Menu

Fortuna Sittard vs Twente

Riadny čas

Eredivisie · Sezóna 2025

Fortuna Sittard Stadion, Sittard21. marca 2026 o 16:30
12
Hostia

Twente

Rozhodca: Ingmar Oostrom

Udalosti zápasu

Fortuna Sittard
Twente
Výkop
D. Limnios

asistencia: L. Duijvestijn

5′
J. Dahlhaus22′
Polčas
55′
D. Rots

asistencia: S. Lammers

P. Brittijn57′
I. PintoI. Marquez
57′
60′
K. Hlynsson

asistencia: S. Lammers

72′
S. OrjasaeterR. van Wolfswinkel
72′
D. WeidmannM. Kjolo
L. TunjicK. Sierhuis
75′
S. AdewoyeS. van Ottele
75′
P. BrittijnK. Peterson
75′
79′
D. RotsM. Pjaca
D. LimniosY. Oukili
86′
90+1′
K. HlynssonA. Verschueren
Riadny čas

Štatistiky zápasu

5Shots on Goal2
4Shots off Goal5
11Total Shots9
2Blocked Shots2
9Shots insidebox7
2Shots outsidebox2
5Fouls13
7Corner Kicks6
4Offsides2
40%Ball Possession60%
2Yellow Cards0
0Red Cards0
0Goalkeeper Saves4
304Total passes471
218Passes accurate370
72%Passes %79%
1.25expected_goals1.85
1goals_prevented1

Zostavy

Hodnotenie zostavy

Celkové hodnotenie základnej zostavy Fortuna Sittard je 6.72, v porovnaní s 6.96 u Twente. Tento ukazovateľ vychádza z priemerného hodnotenia každého hráča zo všetkých ligových zápasov tejto sezóny — hodnoty nad 7,00 sa považujú za silné, pod 6,50 naznačujú nestálosť. Najlepšie hodnotený hráč Fortuna Sittard je Luuk Koopmans (6.93), u Twente je to Bart van Rooij (7.35).

Útočná produkcia

Hráči základnej jedenástky Fortuna Sittard prispeli v tejto sezóne 15 gólmi a 18 asistenciami, na čele s Paul Gladon (5G). U Twente je to 36 gólov a 31 asistencií s lídrom Kristian Hlynsson (9G). Góly odrážajú efektivitu a tvorbu šancí, asistencie ukazujú schopnosť prekonať obranu prihrávkami za obranu, centrami a štandardkami.

Obranná stabilita

Fortuna Sittard nasadzuje 4 obrancov s priemerným hodnotením 6.55, zatiaľ čo Twente má 4 obrancov s priemerom 7.01. Vyššie obranné hodnotenia naznačujú lepšie postavenie, menej individuálnych chýb a väčšiu pravdepodobnosť čistého konta. Hodnotenie zohľadňuje vyhrané súboje, zachytené lopty, hlavičkové duely a bloky počas celej sezóny.

Kontrola stredu poľa

Fortuna Sittard nasadzuje 5 stredopoliarov s priemerom 6.86, oproti 3 u Twente s hodnotením 6.94. Hodnotenia stredopoliarov odrážajú presnosť prihrávok, zachytené lopty, kľúčové prihrávky a kontrolu držania lopty — tím, ktorý ovládne stred poľa, zvyčajne diktuje tempo a priebeh zápasu.

Útočná hrozba

Fortuna Sittard nasadzuje 1 útočníka(-ov) s priemerom 6.52, v porovnaní s 3 u Twente s priemerom 6.93. Hodnotenia útočníkov zachytávajú presnosť streľby, pohyb bez lopty, úspešnosť driblingu a zapojenie do kombinačnej hry — ukazujú, kto v daný deň predstavuje väčšiu gólovú hrozbu.

Prihrávky a výstavba hry

Presnosť prihrávok dosahuje priemerne 74% u Fortuna Sittard a 80% u Twente. Vyššia presnosť prihrávok zvyčajne naznačuje kombinačný štýl s trpezlivou výstavbou hry, zatiaľ čo nižšie hodnoty môžu naznačovať priamejší, kontraútočný prístup s dlhými loptami a rýchlymi prechodmi.

