Menu

Machida Zelvia vs Yokohama F Marinos

Riadny čas

J1 League · Sezóna 2024

Japan National Stadium, Tokyo20. júla 2024 o 11:00
Domáci

Machida Zelvia

12
Hostia

Yokohama F. Marinos

Rozhodca: T. Mikuriya

Udalosti zápasu

Machida Zelvia
Yokohama F. Marinos
Výkop
Erik19′
33′
Anderson Lopes

Penalty

38′Jun Amano
43′
J. Amano

asistencia: R. Kato

Polčas
K. FujimotoB. Vásquez
46′
K. HayashiD. Sugioka
46′
Gen Shoji58′
59′
J. AmanoT. Nishimura
70′
ÉlberR. Miyaichi
71′
R. KatoH. Kato
ErikY. Nakashima
78′
G. ShōjiK. Ashibe
78′
Na Sang-HoK. Shibato
78′
82′
Yan MatheusK. Mizunuma
83′
Anderson LopesA. Uenaka
84′Takuma Nishimura
M. Duke

asistencia: H. Shimoda

85′
90+4′Hijiri Kato
Riadny čas

Štatistiky zápasu

2Shots on Goal3
3Shots off Goal3
10Total Shots8
5Blocked Shots2
9Shots insidebox5
1Shots outsidebox3
18Fouls13
6Corner Kicks5
0Offsides0
41%Ball Possession59%
2Yellow Cards3
0Red Cards0
1Goalkeeper Saves1
294Total passes461
222Passes accurate381
76%Passes %83%
0.50expected_goals1.58
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Machida Zelvia je 6.89, v porovnaní s 6.86 u Yokohama F. Marinos. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Machida Zelvia je I. Drešević (7.08), u Yokohama F. Marinos je to Yan Matheus (7.10).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Machida Zelvia prispeli v tejto sezóne 20 gólmi a 11 asistenciami, na čele s Na Sang-Ho (6G). U Yokohama F. Marinos je to 15 gólov a 11 asistencií s lídrom Yan Matheus (5G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Machida Zelvia nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.95, zatiaľ čo Yokohama F. Marinos má 4 obrancov s priemerom 6.88. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Machida Zelvia nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 6.83, oproti 4 u Yokohama F. Marinos s hodnotením 6.88. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Machida Zelvia nasadzuje 2 útočníka(-ov) s priemerom 6.79, v porovnaní s 2 u Yokohama F. Marinos s priemerom 6.78. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 69% u Machida Zelvia a 40% u Yokohama F. Marinos. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Machida Zelvia nazbierali v tejto sezóne 20 žltých kariet, v porovnaní s 16 u Yokohama F. Marinos. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Machida Zelvia je 29.5 (najmladší: H. Mochizuki (24), najstarší: H. Shimoda (34)), zatiaľ čo Yokohama F. Marinos má priemer 31.2 (najmladší: R. Kato (26), najstarší: H. Iikura (39)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Machida Zelvia majú priemerne 29 ligových štartov, oproti 23 u Yokohama F. Marinos. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Machida Zelvia4-4-24-4-1-1Yokohama F. Marinos
GKDEFMIDFWD
1Tani33Mochizu.5Drešević3Shōji26Hayashi10Sang-Ho8Sento18Shimoda22Fujimoto11Erik15Duke21Iikura27Matsuba.15Kamijima5Eduardo16Kato11Matheus8Kida6Watanabe7Élber20Amano10Lopes

Náhradníci

Tréner: G. Kuroda

Náhradníci

Tréner: J. Hutchinson

Machida ZelviaSila pozíciíYokohama F. Marinos
6.89
Ø Hodnotenie
6.86
7.03Brankár (1 v 1)6.92
0G 0A0G 0A
6.95Obranca (4 v 4)6.88
9G 4A0G 2A
6.83Záložník (4 v 4)6.88
8G 5A8G 6A
6.79Útočník (2 v 2)6.78
3G 2A7G 3A
Machida Zelvia4-4-2
1BrankárK. Tani7.0
33ObrancaH. Mochizuki6.91G1A
5ObrancaI. Drešević7.11G1A
3ObrancaG. Shōji7.03G1A
26ObrancaK. Hayashi6.84G1A
10ZáložníkNa Sang-Ho6.86G3A
8ZáložníkK. Sento6.81G1A
18ZáložníkH. Shimoda6.91G1A
22ZáložníkK. Fujimoto
11ÚtočníkErik6.81A
15ÚtočníkM. Duke6.83G1A
Yokohama F. Marinos4-4-1-1
21BrankárH. Iikura6.9
27ObrancaK. Matsubara6.9
15ObrancaT. Kamijima
5ObrancaEduardo
16ObrancaR. Kato6.92A
11ZáložníkYan Matheus7.15G3A
8ZáložníkT. Kida6.82G1A
6ZáložníkK. Watanabe6.82A
7ZáložníkÉlber6.91G
20ÚtočníkJ. Amano6.85G2A
10ÚtočníkAnderson Lopes6.72G1A

Prehľad zápasu

Yokohama F. Marinos zdolal Machida Zelvia 2:1. Zápas sa hral v J1 League 2024. Góly strelili: Anderson Lopes 33′ (pen.), J. Amano 43′, M. Duke 85′. Bolo udelených 5 žltých kariet. Machida Zelvia mal 41% držanie lopty, Yokohama F. Marinos mal 59%. Machida Zelvia mal 10 striel (2 na bránu), Yokohama F. Marinos mal 8 (3 na bránu). Očakávané góly: Machida Zelvia 0.50 — Yokohama F. Marinos 1.58. Machida Zelvia urobil 5 striedaní, Yokohama F. Marinos urobil 5.

Rivalita od 2025

Machida Zelvia vs Yokohama F. Marinos vzájomné výsledky

2 stretnutí
Machida Zelvia
0
výhier
Remízy
1
Yokohama F. Marinos
1
výhier
Góly spolu
3 · 1.5/zápas
Obaja skórovali
0/2 · 0%
Nad 2,5
1/2 · 50%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 03 v 2025Všetkých 2 stretnutí

Aktuálna forma

Machida Zelvia

LWWWDW

Yokohama F. Marinos

LWWWWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 15. 3. 2026