Menu

Gamba Osaka vs Vissel Kobe

Riadny čas

J1 League · Sezóna 2024

Panasonic Stadium Suita, Suita22. júna 2024 o 11:30
21
Rozhodca: H. Shimizu

Udalosti zápasu

Gamba Osaka
Vissel Kobe
Výkop
Takashi Usami19′
VAR
21′Goal cancelled
Tokuma Suzuki28′
K. YamadaI. Sakamoto
34′
37′Takahiro Ogihara
Polčas
Dawhan53′
54′Tetsushi Yamakawa
61′
T. OhgiharaY. Ideguchi
61′
H. IdeT. Miyashiro
DawhanN. Lavi
66′
T. UsamiI. Jebali
67′
73′
T. YamakawaY. Honda
73′
D. SasakiJean Patrick
83′
Y. OsakoR. Hirose
H. Yamaguchi

Own Goal

85′
R. YamashitaR. Matsuda
86′
Welton FelipeJuan Alano
86′
VAR
89′Penalty confirmed
90+1′
Y. Muto

Penalty

Riadny čas

Štatistiky zápasu

3Shots on Goal4
2Shots off Goal2
7Total Shots12
2Blocked Shots6
3Shots insidebox9
4Shots outsidebox3
16Fouls8
3Corner Kicks9
2Offsides1
44%Ball Possession56%
3Yellow Cards2
0Red Cards0
3Goalkeeper Saves2
312Total passes388
227Passes accurate293
73%Passes %76%
0expected_goals0
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Gamba Osaka je 6.96, v porovnaní s 7.04 u Vissel Kobe. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Gamba Osaka je R. Handa (7.19), u Vissel Kobe je to Matheus Thuler (7.25).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Gamba Osaka prispeli v tejto sezóne 22 gólmi a 12 asistenciami, na čele s T. Usami (8G). U Vissel Kobe je to 20 gólov a 17 asistencií s lídrom Y. Osako (8G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Gamba Osaka nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.00, zatiaľ čo Vissel Kobe má 4 obrancov s priemerom 7.11. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Gamba Osaka nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.83, oproti 3 u Vissel Kobe s hodnotením 6.95. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Gamba Osaka nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 7.15, v porovnaní s 3 u Vissel Kobe s priemerom 7.08. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 49% u Gamba Osaka a —% u Vissel Kobe. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Gamba Osaka nazbierali v tejto sezóne 16 žltých kariet, v porovnaní s 16 u Vissel Kobe. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Gamba Osaka je 29.0 (najmladší: R. Handa (23), najstarší: J. Ichimori (34)), zatiaľ čo Vissel Kobe má priemer 30.9 (najmladší: Matheus Thuler (26), najstarší: Y. Osako (35)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Gamba Osaka majú priemerne 32 ligových štartov, oproti 30 u Vissel Kobe. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Gamba Osaka4-2-3-14-3-3Vissel Kobe
GKDEFMIDFWD
22Ichimori3Handa20Nakatani2Fukuoka4Kurokawa23Dawhan16Suzuki17Yamashi.9Yamada97Felipe7Usami1Maekawa24Sakai4Yamakawa3Thuler19Hatsuse96Yamaguc.6Ohgihara18Ide11Muto10Osako22Sasaki

Náhradníci

Tréner: Daniel Algaba

Náhradníci

Tréner: T. Yoshida

Gamba OsakaSila pozíciíVissel Kobe
6.96
Ø Hodnotenie
7.04
6.95Brankár (1 v 1)6.91
0G 1A0G 0A
7.00Obranca (4 v 4)7.11
6G 6A4G 2A
6.83Záložník (5 v 3)6.95
8G 3A2G 4A
7.15Útočník (1 v 3)7.08
8G 2A14G 11A
Gamba Osaka4-2-3-1
22BrankárJ. Ichimori7.01A
3ObrancaR. Handa7.21G4A
20ObrancaS. Nakatani7.02G
2ObrancaS. Fukuoka7.01G
4ObrancaK. Kurokawa6.82G2A
23ZáložníkDawhan
16ZáložníkT. Suzuki6.6
17ZáložníkR. Yamashita7.17G1A
9ZáložníkK. Yamada
97ZáložníkWelton Felipe6.81G2A
7ÚtočníkT. Usami7.28G2A
Vissel Kobe4-3-3
1BrankárD. Maekawa6.9
24ObrancaG. Sakai7.01G1A
4ObrancaT. Yamakawa7.0
3ObrancaMatheus Thuler7.33G1A
19ObrancaR. Hatsuse
96ZáložníkH. Yamaguchi
6ZáložníkT. Ohgihara7.22G3A
18ZáložníkH. Ide6.71A
11ÚtočníkY. Muto6.91G1A
10ÚtočníkY. Osako7.18G3A
22ÚtočníkD. Sasaki7.25G7A

Prehľad zápasu

Gamba Osaka zdolal Vissel Kobe 2:1. Zápas sa hral v J1 League 2024. Góly strelili: Welton Felipe 70′, H. Yamaguchi 85′ (o.g.), Y. Muto 90′ (pen.). Bolo udelených 5 žltých kariet. Gamba Osaka mal 44% držanie lopty, Vissel Kobe mal 56%. Gamba Osaka mal 7 striel (3 na bránu), Vissel Kobe mal 12 (4 na bránu). Gamba Osaka urobil 5 striedaní, Vissel Kobe urobil 5. VAR zasiahol: Goal cancelled (Yuya Osako 21′), Penalty confirmed (Yoshinori Muto 89′).

Rivalita od 2012

Gamba Osaka vs Vissel Kobe vzájomné výsledky

33 stretnutí
Gamba Osaka
12
výhier
Remízy
7
Vissel Kobe
14
výhier
Góly spolu
88 · 2.7/zápas
Obaja skórovali
17/33 · 52%
Nad 2,5
16/33 · 48%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 34 v 2019

Aktuálna forma

Gamba Osaka

WLWDWD

Vissel Kobe

LDWWLW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026