Disciplína

Hráči základu Fortuna Sittard nazbierali v tejto sezóne 33 žltých kariet, v porovnaní s 22 u Twente. Žlté karty odrážajú agresivitu pressingu a skĺzkov — vysoký počet môže naznačovať fyzický, pressingový štýl, ale prináša aj riziko suspendácií a neskorých priamych kopov v nebezpečných zónach.

Vek a skúsenosti

Priemerný vek základnej jedenástky Fortuna Sittard je 26.2 (najmladší: Luka Tunjić (20), najstarší: Ivo Pinto (35)), zatiaľ čo Twente má priemer 23.7 (najmladší: Ruud Nijstad (17), najstarší: Lars Unnerstall (35)). Mladšie zostavy typicky ponúkajú rýchlosť, energiu a intenzitu pressingu, skúsené zostavy prinášajú pokojnosť, herný manažment a schopnosť zvládnuť tlakové situácie.

Hĺbka kádra

Hráči základu Fortuna Sittard majú priemerne 22 ligových štartov, oproti 27 u Twente. Vysoký počet štartov naznačuje zabehnutú, trénerom preferovanú základnú zostavu. Nižšie hodnoty môžu naznačovať rotáciu, zranenia alebo nových hráčov, ktorí si svoje miesto v tíme ešte len vybojúvajú.

Fortuna Sittard4-2-3-14-3-3Twente
GKDEFMIDFWD
1Koopmans12Pinto4Adewoye21Kasanwi.8Dahlhaus23Brittijn20Michut18Limnios70Duijves.77Tunjić19Gladon1Unnerst.28Rooij23Lemkin43Nijstad39Rots14Hlynsson6Zerrouki42Weidmann11Rots10Lammers27Ørjasæt.

Náhradníci

Tréner: Danny Buijs

Náhradníci

Tréner: John van den Brom

Fortuna SittardSila pozíciíTwente
6.72
Ø Hodnotenie
6.96
6.93Brankár (1 v 1)6.94
0G 0A0G 0A
6.55Obranca (4 v 4)7.01
0G 8A8G 9A
6.86Záložník (5 v 3)6.94
10G 9A12G 5A
6.52Útočník (1 v 3)6.93
5G 1A16G 17A
Fortuna Sittard4-2-3-1
1BrankárLuuk Koopmans6.9
12ObrancaIvo Pinto6.55A
4ObrancaShawn Adewoye6.7
21ObrancaNeraysho Kasanwirjo6.52A
8ObrancaJasper Dahlhaus6.51A
23ZáložníkPhilip Brittijn6.94G1A
20ZáložníkÉdouard Michut6.8
18ZáložníkDimitris Limnios6.82G6A
70ZáložníkLance Duijvestijn6.92G2A
77ZáložníkLuka Tunjić6.92G
19ÚtočníkPaul Gladon6.55G1A
Twente4-3-3
1BrankárLars Unnerstall6.9
28ObrancaBart van Rooij7.33G4A
23ObrancaStav Lemkin6.91A
43ObrancaRuud Nijstad6.81G1A
39ObrancaMats Rots6.94G3A
14ZáložníkKristian Hlynsson6.99G4A
6ZáložníkRamiz Zerrouki7.23G1A
42ZáložníkDaouda Weidmann6.7
11ÚtočníkDaan Rots7.08G4A
10ÚtočníkSam Lammers6.86G7A
27ÚtočníkSondre Ørjasæter7.02G6A

Prehľad zápasu

Twente zdolal Fortuna Sittard 2:1. Zápas sa hral v Eredivisie 2025. Góly strelili: D. Limnios 5′, D. Rots 55′, K. Hlynsson 60′. Bolo udelených 2 žltých kariet. Fortuna Sittard mal 40% držanie lopty, Twente mal 60%. Fortuna Sittard mal 11 striel (5 na bránu), Twente mal 9 (2 na bránu). Očakávané góly: Fortuna Sittard 1.25 — Twente 1.85. Fortuna Sittard urobil 5 striedaní, Twente urobil 4.

