kariet, v porovnaní s 13 u Vancouver Whitecaps. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky FC Dallas je 28.3 (najmladší: L. Farrington (24), najstarší: S. Ibeagha (33)), zatiaľ čo Vancouver Whitecaps má priemer 26.7 (najmladší: E. Ocampo (22), najstarší: Y. Takaoka (29)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu FC Dallas majú priemerne 11 ligových štartov, oproti 8 u Vancouver Whitecaps. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

FC Dallas4-2-3-14-3-3Vancouver Whitecaps
GKDEFMIDFWD
1Paes18Moore3Urhoghi.25Ibeagha4Farfan17Ramiro8Lletget23Farring.10Acosta20Pedrinho9Musa1Takaoka18Ocampo33Blackmon4Veselin.2Laborda16Berhalt.20Cubas26Ngando45Vite24White22Ahmed

Náhradníci

Tréner: Eric Quill

Náhradníci

Tréner: Jesper Ingemann Sørensen

FC DallasSila pozíciíVancouver Whitecaps
7.01
Ø Hodnotenie
7.17
Brankár (1 v 1)7.05
0G 0A0G 1A
6.90Obranca (4 v 4)7.12
1G 3A5G 2A
6.89Záložník (5 v 3)7.32
4G 3A4G 5A
7.57Útočník (1 v 3)7.01
10G 2A8G 0A
FC Dallas4-2-3-1
1BrankárM. Paes
18ObrancaS. Moore6.71A
3ObrancaO. Urhoghide7.21G1A
25ObrancaS. Ibeagha6.81A
4ObrancaM. Farfan
17ZáložníkRamiro6.81A
8ZáložníkS. Lletget
23ZáložníkL. Farrington7.04G2A
10ZáložníkL. Acosta
20ZáložníkPedrinho
9ÚtočníkP. Musa7.610G2A
Vancouver Whitecaps4-3-3
1BrankárY. Takaoka7.01A
18ObrancaE. Ocampo7.01G
33ObrancaT. Blackmon7.21G
4ObrancaR. Veselinovic
2ObrancaM. Laborda7.13G2A
16ZáložníkS. Berhalter7.84G4A
20ZáložníkA. Cubas7.21A
26ZáložníkJ. Ngando6.9
45ÚtočníkP. Vite
24ÚtočníkB. White7.08G
22ÚtočníkA. Ahmed

Prehľad zápasu

Vancouver Whitecaps zdolal FC Dallas 1:0. Zápas sa hral v Major League Soccer 2025. Góly strelili: T. Blackmon 54′. Boli udelené 4 žlté karty. FC Dallas mal 43% držanie lopty, Vancouver Whitecaps mal 57%. FC Dallas mal 6 striel (0 na bránu), Vancouver Whitecaps mal 8 (5 na bránu). Očakávané góly: FC Dallas 0.24 — Vancouver Whitecaps 0.84. FC Dallas urobil 4 striedaní, Vancouver Whitecaps urobil 5.

Rivalita od 2016

FC Dallas vs Vancouver Whitecaps vzájomné výsledky

19 stretnutí
FC Dallas
4
výhier
Remízy
6
Vancouver Whitecaps
9
výhier
Góly spolu
55 · 2.9/zápas
Obaja skórovali
12/19 · 63%
Nad 2,5
13/19 · 68%

Aktuálna forma

FC Dallas

LWWLLD

Vancouver Whitecaps

WDDWWW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026