Menu

Gamba Osaka vs Cerezo Osaka

Riadny čas

J1 League · Sezóna 2024

Panasonic Stadium Suita, Suita6. mája 2024 o 06:05
10
Hostia

Cerezo Osaka

Rozhodca: T. Okabe

Udalosti zápasu

Gamba Osaka
Cerezo Osaka
Výkop
Dawhan27′
T. Usami
28′
36′
S. MaikumaH. Okuda
Polčas
57′
K. NoborizatoS. Uejo
58′
H. TamedaM. Shibayama
58′
H. OkunoVitor Bueno
66′
S. KagawaH. Kiyotake
DawhanH. Ishige
80′
S. KurataR. Yamashita
80′
90+6′Satoki Uejo
I. SakamotoT. Kishimoto
90′
Welton FelipeS. Toyama
90+4′
T. UsamiS. Nakano
90+1′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

8Shots on Goal0
4Shots off Goal5
16Total Shots11
4Blocked Shots6
10Shots insidebox5
6Shots outsidebox6
15Fouls5
3Corner Kicks6
1Offsides1
35%Ball Possession65%
1Yellow Cards1
0Red Cards0
0Goalkeeper Saves7
314Total passes591
238Passes accurate501
76%Passes %85%
1.78expected_goals0.36

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Gamba Osaka je 6.93, v porovnaní s 6.91 u Cerezo Osaka. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Gamba Osaka je R. Handa (7.19), u Cerezo Osaka je to Lucas Fernandes (7.59).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Gamba Osaka prispeli v tejto sezóne 19 gólmi a 11 asistenciami, na čele s T. Usami (8G). U Cerezo Osaka je to 12 gólov a 17 asistencií s lídrom Lucas Fernandes (7G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Gamba Osaka nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 7.00, zatiaľ čo Cerezo Osaka má 4 obrancov s priemerom 6.65. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Gamba Osaka nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.85, oproti 3 u Cerezo Osaka s hodnotením 6.89. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Gamba Osaka nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom —, v porovnaní s 3 u Cerezo Osaka s priemerom 7.59. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 49% u Gamba Osaka a 43% u Cerezo Osaka. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Gamba Osaka nazbierali v tejto sezóne 14 žltých kariet, v porovnaní s 11 u Cerezo Osaka. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Gamba Osaka je 30.0 (najmladší: R. Handa (23), najstarší: S. Kurata (37)), zatiaľ čo Cerezo Osaka má priemer 33.0 (najmladší: K. Funaki (27), najstarší: Kim Jin-Hyeon (38)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Gamba Osaka majú priemerne 31 ligových štartov, oproti 18 u Cerezo Osaka. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Gamba Osaka4-2-3-14-3-3Cerezo Osaka
GKDEFMIDFWD
22Ichimori3Handa20Nakatani2Fukuoka4Kurokawa23Dawhan16Suzuki97Felipe7Usami10Kurata13Sakamoto21Jin-Hye.2Maikuma24Toriumi14Funaki6Noboriz.8Kagawa10Tanaka25Okuno77Fernand.9Ceará19Tameda

Náhradníci

Tréner: Daniel Algaba

Náhradníci

Tréner: A. Kogiku

Gamba OsakaSila pozíciíCerezo Osaka
6.93
Ø Hodnotenie
6.91
6.95Brankár (1 v 1)6.79
0G 1A0G 0A
7.00Obranca (4 v 4)6.65
6G 6A0G 0A
6.85Záložník (5 v 3)6.89
13G 4A5G 2A
Útočník (1 v 3)7.59
0G 0A7G 15A
Gamba Osaka4-2-3-1
22BrankárJ. Ichimori7.01A
3ObrancaR. Handa7.21G4A
20ObrancaS. Nakatani7.02G
2ObrancaS. Fukuoka7.01G
4ObrancaK. Kurokawa6.82G2A
23ZáložníkDawhan
16ZáložníkT. Suzuki6.6
97ZáložníkWelton Felipe6.81G2A
7ZáložníkT. Usami7.28G2A
10ZáložníkS. Kurata6.84G
13ÚtočníkI. Sakamoto
Cerezo Osaka4-3-3
21BrankárKim Jin-Hyeon6.8
2ObrancaS. Maikuma
24ObrancaK. Toriumi
14ObrancaK. Funaki6.5
6ObrancaK. Noborizato6.8
8ZáložníkS. Kagawa6.92G2A
10ZáložníkS. Tanaka7.13G
25ZáložníkH. Okuno6.6
77ÚtočníkLucas Fernandes7.67G15A
9ÚtočníkLéo Ceará
19ÚtočníkH. Tameda

Prehľad zápasu

Gamba Osaka zdolal Cerezo Osaka 1:0. Zápas sa hral v J1 League 2024. Góly strelili: T. Usami 28′. Bolo udelených 2 žltých kariet. Gamba Osaka mal 35% držanie lopty, Cerezo Osaka mal 65%. Gamba Osaka mal 16 striel (8 na bránu), Cerezo Osaka mal 11 (0 na bránu). Očakávané góly: Gamba Osaka 1.78 — Cerezo Osaka 0.36. Gamba Osaka urobil 5 striedaní, Cerezo Osaka urobil 5.

Rivalita od 2025

Gamba Osaka vs Cerezo Osaka vzájomné výsledky

2 stretnutí
Gamba Osaka
1
výhier
Remízy
0
Cerezo Osaka
1
výhier
Góly spolu
8 · 4.0/zápas
Obaja skórovali
1/2 · 50%
Nad 2,5
1/2 · 50%

Posledné stretnutia

Najgólovejší zápas: 25 v 2025Všetkých 2 stretnutí

Aktuálna forma

Gamba Osaka

WLWDWD

Cerezo Osaka

LLWWWL
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 15. 3. 2026