Rivalita od 2019

Fortuna Sittard vs Twente vzájomné výsledky

13 stretnutí
Fortuna Sittard
3
výhier
Remízy
1
Twente
9
výhier
Góly spolu
40 · 3.1/zápas
Obaja skórovali
7/13 · 54%
Nad 2,5
10/13 · 77%

Aktuálna forma

Fortuna Sittard

LLDLLW

Twente

DDWWWL

Stávkové kurzy a historické dáta

Úvodné pred-zápasové kurzy zaznamenané pre toto stretnutie v čase jeho konania. Ide iba o historické údaje na analytické účely, ktoré neodrážajú žiadny aktuálny trh.

Iba historické dáta — nie pre stávkovanie

Tieto dáta pochádzajú z football-data.co.uk a zahŕňajú historické výsledky zápasov a pred-zápasové kurzy. Tieto čísla nepredstavujú aktuálne ani živé kurzy a nie je možné ich použiť na uzatváranie stávok. Na tejto webstránke nie je možné staviť. Poskytujú sa iba na analytické a výskumné účely.

Vzájomné zápasy

Twente dominuje

Historické výsledky medzi týmito dvoma tímami — ukazuje, kto dominuje v tomto súboji a či aktuálne kurzy to odrážajú.

Fortuna Sittard2výhry
1remízy10 stretnutí
Twente7výhry

Góly v tomto súboji

Koľko gólov tieto dva tímy typicky dajú, keď sa stretnú, na základe historických zápasov.

3

Priemerný počet gólov na zápas

80%

Zápasy s 3+ gólmi

60%

Oba tímy skórovali

Trhové zhrnutie

Marža: 5.4%

Implicitné pravdepodobnosti výhry vypočítané z predštartových kurzov viacerých zdrojov. Vyššie percento znamená, že trh považoval daný výsledok za pravdepodobnejší. Porovnajte ich so svojím vlastným hodnotením a objavte potenciálnu hodnotu.

Implicitná pravdepodobnosť

Domáci 19.0%Remíza 23.8%Hostia 62.5%

Rozpätie kurzov

1X2
Min5.254.201.60
Max5.254.201.60
Nad 2,5: 65.4%Pod 2,5: 41.7%
Trhový favorit:Twente · Mierny favorit

Výsledok vs. Trh

Twente
Výsledok vs. Trh: Twente (63%)

Výsledok zodpovedal trhovej predikcii

Štatistiky zápasu

Skutočné herné štatistiky zaznamenané pre tento zápas. Strely na bránu sú silným indikátorom útočného tlaku a dobre korelujú s očakávanými gólmi.

Fortuna SittardPolčas:10Twente
11Strely9
5Strely na bránu2

Vzájomné zápasy

Historické výsledky medzi týmito dvoma tímami. Tučné kurzy ukazujú, ktorý výsledok trh uprednostňoval — porovnajte s reálnym výsledkom a posúďte predvídateľnosť tohto zápasu v priebehu času.

DateHomeScoreAwayPriem. kurzy
21/03/26Fortuna Sittard1–2Twente5.25/4.20/1.60
26/09/25Twente3–2Fortuna Sittard1.44/4.79/7.03
05/04/25Twente1–1Fortuna Sittard1.40/4.83/7.45
23/11/24Fortuna Sittard1–2Twente4.46/3.58/1.80
06/04/24Twente2–0Fortuna Sittard1.40/4.83/7.46
08/10/23Fortuna Sittard0–3Twente3.75/3.88/1.90
11/03/23Fortuna Sittard0–3Twente3.70/3.69/1.98
14/08/22Twente3–0Fortuna Sittard1.48/4.45/6.74
07/05/22Twente1–2Fortuna Sittard1.41/4.70/7.67
14/08/21Fortuna Sittard2–1Twente2.71/3.41/2.53

Domáca bilancia / Vonkajšia bilancia

Agregované sezónne štatistiky zo všetkých dostupných historických dát. Použite ich na posúdenie celkovej formy, frekvencie gólov a sklonu k vyššiemu skóre každého tímu.

Domáca bilancia: Fortuna Sittard

V 139R 118P 243
Nad 2,558
Goals scored592

Vonkajšia bilancia: Twente

V 481R 289P 308
Nad 2,556
Goals scored1751

Dáta: football-data.co.uk

Štatistiky slúžia len na informačné účely. Minulé výsledky nezaručujú budúce výsledky.

API dáta: 11. 5. 2026