Menu

U N A M Pumas vs Cruz Azul

Riadny čas

Liga MX · Sezóna 2023

Estadio Olímpico Universitario, D.F.10. mája 2024 o 03:00
02
Hostia

Cruz Azul

Rozhodca: L. Santander

Udalosti zápasu

U.N.A.M. - Pumas
Cruz Azul
Výkop
26′
I. Rivero

asistencia: R. Huescas

31′José Rivero
VAR
32′Card reviewed
Polčas
57′
L. Faravelli

asistencia: R. Huescas

J. RivasE. Salvio
63′
A. AldreteP. Monroy
63′
Rogelio Funes Mori64′
P. BennevendoG. Martínez
72′
79′
I. RiveroÉ. Lira
80′Carlos Rodríguez
Leonardo Suárez81′
P. QuispeR. Ergas
82′
R. Funes MoriC. Tabó
82′
85′
C. RotondiA. Gutiérrez
87′
U. AntunaÁ. Sepúlveda
Riadny čas

Štatistiky zápasu

3Shots on Goal8
6Shots off Goal4
15Total Shots16
6Blocked Shots4
9Shots insidebox9
6Shots outsidebox7
11Fouls12
7Corner Kicks2
4Offsides1
46%Ball Possession54%
2Yellow Cards2
0Red Cards0
6Goalkeeper Saves3
406Total passes497
339Passes accurate432
83%Passes %87%
0expected_goals0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy U.N.A.M. - Pumas je 6.75, v porovnaní s 6.91 u Cruz Azul. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč U.N.A.M. - Pumas je L. Magallán (7.05), u Cruz Azul je to C. Rodríguez (7.30).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky U.N.A.M. - Pumas prispeli v tejto sezóne 1 gólmi a 2 asistenciami, na čele s R. Funes Mori (1G). U Cruz Azul je to 14 gólov a 18 asistencií s lídrom C. Rodríguez (7G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

U.N.A.M. - Pumas nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.80, zatiaľ čo Cruz Azul má 3 obrancov s priemerom 6.96. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

U.N.A.M. - Pumas nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.73, oproti 5 u Cruz Azul s hodnotením 6.87. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

U.N.A.M. - Pumas nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.70, v porovnaní s 2 u Cruz Azul s priemerom 6.99. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 78% u U.N.A.M. - Pumas a 82% u Cruz Azul. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu U.N.A.M. - Pumas nazbierali v tejto sezóne 14 žltých kariet, v porovnaní s 39 u Cruz Azul. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky U.N.A.M. - Pumas je 27.4 (najmladší: J. Rivas (23), najstarší: R. Funes Mori (34)), zatiaľ čo Cruz Azul má priemer 29.4 (najmladší: K. Mier (25), najstarší: I. Rivero (33)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu U.N.A.M. - Pumas majú priemerne 10 ligových štartov, oproti 28 u Cruz Azul. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

U.N.A.M. - Pumas4-2-3-13-1-4-2Cruz Azul
GKDEFMIDFWD
1González189Rivas2Benneve.4Magallán16Aldrete15Rivas18Caicedo32Suárez27Quispe12Huerta29Mori23Mier4Ditta3Salcedo33Piovi19Rodrígu.18Huescas15Rivero8Faravel.13Cándido7Antuna29Rotondi

Náhradníci

Tréner: G. Lema

Náhradníci

Tréner: M. Anselmi

U.N.A.M. - PumasSila pozíciíCruz Azul
6.75
Ø Hodnotenie
6.91
Brankár (1 v 1)6.87
0G 0A0G 0A
6.80Obranca (4 v 3)6.96
0G 1A0G 4A
6.73Záložník (5 v 5)6.87
0G 1A9G 7A
6.70Útočník (1 v 2)6.99
1G 0A5G 7A
U.N.A.M. - Pumas4-2-3-1
1BrankárJ. González
189ObrancaJ. Rivas6.5
2ObrancaP. Bennevendo6.81A
4ObrancaL. Magallán7.0
16ObrancaA. Aldrete
15ZáložníkU. Rivas6.5
18ZáložníkJ. Caicedo6.71A
32ZáložníkL. Suárez
27ZáložníkP. Quispe6.9
12ZáložníkC. Huerta
29ÚtočníkR. Funes Mori6.71G
Cruz Azul3-1-4-2
23BrankárK. Mier6.9
4ObrancaW. Ditta7.02A
3ObrancaC. Salcedo
33ObrancaG. Piovi7.02A
19ZáložníkC. Rodríguez7.37G5A
18ZáložníkR. Huescas
15ZáložníkI. Rivero6.72G1A
8ZáložníkL. Faravelli6.61A
13ZáložníkC. Cándido
7ÚtočníkU. Antuna
29ÚtočníkC. Rotondi7.05G7A

Prehľad zápasu

Cruz Azul zdolal U.N.A.M. - Pumas 2:0. Zápas sa hral v Liga MX 2023. Góly strelili: I. Rivero 26′, L. Faravelli 57′. Bolo udelených 4 žltých kariet. U.N.A.M. - Pumas mal 46% držanie lopty, Cruz Azul mal 54%. U.N.A.M. - Pumas mal 15 striel (3 na bránu), Cruz Azul mal 16 (8 na bránu). U.N.A.M. - Pumas urobil 5 striedaní, Cruz Azul urobil 3. VAR zasiahol: Card reviewed (José Rivero 32′).

Rivalita od 2016

U.N.A.M. - Pumas vs Cruz Azul vzájomné výsledky

27 stretnutí
U.N.A.M. - Pumas
7
výhier
Remízy
7
Cruz Azul
13
výhier
Góly spolu
80 · 3.0/zápas
Obaja skórovali
17/27 · 63%
Nad 2,5
17/27 · 63%

Aktuálna forma

U.N.A.M. - Pumas

DWWWWD

Cruz Azul

WWDDDL

Predpoveď zápasu

U.N.A.M. - Pumas

45%

Výhra domácich

 

45%

Remíza

Cruz Azul

10%

Výhra hostí

Odporúčanie modelu

Combo Double chance : U.N.A.M. - Pumas or draw and -3.5 goals

50%Forma50%
57%Útok43%
60%Obrana40%
29%Vzájomné zápasy71%
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026