Menu

Hnk Gorica vs Hnk Rijeka

Riadny čas

HNL · Sezóna 2025

Gradski stadion Velika Gorica, Velika Gorica22. marca 2026 o 17:45
Domáci

HNK Gorica

40
Rozhodca: Duje Strukan

Udalosti zápasu

HNK Gorica
HNK Rijeka
Výkop
A. Erceg

asistencia: I. Pozo

12′
Polčas
46′
S. VignatoA. Gojak
B. Bogojevic

asistencia: J. Prsir

52′
56′
T. MorchiladzeT. Dantas
56′
B. PavicD. Adu Adjei
Penalty confirmed65′
VAR
B. Bogojevic

asistencia: M. Cabraja

70′
71′
D. LegboN. Bodetic
J. PrsirT. Epailly
72′
72′
T. FrukG. Rukavina
B. Bogojevic

asistencia: T. Epailly

76′
Jakov Filipović79′
83′Gabriel Rukavina
B. BogojevicL. Vrzic
84′
D. PavicicS. Kucis
84′
86′Alfonso Barco
A. ErcegM. Gashi
90+1′
I. PozoO. Bakic
90+2′
Riadny čas

Štatistiky zápasu

6Shots on Goal3
3Shots off Goal6
10Total Shots11
1Blocked Shots2
9Shots insidebox7
1Shots outsidebox4
10Fouls15
1Corner Kicks5
1Offsides0
43%Ball Possession57%
1Yellow Cards2
0Red Cards0
3Goalkeeper Saves2
348Total passes450
265Passes accurate376
76%Passes %84%
2.04expected_goals0.36
0goals_prevented0

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy HNK Gorica je 6.91, v porovnaní s 6.74 u HNK Rijeka. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč HNK Gorica je Iker Pozo (7.30), u HNK Rijeka je to Toni Fruk (7.05).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky HNK Gorica prispeli v tejto sezóne 31 gólmi a 21 asistenciami, na čele s Jurica Pršir (7G). U HNK Rijeka je to 16 gólov a 4 asistencií s lídrom Toni Fruk (10G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

HNK Gorica nasadzuje 3 obrancov s priemerným hodnotením 6.92, zatiaľ čo HNK Rijeka má 3 obrancov s priemerom 6.72. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

HNK Gorica nasadzuje 4 stredopoliarov s priemerom 7.05, oproti 4 u HNK Rijeka s hodnotením 6.79. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

HNK Gorica nasadzuje 3 útočníka(-ov) s priemerom 6.73, v porovnaní s 3 u HNK Rijeka s priemerom 6.64. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 79% u HNK Gorica a 79% u HNK Rijeka. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu HNK Gorica nazbierali v tejto sezóne 50 žltých kariet, v porovnaní s 29 u HNK Rijeka. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky HNK Gorica je 27.6 (najmladší: Ante Kavelj (20), najstarší: Ante Erceg (36)), zatiaľ čo HNK Rijeka má priemer 24.5 (najmladší: Branko Pavić (19), najstarší: Ante Majstorović (32)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu HNK Gorica majú priemerne 28 ligových štartov, oproti 18 u HNK Rijeka. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

HNK Gorica3-4-2-13-1-4-2HNK Rijeka
GKDEFMIDFWD
71Matijaš4Filipov.45Perić19Čabraja22Trontelj8Pozo36Kavelj25Bogojev.10Pršir24Pavičić50Erceg13Zlomisl.45Majstor.55Barco51Husić66Pavić23Lasickas19Vignato7Morchil.24Legbo77Jurić10Fruk

Náhradníci

Tréner: Mario Carevic

Náhradníci

Tréner: Victor Sanchez

HNK GoricaSila pozíciíHNK Rijeka
6.91
Ø Hodnotenie
6.74
6.81Brankár (1 v 1)6.83
0G 0A0G 0A
6.92Obranca (3 v 3)6.72
3G 4A1G 1A
7.05Záložník (4 v 4)6.79
13G 13A10G 2A
6.73Útočník (3 v 3)6.64
15G 4A5G 1A
HNK Gorica3-4-2-1
71BrankárDavor Matijaš6.8
4ObrancaJakov Filipović6.82G
45ObrancaStefan Perić6.8
19ObrancaMarijan Čabraja7.21G4A
22ZáložníkŽan Trontelj7.03G3A
8ZáložníkIker Pozo7.34G5A
36ZáložníkAnte Kavelj6.93G2A
25ZáložníkBruno Bogojević7.03G3A
10ÚtočníkJurica Pršir6.97G3A
24ÚtočníkDomagoj Pavičić6.83G1A
50ÚtočníkAnte Erceg6.55G
HNK Rijeka3-1-4-2
13BrankárMartin Zlomislić6.8
45ObrancaAnte Majstorović6.9
55ObrancaAlfonso Barco6.5
51ObrancaAnel Husić6.71G1A
66ZáložníkBranko Pavić6.9
23ZáložníkJustas Lasickas6.7
24ZáložníkChristian Ouguehi Legbo6.6
10ZáložníkToni Fruk7.010G2A
19ÚtočníkSamuele Vignato6.71G
7ÚtočníkTornike Morchiladze6.5
77ÚtočníkAnte Matej Jurić6.74G1A

Prehľad zápasu

HNK Gorica zdolal HNK Rijeka 4:0. Zápas sa hral v HNL 2025. Góly strelili: A. Erceg 12′, B. Bogojevic 52′, B. Bogojevic 70′, B. Bogojevic 76′. Bolo udelených 3 žltých kariet. HNK Gorica mal 43% držanie lopty, HNK Rijeka mal 57%. HNK Gorica mal 10 striel (6 na bránu), HNK Rijeka mal 11 (3 na bránu). Očakávané góly: HNK Gorica 2.04 — HNK Rijeka 0.36. HNK Gorica urobil 5 striedaní, HNK Rijeka urobil 5. VAR zasiahol: Penalty confirmed (Ante Erceg 65′).

Rivalita od 2018

HNK Gorica vs HNK Rijeka vzájomné výsledky

31 stretnutí
HNK Gorica
10
výhier
Remízy
5
HNK Rijeka
16
výhier
Góly spolu
71 · 2.3/zápas
Obaja skórovali
12/31 · 39%
Nad 2,5
12/31 · 39%

Aktuálna forma

HNK Gorica

LWWLLL

HNK Rijeka

WDLDLW
Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026